I na druhý pokus porazila Sareza suverénně šumperské Draky

08.10.2007, Jaroslav Svoboda, Adam Bagar

Sareza Ostrava byla před utkáním v roli jasného favorita. Od začátku utkání měli ostravští hráči zápas pevně ve svých rukou. Již v první třetině skórovali hosté dvakrát za záda Biegla. O gólové trefy se postarali Ivo Mocek a Gelačák. Na začátku druhé třetiny přidal třetí branku v dvojnásobné přesile Šebesta a bylo prakticky rozhodnuto o zápase. Výborný zápas odehrál Ivo Mocek, který ještě v poslední části navýšil skóre svým druhým gólem v zápase. Čisté konto si opět připsal Jakub Štěpánek, který má na výhře rovněž velkou zásluhu. Sareza tak letos i napodruhé porazila Šumperk, tentokrát 0:4. Celkové skóre dvou letošních zápasů je pro šumperský tým hrozivé - 0:13!

- 10.kolo po 8.10.18:00
DRACI PARS ŠUMPERK
0:4(0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Mocek I. (Sochorek, Červenka), 10. Gelačák (Bokroš, Ovšák), 22. Šebesta (Bokroš, Mocek D.), 44. Mocek I (Sochorek). Rozhodčí: Jeřábek A. - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 8:9, navíc Gelačák (SAR) OT. Využití: 0:1. Diváci: 800. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:4.
DRACI PARS ŠUMPERK: Biegl – Kloz, Špelda, Sloboda, Stráňovský, Denisov, Hajas, Ondráček - Bařica, Meluzín, Antonovič - Lazorišák, Hubáček J., Martinka - Ambruz, Ohnutek, Stejskal - Beck, Pekr, Obdržálek
HC Sareza Ostrava: Štěpánek – Ovšák, Mocek D., Ovčačík, Holík, Tesařík, Vnenk, Vajda, Palík – Šebesta, Boháč, Bokroš – Galačák, Najdek, Hubáček – Pavelek, Sochorek, Červenka – Mocek I., Novák, Grygar

Draci ovšem úvodní minuty zápasu nehráli špatně, několikrát se natlačili před Štěpánka, jenže na ostravského brankáře nevyzráli. To se ovšem povedlo hostům - Sochorek na sebe stáhl hned tři hráče, pak zadovkou našel najetého Iva Mocka a ten si vychutnal Biegla. Draci se ještě několikrát pokusili srovnat, Antonovič v osmé minutě dokonce napálil tyčku. Od desáté minuty se ale hra začala měnit. Sareza nejprve pohrozila Bokrošem, pak další nedůslednost zadních řad potrestal Libor Gelačák. Tato branka definitivně odzbrojila Draky a ti na dlouhé minuty zcela přestali hrát hokej. Chvíli po druhé ostravské brance fatálně chyboval Kloz, Červenka však na Biegla nevyzrál. Hosté si pozornou hrou hlídali vedení, za zmínku stojí snad jen pokusy Antonoviče a Špeldy, se kterými si ale Štěpánek lehce poradil.

Další krok v mizérii dnešního utkání přišel na začátku druhé třetiny, kdy se Draci zapomněli v kabině a za pozdní příchod na led dostali 2 minuty. Ve třech se pak hostům neubránili a ti zdrcenému týmu Šumperka vrazili třetí bodnutí do zad. Trefil se Pavel Šebesta. V klidu hrající Sareza se opět začala soustředit na hlídání modré čáry a Draci dlouho nevěděli, co na soupeře vymyslet. Až Lazorišák uzmul zapomenutý kotouč, jeden z beků se však vrhl pod nohy šumperskému útočníkovi a tribuny opět mohly jen smutně povzdechnout nad promarněnou šancí. Draci doráželi i nadále do defenzívy stažené hosty a byl to Pekr, kdo v pádu mohl překonat Štěpánka. Štěstí zkoušel dvakrát i Ondráček, jednou se z úhlu snažil překonat Štěpánka Bařica, hostující brankář však všechny střely pochytal. Poslední vážnější pokus předvedl v závěru třetiny Stejskal.

Do třetí třetiny naskočil Šumperk už včas a také s chutí. Jenže Ambruz ani Kloz opět na Štěpánka nevyzráli, a tak počtvrté udeřilo před Bieglem. Podruhé se v utkání trefil Ivo Mocek. Draci pak opět sypali střely na Štěpánka, ten si však s většinou střel lehce poradil. Zapotil se až při ráně Ohnutka. Další pokusy Draků ale zůstaly ve stínu dvou akcí soupeře, Boháče a Hubáčka však Biegl s přehledem vychytal. Draci si připsali další neúspěch a poosmé v řadě odešli z ledu poraženi. Navíc hned po utkání byl odvolán kouč Jindřich Setikovský.