Hvězda zastavila Porubu v bodové šňůře minutu před koncem utkání

31.01.2020, Gabriela Juříková

ELIOD Extraliga dorostu se po Olympiádě dětí a mládeže opět rozjela a porubský dorost v rámci 30. kola odjel do Prahy odehrát svůj další trip. Ve večerních hodinách bojovali svěřenci trenéra Moravce o cenné body na Hvězdě Praha. Prim hráli gólmani, kteří čelili více jak třiceti střelám. Pouhopouhá minuta je dělila Porubské od rozšíření bodového konta, dělila je od prodloužení a případných nájezdech. Osudným bylo druhé oslabení ve třech, pak už bylo málo času na vyrovnání. V sobotu se dorostenci přesunou na Kobru Praha, kde od 12 hodin jisto jistě navážou na střelecké hody z Hvězdy.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 30.kolo pá 31.1.18:45
HC Hvězda Praha
1:0(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 59. Jurak (Hron, Štefko). Rozhodčí: Škrobák – Beneš, Hána. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0.
HC Hvězda Praha: Sluka – Adam, Kubata, L. Kubas, Hron, Kubas M. – Helikar, Potůček, Jurak, Boroděnko, Švadlák, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko, Spěváček
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Černý, Kac. Macias, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Vehovský, Krz. Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Stodůlka

Po bezmála čtrnácti dnech se opět roztočilo kolo extraligových zápasů. Porubský dorost ve skupině o udržení a doposud všechny zápasy roku 2020 vyhrál, resp. bodoval a k tomu se schylovalo i na Hvězdě Praha. Dvě třetiny se hrálo bez gólů a už to vypadalo, že bezgólové bude i třetí dějství. Že se bude prodlužovat, případně rozhodnou nájezdy.

Hrály se poslední dvě minuty dramatického utkání, které nabídlo častá vyloučení, skvělé zákroky gólmanů a už to vypadalo, že se bude prodlužovat. Poruba hrála podruhé v utkání ve třech, v druhé třetině jej ubránila a dalo se čekat, že i tentokrát bude odolávat, jenže 15 vteřin před vypršením prvního trestu Alen Jurak skóroval za pomoci Filipa Hrona a Nicolase Štefka. A protože hosté dál hráli v oslabení, navíc si možnost mít šanci v poslední minutě vyrovnat zkomplikovali špatným střídáním, body zůstaly na Hvězdě. Porubané v dvacátém roce jednadvacátého století poprvé prohráli.