Hattrick Lukáše Vrány pomohl Porubě ke čtvrtému domácímu vítězství v řadě

07.11.2012, Adam Bagar

Po dvou těsných venkovních porážkách se porubští hokejisté představili po dlouhé době na domácí půdě. Nový Jičín dokázal v první třetině vytěžit z minima maximum a vytvořil si nadějný dvoubrankový náskok. Až těsně po polovině střetnutí se Porubě podařilo překonat obranný val hostů. Ještě do přestávky navíc RT TORAX přidal další tři trefy a zcela převážil pomyslné misky vah na svou stranu. V závěrečné třetině si již výsledek pohlídal a připsal si čtvrté domácí vítězství v řadě, tentokrát v zápase bohatém na góly zdolal Nový Jičín 6:4. Hattrickem se blýskl útočník Lukáš Vrána. V dalším utkání zajíždí Sršňův výběr na led vedoucího Prostějova.

2. liga - skupina Východ - 14.kolo st 7.11.18:00
Ďáblové Nový Jičín
6:4(0:2, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 31. Seidler (Buček), 33. Pavlačka (Wolf), 38. Galajda (Sedlář, Prokop L.), 39. Vrána (Galajda), 54. Vrána (Holuša, Vychodil), 60. Vrána (Holuša) – 2. Ivan, 15. Skaloš (Ivan), 37. Andrýsek (Zedník, Tomášek), 57. Brynecký. Rozhodčí: Šutara – Barteček, Moravec. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 298. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Zientek, Wolf, Hruzík, Vychodil, Prokop P., Prokop L. – Hašek, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Sedlář, Vrána, Holuša – Galajda.
Ďáblové Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, Gulda, Hruška, Cabák, Horák – Chvostek, Macháček, Kabeláč – Skaloš, Ivan, Mičulka – Zedník, Tomášek, Brynecký.

Hned v úvodu střetnutí dokázali hosté využít velké hrubky domácí obrany. Marek Ivan tak dostal touš jako na zlatém podnose a nekompromisní střelou překonal Gleicha. Poruba sice měla optickou převahu, ale pozorná obrana Nového Jičína ji prakticky do výraznějších šancí nepouštěla. Šrámek si poradil jak s Holušovou střelou do protipohybu, tak i s rychlým průnikem Vaňka.

Hosté byli v úvodní tercii vysoce produktivní a další zaváhání porubské obrany dokázali potrestat. S Ivanovou střelou z dobré palebné pozice si ještě Gleich poradil, ale na dorážku Mariána Skaloše už byl krátký. Když pak v přesilové hře netrefil poloprázdnou klec Krayzel, odcházelo se do šaten za stavu 0:2.

V úvodu druhé třetiny mohl Gedos hned dvakrát svůj náskok navýšit. Mičulka při pohledné individuální akci branku přestřelil a zanedlouho Tomášek ztroskotal na výborném zákroku Gleicha. Postupem času zvyšoval RT TORAX aktivitu a těsně po polovině utkání se dočkal snížení. Do Bučkovy střílené přihrávky stačil vložit hůl Petr Seidler a novojičínská obrana v čele s Lukášem Šrámkem poprvé kapitulovala.

Za další dvě minuty přišlo vyrovnání. Wolfovu střelu Šrámek vyrazil k volnému Marku Pavlačkovi, jenž zamířil přesně pod horní tyč. Vrátit hostům vedení mohl aktivní Skaloš, ten v samostatném úniku trefil jen tyč. To hosty ovšem příliš nemuselo mrzet, protože zanedlouho se z prostoru mezi kruhy trefil přesně obránce Martin Andrýsek.

S góly se jakoby na porubském zimáku roztrhl pytel. Za pouhých dvaatřicet vteřin bylo totiž opět srovnáno. Šrámek dokázal vyrazit střelu Sedláře, ale dorážku Marka Galajdy již nikoliv. Povedenou prostřední dvacetiminutovku pak domácí korunovali další trefou, která znamenala jejich vedení 4:3. Lukáš Vrána napřáhl v prostoru levého kruhu a trefil se naprosto přesně za Šrámkova záda.

Třetí třetina se dlouho nesla poměrně v opatrném duchu. Až v přesilové hře a další signalizované výhodě přidala Poruba pátou trefu. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Lukáš Vrána a poslal puk do branky. Hosté si vyžádali oddechový čas a ještě dokázali zadělat na pořádné drama. Daniel Brynecký totiž procedil touš pod ležícím Gleichem a snížil na rozdíl jediného gólu.

V závěru hosté vrhli všechny síly do útoku, ale porubská obrana je již do šancí nepouštěla. Gedosu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Naopak dvaatřicet vteřin před koncem pečetil porubské vítězství trefou do prázdné branky Lukáš Vrána. Na led tak mohly začít létat čepice, porubská osmnáctka se totiž postarala o hatrrick a výraznou měrou pomohla zdolat Nový Jičín 6:4.

Ostatní výsledky 14. kola II. ligy – sk. Východ:

VHK Vsetín – HC AZ Havířov 2010 4 : 1
HC Slezan Opava – HC Baník Karviná 3 : 1
HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 1 : 6
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Frýdek-Místek 6 : 4

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetina byla z naší strany taková laxní. Měli jsme sice opticky více ze hry, ale hráli jsme to pořád v rohu a chyběl nám důraz před brankou. Hosté dali ze dvou šancí dva góly. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina byla, co se týče gólů a agresivity, podle našich představ. Přestože jsme utkání otočili, tak jsme udělali plno chyb. Podržel nás tam dvakrát gólman a jednou nás zachránila tyč. Třetí třetina byla z naší strany slušná, ale opět jsme za stavu 5:3 udělali zbytečnou chybu, kdy nám dorážel hráč před brankou. To se nesmí opakovat, v Havířově jsme díky tomu prohráli.