HC RT TORAX padl v Litoměřicích, ze severozápadu Čech se vrací bez bodů

03.11.2018, René Chyla

Porubští hokejisté ani v odvetě na litoměřický celek nestačili. Na severozápadě Čech sice brankami Filipa Dundáčka a Jana Dufka dokázal Flašarův a Sršňův tým duel otočit, jenže to stejné se povedlo později také domácím, kteří vedení na své straně už udrželi a nakonec porazili ostravský výběr poměrem 5:3. Kontaktní branka Jana Hudečka v poslední části už byla málo, a tak Ostravané vyšli ze zápasu s litoměřickým Stadionem i podruhé naprázdno.

CHANCE LIGA - 21.kolo so 3.11.17:00
HC Stadion Litoměřice
5:3(1:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Pavlas (Kadlec, Jebavý), 26. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 27. Przybyla (Šik, Kvasnička), 44. Kadlec (Korkiakoski, Marcel), 51. Voženílek (Havelka, Zadražil) – 5. Dundáček (Vymazal, Ollender), 9. Dufek (Hudeček), 45. Hudeček (Illéš, Slavík). Rozhodčí: Souček, Veselý – Podrazil, Doležal. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 065. Střely na branku: 40:21 (17:7, 9:6, 14:8). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Pavlas, Smetana, Gaspar, Jebavý, Kvasnička, Dluhoš – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Voženílek, Zadražil, Pour – Šik, Przybyla, Havelka – Dvořák, Jirásek, Machač
HC RT TORAX Poruba 2011: Dvořák – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Dundáček, Čypas – Dufek, Hudeček, Illéš – Káňa J., Zdeněk, Kanko – Ollender, Vymazal, Tomi

Aleš Pavlas (LTM) (1+1)
Martin Kadlec (LTM) (2+1)
Markus Korkiakoski (LTM) (0+2)

Do zápasu aktivněji vstoupil Stadion, který se od prvních minut uhnízdil v obranném pásmu hostí. Aktivita domácích záhy nesla své ovoce. V polovině třetí minuty utkání byl signalizován trest pro Porubu. Domácí se šesti hráči na ledě se ihned prosadili, o úvodní branku utkání se zasloužil litoměřický kapitán Aleš Pavlas.

Ani hosté však se svou první brankou dlouho neotáleli. V páté minutě z levého kruhu vystřelil Filip Dundáček. Kotouč, jejž vyslal, mířil přesně do levého horního růžku Královy brány a bylo srovnáno. K zisku vedení stačily porubským hokejistům následující čtyři minuty. V deváté minutě si na své konto připsal jednu branku Jan Dufek a hosté se dostali do vedení.

Do konce první třetiny bylo vyloučení jako hub po dešti. Žádná početní výhoda však nebyla využita a stav byl tak po zaznění první sirény příznivější pro hostující celek.

Na rozdíl od prvního dějství to druhé zahájili lépe Porubští, hned ve dvacáté druhé minutě ale šli do oslabení. To zvládli bez menší újmy. Domácí přidávali na tempu a během dvou minut dokázali otočit skóre ve svůj prospěch.

Druhou branku Litoměřic vstřelil Martin Kadlec, který kotouč umístil přesně mezi betony brankáře Dvořáka. O třetí gól se postaral nováček v kališnickém dresu Dan Przybyla. Rozhodčí vylučovali jako o život a každý sebemenší prohřešek trestali dvěma minutami. Ani jeden tým si ale do konce druhé třetiny své přesilovkové statistiky nevylepšil.

Třetí část utkání začala poměrně divoce. Ve čtyřicáté čtvrté minutě zvýšil náskok domácích střelec druhé kališnické branky Martin Kadlec, který tečoval střelu Markuse Korkiakoskiho vyslanou z modré čáry. Vzápětí se hra přesunula na druhou stranu hřiště, kde nekompromisní střelou překonal Tomáše Krále Jan Hudeček.

Gólová přestřelka ale zdaleka nekončila. V padesáté první minutě vrátil Stadion do dvoubrankového vedení Daniel Voženílek, k němuž se po buly dostal kotouč, který z bezprostřední blízkosti umístil do sítě hostů.

Obě mužstva si stále vypracovávala mnoho gólových příležitostí. Do konce třetí třetiny se ale už ani jeden celek nestihl prosadit a Stadion tak vyhrál na domácím ledě 5:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Po celý zápas jsme byli aktivnějším mužstvem, myslím, že jsme zvítězili zaslouženě. Dostali jsme laciné góly, kterými se Poruba udržovala v zápase. Myslím, že od vstřelení naší třetí branky jsme měli již zápas pod kontrolou. Také chci poděkovat klukům za tento výkon, přestože hráli v trochu improvizované sestavě, tak to výborně zvládli.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Z tohoto utkání jsem velice zklamaný, protože si myslím, že jsme si zasloužili alespoň jeden bod. Ve druhé třetině jsme dostali dvě branky krátce po sobě a pak jsme se už na soupeře snažili neustále dotáhnout. Inkasovali jsme po našich individuálních chybách, dostali jsme více gólů, a proto jsme prohráli.