Gólová smršť Vítkovic přišla ve druhé třetině

26.07.2007, Adam Bagar

Sareza Ostrava vstoupila ke svému časově druhému utkání s Vítkovicemi s mohutnou vervou a již ve 4. minutě zásluhou Petra Janečky vedla 1:0. Do konce první patnáctiminutovky se již nic neudálo, jenže ta druhá přinesla herní a především střelecké oživení extraligového manšaftu a postupně Maliník dvěma zásahy, Heš a Weissmann jednoznačně ovládli hru. V poslední části se do brány domácích místo Masného postavil premiérově Gleich. Překonat jej dokázal trio Krenželok, Da Costa a Tomášek. I přes konečný stav 1:7 se celky utkaly ještě v trestných stříleních a i v nich se více dařilo Vítkovicím - ty díky Köhlerově zásahu zvítězily nejtěsnějším rozdílem 0:1.

- přát. čt 26.7.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:7(1:0, 0:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Janečka (Glas) - 19. Maliník R. (Bartoš M.), 23. Heš, 25. Weissmann, 27. Maliník R. (Slavík), 36. Krenželok (Heš), 39. Da Costa (Maliník R.), 45. Tomášek (Köhler).
Samostatné nájezdy: Köhler (Vít), neproměnili: Glas, Janečka, Tesařík - Tomášek, Krenželok
Rozhodčí: Mikula - Šeděnka, Řezáč. Vyloučení: 11:11. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:7.
HC Sareza Ostrava: Masný (od 31. Gleich) - Holík, Tesařík, Dudáš, Kubala, Měkýš, Červený - Dušek, Janečka, Glas - Červenka, Novák, Grygar - Mikšovský, Valušiak, Kraft
HC Vítkovice Ridera: Prusek - Heš, Kuboš, Ovčačík, Voráček, Slavík, Falter - Krenželok, Vala, Weissmann - Köhler, Hruška R., Tomášek M. - Bartoš M., Maliník R., Da Costa

Sareza svou aktivitu mohla využít již v úvodu zápasu, kdy ji byla poskytnuta výhoda jednoho hráče v poli. I přes řadu střel od modré čáry, především od Martina Dudáše, se domácí nedokázali prosadit přes dobře bránící vítkovické borce. V čase 3:41 se přece jen Sareza dočkala, když Petr Janečka vsítil první branku tohoto zápasu po přihrávkách Glase a Duška. Sareza nadále byla lepším týmem a několikrát zatopila před brankářem Pruskem, především po střelách Tesaříka a Červenky. Vítkovičtí se pevně usadili v útočném pásmu až v 6. minutě, kdy pálil nebezpečně od modré Petr Vala, ale naštěstí pro brankáře Masného mimo tyče. Poté se naskytla výhoda přesilové hry i hostům, ale v přesilovce byli dost pasivní a tak Sareza mohla pohodově vyhazovat kotouče přes všechny čáry. Při další početní výhodě hostí nejprve tvrdě pálil od modré čáry Heš, ale Masný jeho střelu vyrazil a poté se strhla velká kanonáda střel na domácí branku, ale bez gólového efektu. Ke slovu se dostala opět Sareza, Tesařík si najel mezi kruhy a vypálil těsně nad břevno Pruskovy branky a hned nato z rohu ohrozil Pruska Mikšovský po pěkné přihrávce Červeného. Úplně v závěru 1. třetiny nahrával za bránou stojící Holík před bránu volnému Duškovi, ale ten byl na poslední chvíli zahákován. V 1. třetině byla Sareza lepším a aktivnějším týmem, Vítkovice hrozily pouze z přesilových her.

Druhou třetinu začala Sareza v početní výhodě dvou hráčů v poli. Domácí hráči sice uzamkli vítkovické v jejich pásmu, ale chyběla tomu střelba a větší důraz. Poté utekli v oslabení Slavík s Maliníkem a jeli dva na jednoho hráče. Tuto situaci vyřešili s přehledem, když Slavík krásně naservíroval gólovou nahrávku pro Romana Maliníka, pro kterého už nebyl problém trefit poloprázdnou síť Masného branky. Ihned po této brance střílel Dudáš od modré a jeho ránu tečoval těsně před Pruskem Mikšovský, ale teč těsně minula branku. Přesně v půlce zápasu naservíroval puk Masný po fatální hrubce vítkovickému Jiřímu Hešovi a ten bez problémů zvýšil do úplně odkryté klece na 2:1 pro svůj celek. Tato situace jakoby hráče domácího celku zlomila a najednou jsme viděli na ledové ploše úplně jiné týmy, Vítkovice od této chvíle Sarezu jasně přehrávaly. Výjimkou bylo, když si Novák krásně najel přes obránce až před Pruska, který jeho střelu s přehledem chytil. Vítkovice ihned nato potrestaly hráče domácích opět fatální chybou obránců, kdy ztratili na vlastní modré čáře puk a to již byla snadná úloha pro Erika Weissmanna, který si položil brankáře Masného a pod jeho zády posunul hosty do dvoubrankového vedení. Chvíli po tomto gólu vypálil opět Weissmann z prostoru mezi kruhy, chvíli na to Krenželok jel opět sám na bránu Masného. Sareza se opět dostala k šanci až v oslabení, kdy Novák nahrál Holíkovi, který tváří v tvář před Pruskem nedal. Ale hned z protiútoku hosté opět udeřili, když Roman Maliník vystřelil na Masného, který však poměrně lehkou střelu vyrazil před sebe a tentýž hráč si odražený puk dojel a bez problémů zvýšil na rozdíl tří gólů. Poté se na ledě již nic důležitého nestalo, za zmínku snad stojí jen menší závěrečná strkanice, ve které vyloučil rozhodčí tři hráče. Ve 2. třetině Vítkovičtí zcela ovládli ledovou plochu a zaslouženě ji vyhráli 4:0.

Do třetí třetiny nastoupil v brance domácích gólman Gleich, který vystřídal nejistě chytajícího Radka Masného. Do třetí třetiny vstoupila Sareza opět s výhodou jednoho hráče v poli, dokázala uzamknout soupeře, ale opět tomu chyběla střelba. Naopak na konci početní výhody nebezpečně ujeli Vala s Hešem, ale nezakončili zrovna nejlépe. Minutu nato předvedli pěknou kombinaci Červenka s Grygarem, ale kotouč v síti neskončil. Ve 36. minutě mohli vidět diváci v hale Sarezy krásný hokejový okamžik, když si Heš dokázal prokličkovat mezi dvěma obránci, položit si brankáře a ještě nahrát k druhé tyči úplně volnému Lukáši Krenželokovi, který vsítil pátý gól do úplně odkryté klece Gleicha. O minutu později si naopak Mikšovský pohrál s obránci a ocitl se před brankářem, ale byl zahákován, i když píšťalka hlavního rozhodčí se neozvala. Za nedlouho se dočkaly Vítkovice již šestého gólu, když opět využil velkých zmatků v obraně Teddy Da Costa, který si položil brankáře Gleicha a pod ním zasunul puk do sítě. Tři minuty před koncem vystřelil Bedřich Köhler nebezpečně do břevna Gleichovy branky. Sareza poté dostala opět možnost zkorigovat stav přesilovou hrou. V ní stál Radovan Glas úplně sám nikým nehlídaný před Pruskem, ale ten mu důkladně zmenšil střelecký úhel. Celkové skóre zápasu završil v čase 44:45 vítkovický Martin Tomášek, který vystřelil mezi kruhy a kotouč se dostal s pomocí tyče až do brány. Na závěr tohoto střetnutí jsme byli ještě svědky tří trestných střílení na obou stranách a také v nich dokázali Vítkovice Sarezu porazit, a to výsledkem 1:0, když jedinou branku vsítil vítkovický Bedřich Köhler.