Galavečer mladšího dorostu! Vítězi skupiny Jih nadělili patnáct dárků

22.12.2015, Gabriela Juříková

Poslední utkání před vánočními svátky i celého letošního roku měli na programu mladší dorostenci, a jelikož stejný počin měl i tým mužů, odehráli duel s vítězem skupiny Východ-Jih Hokejovým Klubem Kroměříž „A“ v mrazivé menší hale RT TORAX ARENY. Pro porubské neznámý soupeř byl prvních deset minut neprůstřelný, ale poté se začaly dít věci. Kompaktní dobře fungující domácí střídačka, kde se hráči navzájem hecují a zdravě popichují, rozjela galavečer a nadělovala s vzestupnou tendencí gól po gólu ve všech možných počtech hráčů na ledě a nadílka se zastavila na čísle 15. Ke čtyřem brankám kapitána Marka Havránka si hattrick připsal i Tomáš Vojtášek, blízko k němu měl Martin Pliska se dvěma góly a stejně tak i Ernest Bochnak.

ELIOD liga mladšího dorostu - 22.kolo út 22.12.16:45
HK Kroměříž
15:0(3:0, 5:0, 7:0)
Branky a nahrávky: 10. Pliska (Bochnak, Havránek), 18. Vojtášek (Husák), 20. Pliska (Bochnak), 22. Gajdoš, 23. Vojtášek (Žídek J.), 32. Havránek (Bochnak), 32. Havránek, 37. Havránek, 42. Bochnak (Havránek), 45. Žídek J. (Anlauf, Kroček), 49. Vojtášek (Žídek J.), 51. Bochnak, 51. Wawrzkiewicz (Bochnak), 55. Havránek, 57. Anlauf (Kroček). Rozhodčí: Šeděnka – Zicháček, Tuizal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 15:0.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (41. Pobuta) – Becher, Šolc, Kroček, Husák, Nagy, Gajdoš, Pliska, Pitucha – Wawrzkiewicz, Vojtášek, Žídek, Havránek, Zicháček, Puchala, Anlauf, Bochnak E., Häring, Boniatti
HK Kroměříž: Lekeš – Pavlas, Uhříček, Peluha, Brada, Kučera – Drábek, Dvořáček, Stíborek, Andrýsek, Lukačka, Dluhoš, Apolenář, Kaňa

Více práce měl gólman hostů Ivo Lekeš a přiváděl porubské střelce k nezdarům. Nutno podotknout, že domácí hráči se střelbou trochu šetřili a chtěli puk dovézt tzv. až do kuchyně, ale i z bezprostřední blízkosti naráželi na dobře koncentrovaného maskovaného muže, který si moc dobře hlídal obě tyče. Co bylo však na začátku, tak to již od končící desáté minuty, kdy Havránek vyhrál buly po pravici Lekeše, neplatilo. Puk šel přes Bochnaka k obránci Martinu Pliskovi, který místo naznačené nahrávky zvolil střelu od modré a brankáře překvapil.

Po dlouhém dobývání Kroměřížské brány se RT TORAX dostal v osmnácté minutě do dvoubrankového vedení, když Tomáš Vojtášek dobře clonil gólmanovi na hranici brankoviště a protečoval puk dloubáčkem za Lekešova záda. V samém závěru první třetiny se dopustil Drábek faulu v útočné třetině a domácí si zahráli jako první početní výhodu. Tu po necelých čtyřiceti vteřinách proměnil Martin Pliska jenž těsně před brankářem poslal tečí puk mezi betony. I hosté si zahráli přesilovku, ale přerušila ji přestávka, po které se iniciativy ujali ve čtyřech porubští mladíci.

Sotva vstoupil provinivší Žídek na led, dostal kotouč do brankové sítě střelou od modré František Gajdoš. RT TORAX diktoval hru a z toho pramenil souvislý tlak. Kroměřížští nestíhali pokrývat hráče a Tomáš Vojtášek na ose hřiště lehce z otočky dopravil po Žídkově střílené přihrávce z rohu puk přesouvajícímu se brankáři mezi betony – 5:0. Kroměřížský trenér si vybral oddechový čas a snažil se své svěřence uklidnit a připomenout jim, co a jak hrát. Jenže to nepomohlo, protože když byl Jan Žídek podruhé na trestné lavici, vsítila Poruba gól v oslabení. Brankář nedal včas betony k sobě při střele Marka Havránka a po pár vteřinách si vše kapitán mladších dorostenců PorubyMarek Havránek zopakoval.

Jak zprvu byla Kroměříž nepříjemná a vzdorovitá, našel RT TORAX recept jak dostávat puky do brankové sítě a střelbou z dálky rozhodně nešetřil. Proto také od dvaatřicáté minuty vedl domácí tým vedený trenérem Leksovským 7:0. Porubským se zadařilo skórovat i při hře 4/4, kdy se v brankovišti motal Marek Havránek a poté, co vyjel z chráněného gólmanského pásma, poslal puk za sedícího Lekeše – 8:0 a čistý hattrick pro porubského hráče. I gólman v domácích barváchKryštof Mrázek si potřeboval sáhnout na kotouč, a i když střela nešla přímo mezi tři tyče, dotkl se alespoň vyrážečkou do černé pryže a odhodil ji do pravého rohu.

Ernest Bochnak v sotva začínající druhé minutě třetí třetiny přiblížil mladší dorostence RT TORAX k dvouciferné gólové nadílce, když se na druhé straně ještě rozcvičoval druhý porubský brankář Martin Pobuta. A desítka se na nové světelné tabuli v mrazivé tréninkové hale RT TORAX ARENY ocitla v páté minutě, kdy zpoza brány nahrával Janu Žídkovi na střelu nad rameno Jan Anlauf. Na kotouč si sáhl i druhý porubský gólman, když se po dlouhé době dostala Kroměříž za své i střední pásmo a vydobyla si tak vhazování v útočné třetině. 49:30 a RT TORAX Poruba vedla již 11:0, když se nad pravé Lekešovo rameno trefil Tomáš Vojtášek a stejně jako kapitán Havránek zkompletoval hattrick.

Čestný úspěch mohl zaznamenat Andrýsek, jenže kotouč se mu svezl po čepeli a skončil jen na boční síti, kde jej porubský gólman přikryl lapačkou. 50:02 svítilo na tabuli, když po vyhraném buly v útočném pásmu pálil Ernest Bochnak a trefil slabinu klečícího kroměřížského brankáře – střela nad pravé rameno. 50:09 a opět se stav měnil. Mateusz Wawrzkiewicz se dočkal střeleckého úspěchu, když volil také střelu pod horní tyč. Gólman Lekeš totiž opět zaklekl a horní část brány nechal volnou.

Čtyři minuty před koncem třetí třetiny se počtvrté prosadil Marek Havránek a přesně o minutu později na konečných 15:0 stanovil výsledek Jan Anlauf jehož první střelu brankář jen vyrazil a na podruhé puk porubský útočník již více zvedl nad betony. V samém závěru třetiny i utkání vychytal gólman Pobuta samostatný únik a byl za to odměněn uznáním všech spoluhráčů. Rok 2015 ukončili mladší dorostenci další velkou výhrou, a i když bychom nechtěli předjímat, zdá se, že si jdou celkem hladce za cílem. A to získat zpět extraligovou soutěž.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Výsledek utkání byl docela jednoznačný a je otázka, jaké by bylo utkání, kdyby soupeř přijel i s hráči, kteří jim bojují za ligu staršího dorostu. Ale musím nejen za tento zápas, ale i za celý tento rok, resp. od květnové přípravy na sezónu 2015/2016, poděkovat celému týmu, jak přistupují k tréninkům, utkáním a všemu, co nás dovede k cíli, který nám stanovilo vedení klubu a to je vybojování extraligy. Kluci chtějí, dřou a opravdu makají, jsou skvělá parta, co drží pospolu, podporuje se a je s nimi radost pracovat.

Pavel Neuman (HK Kroměříž „A“): Lepší hráče jsme dnes nechali doma, protože bojují s druhým týmem o získání ligy staršího dorostu, takže jsme čekali, že to s Porubou nebudeme mít lehké. Věřili jsme sice, že uhrajeme lepší výsledek, ale jak říkám, přijeli jsme s torzem týmu odehrát utkání s nejlepším mužstvem této soutěže.