Frýdek-Místek hostil v Porubě místní RT TORAX, těsně podlehl

08.08.2013, Lukáš Bajgar

Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 byli hosty na vlastním zimním stadionu týmu z Frýdku-Místku, který z důvodu demolice jejich svatostánku nalezl prozatímní azyl právě v Porubě. Zápas se rozdělil na dva duely. Zatímco v první třicetiminutovce nastoupila Poruba v nejsilnější sestavě, a díky trefě Luďka Krayzla vyhrála 1:0, druhou polovinu mače ovlivnilo výrazné omlazení Porubských. Po šedesáti minutách hry se z vítězství radovali právě hosté, když po divoké přestřelce ve druhé tercii vyhráli těsně 4:3. Další přípravné utkání čeká RT TORAX v pondělí 12. srpna proti slovenskému extraligovému celku z Martina.

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 8.8.18:45
HC Frýdek-Místek
3:4(0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Slovák (Kraft, Gogolka), 37. Mamula (Vacula), 44. Štubňa (Ovšák) – 3. Krayzel (Vaněk, Sedlář), 32. Kysučan (Rosypka), 38. Matějíček (Král), 55. Piják (Pasker). Rozhodčí: Klapetek – Rožánek, Havlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 117. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
HC Frýdek-Místek: Chvostek – Ovšák, Krutil, Podešva, Golasovský, Čintala, Kocurek – Slovák, Kraft, Gogolka, Mach, Sluštík O., Suchý, Sluštík J., Fiala, Štubňa, Jakubowski, Vacula, Mamula
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl (od 30. Gleich) – Šindelář, Wolf, Lhotský, Prokop, Slavík, Vajda, Hruzík, Axman, Dusík – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Zachar, Pavlačka, Chaloupka – Pasker, Piják, Zuber – Kysučan, Vidlák, Rosypka – Král, Matějíček

Utkání porubského HC RT TORAX s frýdeckomísteckým Slezanem provázela v rámci první přípravy určitá pikantnost, kterou pozorný čtenář jistě zaznamenal již z pořadí uvedených celků. Jelikož Frýdek-Místek na podzim letošního roku přijde o svou dominantu – zcela unikátní hokejový stánek –, musejí tamější borci vzít zavděk ostravské hale. A tak domácím celkem byli překvapivě hosté.

Porubští do první půle zápasu vlétli s ostřílenými borci a první branka na sebe nenechala dlouho čekat, Luděk Krayzel zpracoval Vaňkovo přiťuknutí a bekhendem rozvlnil síť soupeře poprvé. A přestože se první dějství hemžilo útočnými výpady především hráčů TORAXu, své trefy do černé se nedočkal nadvakrát Vaněk před prázdnou kasou, či Zachar, který taktéž odmítl překonat pozdě se přesunujícího Chvostka. A protože i frýdecký Mach na Rudla nevyzrál jak z bezprostřední vzdálenosti s následnou dorážkou, tak i po jednom z několika výpadů, skončila první tercie 0:1.

Druhou část načaly šance hostujících Vanňka a Zachara, obě bez kýženého efektu. Časomíra se nenápadně přesunula do své druhé poloviny a to zavelel trenér Sršeň a zcela obměnil kádr o mladé talenty. Gleich se v bráně ještě neohřál a už lovil v čase 30:24 po závaru před vlastní bránou kotouč z dorážky Petra Slováka. Gól nabudil oba tábory a krátce nato dostal opět do vedení Porubu René Kysučan, kterýžto překonal ležícího Chvostka po milimetrovém pasu Rosypky napříč brankovištěm. Ve 37. minutě Jan Mamula krátkým švihem zápěstím srovnal na 2:2. A to nebylo zdaleka vše. Marek Matějíček necelou minutu poté potřetí poslal Porubu do jednobrankového vedení trefou z první v pádu do vinklu soupeřovy brány.

Poslední část přinesla již jen dva gólové momenty – ve 44. minutě na průběžných 3:3 srovnal Tomáš Štubňa, jenž dorazil nikým nehlídaný kotouč za Gleichova záda. Poruba nakonec přeci jen strhla vítězství na svou stranu – Lukáš Piják prostřelil zpoza levého kruhu vše, co mu stálo v cestě – 3:4.

Protože ani závěrečné power-play okořeněné početní výhodou Frýdku-Místku k brance nevedlo, utkaly se oba celky ještě o pomyslné vítězství v dovednostní soutěži samostatných nájezdů. V dovednostní soutěži zvítězili hosté z Poruby, když jedinou branku zaznamenal Jan Pasker.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Jednalo se o první zápas po třech odtrénovaných tréninzích. Poruba byla na ledě o týden déle, takže jsme ze začátku hodně bojovali. Je pravda, že v půli zápasu soupeř vystřídal tři řady za mladší, hlavně juniory. Tím se hra prakticky vyrovnala a výsledek odpovídá tomu, co se dělo na ledě. Co se týče porubského azylu, není to zatím optimální, kabina pro trenéry je menší, ale myslím, že během dalšího týdne se vše už zlepší a že si pohraje lépe.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): V první části utkání, kdy hráli hráči, kteří ještě k zápasu nenastoupili po více než půlroční pauze a čtrnácti dnech na ledě, odvedli kvalitní práci. Samozřejmě obranná fáze se ještě musí zlepšit. Dopředu jsme měli slušné akce. Uvidíme, co přinese další týden. Chceme hrát na čtyři lajny, ale proti soupeřům, kteří budou velice silní. V otázce zúžení širokého kádru se nebudu zatím vyjadřovat, musíme si to probrat. Kluci se snaží, každý má v sobě něco a máme ještě čas na rozmyšlenou.