Filip Mleko se stal hrdinou duelu s Kadaní

26.09.2005, Lukáš Bajgar

Téměř šedesát minut marně čekal ostravský fanoušek na branku. Gólu nenapomohl návrat Libora Poláška do základní sestavy, přesto se nakonec radoval z vítězství. 23 sekund před závěrečnou sirénou se puku ujal Pavel Šebesta, který nalezl před kadaňským Hüblem volného Filipa Mleka, a ten zařídil nejtěsnější výhru 1:0.

- 8.kolo po 26.9.17:00
SK Trhači Kadaň
1:0(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Mleko (Šebesta, Sochorek). Rozhodčí: Venglář - Barteček, Koliba. Vyloučení: 3:6. Diváci: 850.
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Janeček, Sochorek, Šebesta - Heřman, Boháč, Polák - Holuša, Mleko, Baranyk - Badžo, Gelačák, Polášek
SK Trhači Kadaň: Hübl - Meňhart, Vobořil, Hlubuček, Plaček, Zajíček, Hlavatý, Čuj, Lašek - Tvrdek, Oliverius, Kajer, Hlusička, Švík, Postl, Zika, Derfler, Hahn, Hubínek, Tauš, Zaťovič

Na pondělní zápas Sarezy s Kadaní udělalo domácí vedení vstřícný krok a pouštělo diváky do jedné z nejmodernějších hal v I. lize zdarma. Již první minuty naznačily, že hosté přijeli především bránit. Ostravským k nastolení tempa hry značně pomohla přesilová hra z 1. minuty, ze které se Kadaň dlouho nemohla vzpamatovat. Ve 4. minutě se před hostujícím Hüblem v bráně objevil uzdravený Polášek, načechral si metr před brankovištěm kotouč, leč zakončení chyběla přesnost. Chvíli nato se zapotil také ostravský Čech. Miloš Kajer přijal puk od Tvrdka a bekhendovou střelou z otočky jen těsně minul. Kadaňští se rádi pokoušeli překonat domácího brankáře střelami z otoček, tak jako Tauš v 8. minutě, kterému chybělo jen pověstné štěstí, neboť Čech sám nevěděl, kde kotouč vězí. Ostrava byla ale nebezpečnějším týmem. Rychlé akci na jeden dotek v podání Poláška, Baranyka a Holuši se může vytknout jediné, že posledně jmenovaný neproměnil. V 15. minutě naopak slibnou akci Boháče, jenž křižoval kotouč na Poláka, jeho partner z řady těsně minul. V první třetině branka nepadla a na světelné tabuli svítily dvě nuly.

Střelecky skoupou první třetinu chtěl v úvodu druhé části vynahradit Janeček, jehož střela skončila ve výstroji Hübla. Jelikož dlouhé minuty převládala obranná hra nad útočnou, nebylo se čemu divit, že dlouhé minuty nevěděli oba gólmani co s roupy. Když náhle Lašek nalezl Hubínka, který dorážel svou vyraženou střelu ostravským Čechem a i po odpískání se snažil puk zpod lapačky mermomocí vydolovat. Ve 28. minutě prošel brankovištěm soupeře Šebesta jako nůž máslem, ale v pádu přes gólmana nemohl již efektivně zakončit. A Jaroslav Hübl podržel svůj mančaft i v následující minutě, kdy si správně načasoval vyjetí proti nastartovanému Polákovi a holí odklidil kotouč daleko z dosahu útočníka. V polovině zápasu se ke slovu opět dostali hosté. V průběhu přesilové nedokázali zužitkovat jedinou akci. Ve druhé dvacetiminutovce odmítl skórovat i Sochorek, kterého do samostatného úniku vyzval domácí kapitán, neboť zamířil jen do ramene Hübla.

Sareza se mohla dostat do jednobrankového manka chvíli po začátku třetí části – Baranyk před vlastní bránou ztratil kotouč tak nešťastně, že nechybělo mnoho, aby Čecha překonal. Ten byl jistý i proti pálkařskému pokusu Ziky z následné dorážky. Kadani jakoby narostla křídla. Hráči dobře forčekovali a Postl se musí jistě ještě nyní držet za hlavu, proč odmítl skórovat po příhře Švika zpoza brány. Když hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny, nebylo v hale mnoho diváků, kteří by věřili, že se se skórem ještě pohne. V čase 59.37 vzal na sebe odpovědnost Pavel Šebesta - za bránou Hübla vybojoval kotouč, podél mantinelu objel vše živé a od kruhu vybídl Filipa Mleka vstřelit jedinou a vítěznou bránu zápasu. Sareza tak v letošní sezóně nadále čeká na prvního soupeře, který ji na vlastním ledě dokáže porazit.

Josef Halouzka (Sareza Ostrava): Zápas byl trochu specifický. My jsme měli obrovskou převahu. Soupeř tady přijel bránit. Šlo vidět, že spoléhají na vynikajícího brankáře. Já jsem o něm slyšel a je to doopravdy velmi dobrý brankář, který nezmatkuje. Pomáhala mu obrana, útočníci se vraceli. Já jsem do poslední sekundy věřil, že gól dáme, protože z takové převahy by měl soupeř udělat chybu.

Ladislav Kubát (Kadaň): Utkání bylo více bojovné než hokejové, protože po dvou pondělcích za sebou už chyběly síly. Soustředilo se to více na bojovnost. Domácí měli více šancí. Nám zachytal skvěle Hübl. Bohužel jsme v posledních sekundách inkasovali gól, nešťastný, podle mého to byl vlastní gól. Za dané situace bychom byli s bodem spokojeni.