Dvě třetiny herně vyrovnaného souboje rozhodla první minuta třetího dějství

25.11.2017, Gabriela Juříková

Do posledního domácího utkání hraného v základní části ELIOD Extraligy mladšího dorostu domácí tým nastoupil s odhodláním. Byť od páté minuty prohrával a sám nedokázal v soupeřově brankovišti nezkrotný puk odpravit za brankářova záda, houževnatému soupeři odolával. I poté, co v druhé třetině tým trenéra Leksovského inkasoval z hole Kryštofa Bednaříka podruhé. Až úvodní minuta třetího dějství otočila pohled hry a Berani začali na ledě vládnout i gólově. Pěti puky dopravenými za brankáře porubského týmu Marka Slíže ubezpečili hosté všechny přítomné, kdo si připíše z předposledního kola základní části extraligy do tabulky vytoužené body.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 17.kolo so 25.11.13:30
PSG Berani Zlín
0:7(0:1, 0:1, 0:5)
Branky a nahrávky: 5. Bednařík (Mikulík, Hrazdíra), 36. Bednařík (Hrazdíra, Mikulík), 41. Handl (TS), 41. Kráčalík (Prokeš, Bachánek), 49. Prokeš (Kopčil), 52. Forman (Frömel, Bachánek), 57. Bednařík (Handl, Mikulík). Rozhodčí: Pelc – Barteček, Rychlý. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 96. Střely na branku: 18:47. Průběh utkání: 0:7.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Elbl, Gelnar, Hlaváč, Macias Kac., Becher O., Bechný, Dobeš, Macias Krz. – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Moškoř, Krčmarský K.
PSG Berani Zlín: Šarman – Šindelek, Hoferek, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Dluhoš, Hrazdíra, Martinec, Bachánek, Macík

Po rychlém zlínském gólu z páté minuty Kryštofa Bednaříka se domácí nesložili a hráli dál svou hru. Znepříjemňovali soupeři rozehrávku a tím se leckdy dostali do gólových šancí, které ale neproměnili. Navíc hráli Porubští zodpovědně dozadu a hodně puků pochytal Marek Slíž. V závěru třetiny se naskytla Porubským jedinečná šance na vyrovnání, ale prázdnou branku netrefili.

Kdo čekal jednoznačnou záležitost Zlína, tak byl asi překvapen. Ze strany Poruby to bylo pozitivní zjištění poté, co je v základní části potkalo za nezdary. Svěřenci trenéra Leksovského hráli do těla, odstavovali hráče od puku a narušovali nahrávky. I v této třetině byli opět Porubští gólu blízko, ale kotouč hrál taky proti nim, když odskakoval ne zrovna tak, jak by si přáli.
Zlínské pak přiváděl do rozpaků výkon domácího gólmana, kterého dokázali překonat až důrazem na brankovišti na konci třetiny. Autorem se stal Kryštof Bednařík, když nebyl žádným porubským hráčem odstaven od brankáře, důrazem posunul kotouč mezi betony klečícího Slíže.

Po dvou třetinách byl stav 0:2 příznivý pro obě strany. Jenže hned v šestnácté vteřině třetí třetiny bylo proti Porubě nařízeno trestné střílení, které Dan Handl proměnil střelou na druhou tyč a po vyhraném středovém buly se v čase 40:59 radoval ze čtvrté zlínské branky Jakub Kráčalík. Pak se hosté prosazovali výhradně jen v přesilovkách. V čtyřicáté deváté minutě u mantinelu napřáhl Antonín Prokeš a dvě vteřiny před příchodem Chovance z trestné lavice trefil výstroj porubského obránce a od něj se puk odrazil za Slíže, který na změnu směru puku už nedokázal včas zareagovat.

Zanedlouho byl vyloučen další porubský hráč a tuto početní výhodu dokázali hosté proměnit rychleji. Michal Forman střílel z dálky a ani gólman nevěděl, že mu kotouč prošel nad ramenem do branky. V padesáté šesté minutě se půl minuty hrálo ve čtyřech na obou stranách, a jakmile byli Zlínští v plném počtu, Kryštof Bednařík zkompletoval hattrick, když protlačil puk přes ležícího gólmana, který se snažil lapačkou utěsnit prostor u pravé tyče. Berani využili třetí početní výhodu a stanovili konečný výsledek na 0:7 ve svůj prospěch.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Věděli jsme, že je soupeř silný. Je to mužstvo, které má ambice hrát první čtyřku, ale ještě nemají vše jisté, takže je pro ně každá výhra důležitá. Dvě třetiny kluci plnili to, co jsme chtěli hrát, ale srazili je dvě branky v první minutě třetího dějství. Pak se to už sesypalo. Měli jsem v brankovišti gólové příležitosti, ale tam klukům schází ten hlad po gólu a ne jen z dálky, z rovných rukou to tam naházet. Chybí nám obránce, který by dokázal od modré čáry švihovkou prostřelit vše před sebou.

Radek Pšurný (Aukro Berani Zlín): Strašně bojujeme s koncovkou, která nás limituje a sráží dolů. Když kluci nepromění první šance, tak to pak mají v hlavě, výkon jde dolů a potom chtějí a nejde to. Viděli jsme průměrný hokej mladšího dorostu a my se většinou přizpůsobíme soupeři ve hře a pak nám dělá problém prosadit se gólově. Nastartovala nás první minuta třetí třetiny a pak už to kluci jen dotáhli do vítězného konce.