Příprava: Poruba – Přerov (čtvrtek 9. 8. od 18 hodin)

Dvě oslabení byla zlomová, extraligový mladší dorost dostal od Draků pětku

19.12.2017, Gabriela Juříková

Den před utkáním porubského áčka se na ledě Draků, tedy v úterý 19. prosince, utkali o extraligové body mladší dorostenci HC RT TORAX Poruba a nezačali vůbec špatně. Houževnatému soupeři odolávali až do devatenácté minuty, kdy byl Slíž překonán poprvé. Po výměně stran se na ledě jiskřilo. Hosté toužili po vyrovnání, domácí Draci zase o zklidnění druhým gólem. To přišlo v polovině třetiny i utkání, kdy domácí využili přesilovku dvě vteřiny před jejím vypršením. Třetí pojistku pak přidali domácí gólem do kabiny a opět to bylo v početní výhodě, kterou tentokrát využili pět vteřin před jejím vypršením. A přestože se Porubští střelecky ve třetí třetině snažili víc než v předešlých dvou třetinách, gólu se nedočkali. V posledních sedmi minutách byl Slíž, s celkem třiceti jedna zásahy, překonán Draky ještě dvakrát, takže Poruba odjela ze Šumperka s pěti góly. V pátek 22. prosince se porubský mladší dorost utká doma se Vsetínem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 21.kolo út 19.12.16:00
HK Mladí Draci Šumperk
5:0(1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Polách (Kesler, Kubíček), 29. Kesler (Plhal), 40. Kučera (Kaplan), 53. Mácha (Kaplan), 60. Kučera (Fibingr, Minařík). Rozhodčí: Vepřek – Lukš, Skokánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 5:0.
HK Mladí Draci Šumperk: Zlatnický – Blaháček, Kubíček, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Kesler, Minařík, Moravec, Horký, Kaplan, Kučera, Kavan, Mácha, Fibigr, Polách
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Havlík, Puchala, Macurák, Machů, Macias Kac. – Foldyna, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Moškoř, Rambousek, Macias Krz., Krčmarský