Dvě oslabení byla zlomová, extraligový mladší dorost dostal od Draků pětku

19.12.2017, Gabriela Juříková

Den před utkáním porubského áčka se na ledě Draků, tedy v úterý 19. prosince, utkali o extraligové body mladší dorostenci HC RT TORAX Poruba a nezačali vůbec špatně. Houževnatému soupeři odolávali až do devatenácté minuty, kdy byl Slíž překonán poprvé. Po výměně stran se na ledě jiskřilo. Hosté toužili po vyrovnání, domácí Draci zase o zklidnění druhým gólem. To přišlo v polovině třetiny i utkání, kdy domácí využili přesilovku dvě vteřiny před jejím vypršením. Třetí pojistku pak přidali domácí gólem do kabiny a opět to bylo v početní výhodě, kterou tentokrát využili pět vteřin před jejím vypršením. A přestože se Porubští střelecky ve třetí třetině snažili víc než v předešlých dvou třetinách, gólu se nedočkali. V posledních sedmi minutách byl Slíž, s celkem třiceti jedna zásahy, překonán Draky ještě dvakrát, takže Poruba odjela ze Šumperka s pěti góly. V pátek 22. prosince se porubský mladší dorost utká doma se Vsetínem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 21.kolo út 19.12.16:00
HK Mladí Draci Šumperk
5:0(1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Polách (Kesler, Kubíček), 29. Kesler (Plhal), 40. Kučera (Kaplan), 53. Mácha (Kaplan), 60. Kučera (Fibingr, Minařík). Rozhodčí: Vepřek – Lukš, Skokánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 5:0.
HK Mladí Draci Šumperk: Zlatnický – Blaháček, Kubíček, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Kesler, Minařík, Moravec, Horký, Kaplan, Kučera, Kavan, Mácha, Fibigr, Polách
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Havlík, Puchala, Macurák, Machů, Macias Kac. – Foldyna, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Moškoř, Rambousek, Macias Krz., Krčmarský