Dva góly do šatny, třetí nula pro Mokrého a Puchalova premiérová nahrávka

12.01.2017, Gabriela Juříková

K 9. kolu Nadstavby skupiny "E" odjeli mladší dorostenci HC RT TORAX Poruby do hanácké metropole. S místními Kohouty soupeří o Černého Petra, tedy o sestupovou příčku a šestibodový náskok, měli svěřenci trenéra Pavla Leksovského možnost navýšit o další body. Zprvu nebyli domácími vpouštěni do útočného pásma, ale v posledních dvou minutách první třetiny se povedlo skórovat Janu Anlaufovi, kterému asistoval za mladší dorost vůbec poprvé Denis Puchala a čtrnáct vteřin před koncem první periody Sebastianu Boniattimu. V dalších 40. minutách se hosté snažili udržet vedení a třeba i navýšit. A jelikož se Olomouckým nepodařilo střílet mezi tři tyče, vychytal si porubský gólman Vojtěch Mokrý již třetí nulu.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 27.kolo čt 12.1.15:00
HC Olomouc
0:2(0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Anlauf (Puchala, Gajdoš), 20. Boniatti (Machů). Rozhodčí: Přikryl – Doleček, Novotný. Vyloučení: O:1, navíc Fabianczyk 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 13:34. Průběh utkání: 0:2.
HC Olomouc: Kaplan (21. Špunar) – Harabiš, Hladiš, Nekvapil, Přecechtěl L., Vinter, Kocián, Pírek – Handl, Tomajko, Pospíšil, Zembol, Tichý J., Dvořák, Vašenka, Rosecký.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Fabianczyk, Krátký, Machů, Gajdoš, Pitucha – Pavlík, Puchala, Foldyna, Kotásek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří prvních pět minut soupeře téměř nepustili do svého pásma, jejich střely však postrádaly přesnost, takže byl Mokrý téměř bez práce. Poté se hra začala vyrovnávat a Boniatti nebyl daleko, aby otevřel skóre, když vypíchl puk z pod Kaplanova betonu. Ten však proklouzal podél brankové čáry a zamířil mimo branku.

Tlak Poruby pokračoval, ale také z jejich strany chyběla přesnost střeleckých pokusů a tak se do své největší šance za první třetinu dostali domácí, když do přečíslení dva na jednoho unikl Hladiš s Tichým, ale střelu prvního jmenovaného si Mokrý pohlídal.

V závěru třetiny se hra začala opět vyrovnávat, ale začaly také padat branky. Nejprve z rychlého útoku udeřil Jan Anlauf po premiérové nahrávce Denise Puchaly. O minutu později tečoval střelu od mantinelu Sebastiano Boniatti a Porubští si tak do druhé třetiny přenesli pohodlný dvoubrankový náskok.

Začátek druhé třetiny poznamenalo pětiminutové vyloučení Macieje Fabianczyka za faul loktem. Domácí však více než tři minuty hledali cestu přes útočnou modrou čáru. Potom se ke dvěma střelám dostal Vašenka, ale to bylo z olomoucké přesilovky vše. navíc nemířily mezi tři tyče.

Poruba se pak snažila hrát spíše opatrně a držet si dvoubrankové vedení, čímž umožnila Olomouci hrát více na puku, ale nevytvářet si šance. Ojedinělé možnosti na snížení se domácím naskytly po nahození Stanislava Harabiše, které se vždy odrazilo od některého z hráčů a změnilo směr. V nastalém zmatku se ale vždy rychleji zorientovali hosté. Domácím nepomohlo ani přečíslení dvou proti jednomu v podání Tichého s Roseckým. Odražená střela prvního jmenovaného totiž příliš skákala a jeho spoluhráč ji nedokázal usměrnit do sítě.

Z kraje třetí třetiny Poruba nepouštěla Kohouty k puku a sami zahrozili několika střelami. Když se konečně dostali ke střele Kohouti, většinou skončila za brankou nebo na chráničích hostujících hráčů. První větší šance se domácí dočkali až v 52. minutě, když Pospíšil našel přesnou přihrávkou najíždějícího Dvořáka, jeho střelu z první si Mokrý pohlídal.

Poslední velkou šanci se zápasem ještě něco udělat měli Kohouti jen o chvíli později, když byl vyloučen ostravský útočník Alex Kotásek, jenže ani tahle přesilovka se domácím příliš nevydařila. Nejblíže kontaktní brance byl Přecechtěl, jehož nahození tečoval jen těsně vedle vlastní branky hostující obránce Gajdoš. Branka už ale nepadla a tak si tři body do tabulky připisují hosté. Na Olomouc tak mají už devítibrankový náskok.