Dubova formace řídila vítězství Prostějova nad Porubou

22.10.2011, Miroslav Klimeš, Adam Bagar

Ve 13. kole třetí nejvyšší hokejové soutěže zajížděli hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 na led prostějovských Jestřábů. Ti vstoupili do utkání ve velkém stylu a porubské hokejisty v úvodní tercii přestříleli vysoko 19:4 a logicky z tlaku vytěžili i dvě branky. Ve druhé části navíc své vedení navýšili. O všechny tři trefy Hanáků se postarala formace kapitána Lukáše Duby. V závěru sice RT TORAX přidal a měl několik solidních šancí, ale skóre se již nezměnilo, a tak Prostějov zdolal Porubu 3:0. Ve středu mají svěřenci Pavla Hinnera volno, v sobotu se pak představí v Opavě.

2. liga - skupina Východ - 13.kolo so 22.10.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:0(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Smejkal (Duba, Stejskal), 12. Smejkal (Stejskal, Duba), 27. Stejskal (Osina, Duba). Rozhodčí: Mech - Held, Trunečka. Vyloučení: 5:4, navíc Seidler (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1596. Střely na branku: 36:25 (19:4, 10:8, 7:13). Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Peštuka, Halouska, Tomiga, Paška - Stejskal, Duba, Ševčík - Šebek P., Žajgla, Čuřík - Smejkal, Černý, Šebek D., - Stráněl, Jedlička, Zachar.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Šindelář, Mintěl, Chajretdinov, Hruzík, Prokop - Zuber, Badžo, Chaloupka, Pavlačka, Galgonek, Seidler, Vajda, Krayzel, Bartošek, Ďurica, Četyrkin.

Od počátku střetnutí byli domácí Jestřábi lepším celkem, dlouho však jejich koncovka ztroskotávala hlavně na dobrém Michalu Gleichovi v brance Poruby. Jako prvnímu se podařilo překonat hostujícího brankáře v 9. minutě Jakubu Čuříkovi, ten ale v ponechané výhodě, když si s pukem vybruslil od mantinelu na kruhy, trefil jen tyčku.

V následující přesilové hře o minutu a půl později se už ale Jestřábi radovat mohli. Lukáš Duba vypálil přes klubko hráčů před Gleichem od modré a puk se odrazil k dobře postavenému Filipu Smejkalovi, který z blízka překonal do vrchních pozic branky klečícího Gleicha.

Ve 12. minutě se domácí radovali znovu a znovu u toho byla domácí lajna Stejskal – Duba – Smejkal. Martin Stejskal se prosmýkl podél levého mantinelu kolem porubského obránce, sjel si až před Gleicha, ale skórovat se mu nepodařilo. Puk však dojel z druhé vlny Filip Smejkal a bekhendovým blafákem obstřelil brankáře hostí a vsítil tak svou druhou branku v zápase.

Prostějov po druhém zásahu zařadil nižší stupeň a do branky se už příliš netlačil, málem se mu to ale vymstilo v poslední minutě první třetiny, kdy měl nejprve po přihrávce Wolfa na Pavlačku, v úniku dva na jednoho, velkou příležitost druhý jmenovaný, jenže netrefil přesně. Puk však Pavlačka znovu za brankou dojel a předal na kruhy Bartoškovi, který z dobré pozice jen těsně minul branku Dalibora Sedláře.

Druhé dějství začalo velice vlažně, do první větší a hned brankové šance se dostali domácí ve 27. minutě. Po domácím útoku se zbavovali hosté puku vyhozením ze třetiny, puk ale u mantinelu stopl Lukáš Duba, předal ho na modrou Jiřímu Osinovi a ten našel křížnou přihrávkou přes celé pásmo skvěle postaveného Martina Stejskala před brankou, a ten se z první k tyči nemýlil a zvýšil už na 3:0.

Po vstřelené brance pokračovala vyrovnaná hra, spíše snaha Poruby proplést se přes modrou čáru, kterou domácí bránili znamenitě. Dalibor Sedlář tak určitě nedosáhl „pracovní teploty“ a do pohybu se dostal jen při přerušení, kdy mohl vybruslit z branky.

Do poslední části hry nastoupili Jestřábi s úmyslem nedostat zbytečné góly a udržet si vítězství. Naopak hosté se nejspíše nechtěli smířit s tím, že by odjížděli bez vstřelené branky, a proto se hned od úvodu třetí třetiny tlačili do útoku. Velkou šanci spálil ve 45. minutě Michal Bartošek, kdyš jeli společně s Ďuricou dva na jednoho, zakončení směřovalo dobře k tyči, ale domácí brankář v poslední chvíli zakročil špičkou betonu. O malou chvíli později měli podobnou šanci Patrik Šebek s Jakubem Čuříkem, tak dlouho si ale před ležícím Gleichem nahrávali a dávali si přednost ke střele, až jim brankář puk zalehl.

V 52. minutě měli tutovku hosté, po závaru před brankou se puk odrazil přímo na hůl Lukáše Hruzíka, jenž měl před sebou zcela prázdnou branku, v poslední chvíli však skočil do zakončení domácí brankář a betonem ve vzduchu zázračně vyrazil, neujala se ani následná dorážka Luďka Krayzela. A když o dvě minuty později v přesilovce trefil z kruhů Luděk Krayzel tyčku, podtrhl tak porubskou střeleckou nemohoucnost a hosté tak odjeli z Prostějova bez bodu za porážku 3:0.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Téměř po celý zápas jsme byli lepší, soupeř si až na posledních deset minut nevytvořil žádné vyložené šance, ale to bylo z toho důvodu, že koncentraci nejde udržet celou dobu na 100%. Myslím, že jsme tedy vyhráli zaslouženě, nula na našem kontě obdržených branek může být navíc určitou vzpruhou pro Dalibora Sedláře. Tři body jsou důležité a my se musíme dobře připravit na další utkání.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Máme už delší dobu problémy s tím, že jsme špatní v pohybu, málo bruslíme, nehrajeme aktivně. Z toho pak pramení chyby, po kterých dostáváme hloupé góly. Hráči si neplní povinnosti, které mají. Před třetí třetinou po domluvě v kabině se to už ovšem zlepšilo a hrálo se vyrovnaně. Když budeme hrát tak, jak jsme tu třetí část tady odehráli, tak si myslím, že se výsledky dostaví.