Druhou část soutěže začali starší dorostenci výhrou, Technika odjela s devítkou

27.01.2017, Gabriela Juříková

Starší dorost HC RT TORAX Poruba vstoupil do druhé části ligové soutěže a to do té příjemnější skupiny. Bojuje o postup do další části, kde se bude rozhodovat o postup do extraligy. A vstup do první Nadstavby se svěřencům trenéra Suchánka vydařil náramně. Techniku vyprovodili porubští dorostenci devíti puky v síti a Marek Hasala získal šesté čisté konto do statistik. Ostatně ty si vylepšili i Jan Richtár (2+1), Michal Vavřík (1+2), Daniel Timura (1+1) nebo i Jan Žídek (0+3) a značně přispěli k zisku prvních tří bodů.

Liga staršího dorostu - N1 pá 27.1.17:00
Technika Hockey Brno
9:0(3:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 12. Kroček (Žídek J.), 14. Richtár (Žídek J., Ferleťják), 15. Vojtášek (Kroček), 26. Brodek (Vavřík), 36. Vavřík (Timura), 52. Ferleťják (Plachý), 53. Richtár (Béreš), 55.Timura (Vavřík), 60. Bochnak E. (Žídek J., Richtár). Rozhodčí: Šeděnka – Chamrád, Tuizal. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Průběh utkání: 9:0.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Pliska, Kroček, Timura, Šolc – Richtár, Bochnak E., Žídek J. – Brodek, Vavřík, Vojtášek – Plachý, Ferleťják, Béreš
Technika Hockey Brno: Bartošek – Bajznov, Hejduk, Kousal, Lučivňák, Kučera – Kerbler, Ludvík, Malý D., Malý J., Navrátil, Ognar, Tuplt, Vávra, Hovorka

Do prvního utkání nadstavby vstoupily obě mužstva s velkým odhodláním. Na první branku hráči čekali a do začátku dvanácté minuty, kdy Jan Žídek nahrál Filipu Kročkovi a gólman Bartošek kapituloval poprvé. O dvě minuty později asistoval Žídek u druhé branky. Tentokrát se úspěšným střelcem stal Jan Richtár. Pak přišlo první vyloučení a početní výhoda pro domácí tým, kterou po třinácti vteřinách využil Tomáš Vojtášek s přispěním Filipa Kročka.

Následně měli přesilovku i hokejisté ze Sovího hnízda, ale vůbec se jim nezdařila. Porubští hráli útočně i ve čtyřech lidech. Po přestávce měli velkou šanci snížit hosté, ale Hasala vychytal jak Navrátila tak z následné bule i Kerblera. V páté minutě druhé třetiny nastřelil tyč Žídek a z dalších odrazů puků na hle domácích borců byly další šance. Ale při Technice stálo pomyslné štěstí a počtvrté neinkasovala. Až o minutu později se to podařilo Jiří Brodek, když objel bránu, obelstil pohybem gólmana a špičkou hole zasunul kotouč kolem pravé tyče brněnské brány.

V začátku druhé poloviny zápasu, resp. druhé třetiny předvedl Bartošek svou hbitost v brankovišti, když jasnou tutovku Ernesta Bochnaka vychytal bleskovým pohybem pravého betonu. Akce dvou na jednoho, možná i na nikoho vyhrál hostující gólman. I Technika ale ukázala tlak do brány. Po ataku a dopravení kotouče za brankovou čáru se ovšem z gólu radovat nemohla. Byl dosažen nedovoleně a navíc s nedovoleným střetem s Hasalou. Ten si pak před hozením buly ještě upravoval masku. V čase 35:03 prohrávala Technika Brno již 5:0. Po několika nepodařených střelách se puk odrazil k Michalu Vavříkovi jenž stál mezi modrou čarou a kruhy a střelou zápěstím zavěsil pod horní tyč.

V první minutě třetí třetiny se kotouč dostal za Bartoškova záda, ale gól uznán Janu Žídkovi nebyl, protože puk do brány dopravil ze vzduchu rukou. V padesáté minutě si udělali Porubští v útočné třetině kolotoč nahrávek. Jenže ani kombinace křížem pásma neústila v dopravě puku do brány. Až na začátku dvaapadesáté minuty přelstili domácí jak obranu, tak gólmana Techniky David Ferleťják zvyšoval na 6:0. Hosté pak neuspěli v překonání Hasaly a z následného útoku se radoval Jan Richtár ze svého druhého gólu v utkání. Při dlouhé výhodě se svěřencům trenéra Suchánka nepodařilo využít tlaku a hráče navíc na ledě, ale v přesilové hře to pak už vyšlo. Daniela Timura na modré čáře napřáhl a nabídku Vavříka poslal do levého horního rohu brněnské brány – 8:0.

Porubský gólman Marek Hasala si po dlouhé době sáhl na kotouč díky střele Hovorky a z následného úniku Ludvíka vytěžil porubský brankář také výhru. Své možná šesté čisté konto si necelé tři minuty před koncem třetí třetiny uchránil. A jak se posléze ukázalo, poslední slovo měl RT TORAX. Do konce třetiny zbývalo třicet tři vteřin, když na konečných 9:0 stanovil výsledek Ernest Bochnak. Poruba do bojů o postup do třetí části soutěže zvládla na jedničku, získala první tři body. Doposud nasbírané body se totiž do Nadstavby nezapočítávají.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Začala v podstatě nová soutěž a měli jsme obavy z prvního utkání nadstavby. Poslední vzájemné utkání na Technice jsme sice vyhráli, ale tenkrát to nebylo jednoznačné, takže jsme se dostatečně připravovali na utkání. V kabině bylo znát tu tíhu zodpovědnosti, ale kluci odehráli zápas disciplinovaně a od toho se odvíjel i výsledek. Vydařil se nám vstup do utkání a následně jsme jej už měli pod kontrolou.

Čeněk Kundela (VSK Technika Brno): Dnes jsme přijeli pouze s třinácti hráči, kteří navíc v sezóně moc času v zápasech neodehráli, protože jsme celou první část bojovali o finálovou skupinu, což se nám povedlo. Kluci se snažili, ale soupeř byl v podstatě lepší v bruslení, technice a vůbec ve všem a přejeme mu, aby extraligu získal. My postupové ambice, s kádrem jaký máme, nemáme. Ale věříme, že se naši svěřenci v zápasech budou jen zdokonalovat, hokejově růst a těžká utkání, která je čekají, jim jen prospějí.