Druhé místo na Turnaji SNP v Banské Bystrici

30.08.2008, Lukáš Bajgar

Hokejisté ostravské Sarezy ve svém posledním turnajovém klání v Banské Bystrici porazili po dvě třetiny urputně bránicí polský celek z Tych. Teprve branky Tomáše Urbana a vítězná Michala Holuši v poslední části rozhodly o celkovém druhém místě na turnaji. Třetí trefu do černého přidal Adam Červenka a dopomohl k výhře 3:1. Celkovým vítězem Turnaje SNP se stal výběr domácí Bystrice, bronzové skončily Tychy a poslední příčku obsadili Maďaři.

- Turnaj so 30.8.15:00
Górnośląski Klub Sportowy Tychy
1:3(0:0, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 53. Garbocz (Gonera) - 49. Urban (Vajda, Novák), 51. Červenka (Suchý, Janečka), 57. Holuša (Mikula, Červenka). Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Górnośląski Klub Sportowy Tychy: Sobecki (Gorski) - Gonera, Gwizdz, Proszkiewicz, Garbocz, Sarnik, Koltorz, Jakeš, Salamon, Jakubik, Mačkowiak, Mejka, Majkoduski, Baginski, Krzak, Bacul, Jaskolski, Smielowski, Banachewicz, Gurazda
HC Sareza Ostrava: Iláš - Tesařík, Palík, Suchý, Falter, Buček, Vajda, Tomis - Zdeněk, Hubáček, Urban - Hašek, Holuša, Mikula - Dušek, Janečka, Červenka - Novák, Mocek

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): "Na závěr turnaje jsme sehráli výsledkově vyrovnaný zápas, ale byli jsme celou dobu jednoznačně lepší, měli jsme mnohem více šancí, ale dopláceli jsme na jejich neproměňování. Byli jsme na tom fyzicky lépe a z tlaku jsme v poslední třetině vytěžili branky. A jako tradičně jsme opět prohráli na nájezdy."