Druhé derby bez vítěze

19.08.2005, Redakce

Ve Vítkovicích se již nehrál tak zajímavý hokej jako v předchozím zápase, i přes tento fakt měl zápas spoustu šancí, které oba brankáři pochytali. Jediné co zápasu určitě chybělo bylo větší zájem fanoušků obou mužstev. Zatímco v Porubě sledovalo zápas asi 600 diváků ve Vitkovicích jich nebylo více než dvě stovky.

- 6.kolo pá 19.8.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:1(0:1, 1:0, 0:0)
Branky: 37. Štefanka (Jurečka) - 20. Chatrnúch Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Diváci: 200.
HC Vítkovice Ridera: Lhenry- Polák, Philipp, Kuboš, Černošek, Jurečka, Hudec, Dresler, Chmelíř - Padělek, Burger, Procházka - Hubáček, Šimíček, Káňa - Pištek, Štefanka, Kropáč - Köhler, Hulva, Tomášek
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Děmidov, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Brincko - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Janeček - Heřman, Mleko, Gelačák
Ve spolupráci s redakcí HC Vítkovice Vám přinášíme komentář k druhému vzájemnému měření sil mezi Vítkovicemi a Sarezou.

K prvnímu zápasu v dresu Vítkovic se do branky postavil gólman francouzského národního týmu Fabrice Lhenry, jenž je ve Vítkovicích na zkoušce. Hosté ze Sarezy nezačali špatně, Jaroslav Polák vyzkoušel pozornost Lhenryho kličkou, která mu však nevyšla podle představ. Na opačné straně zkoušel štěstí Köhler, ale se svou střelou příliš dlouho váhal. Od modré zkoušel najít skulinku mezi Lhenryho betony Pazdera, ale také marně. Hra se poté přesunula před Štěpánkovu branku, Hubáček myslel svou akci dobře, ale po několika pokusech skončil puk na masce Štěpánka a hra byla přerušena. S chutí hrající Padělek nastřelil bombou tyč, odraženého puku se ujal Ovšák a vyhodil do středního pásma. První přesilovku si zahráli vítkovičtí, Jurečka pálil od modré, ale Kropáč nestihl jeho střelu včas usměrnit. V šanci se ocitl Šimíček, ale čekal zřejmě na lépe postaveného spoluhráče... Ve třinácté minutě rozvlnil Štefanka síťku Štěpánkovy branky, ale jen tu boční. Právě Štefanka pak připravil první přesilovku pro hosty. Šebesta se mihnul před brankou Lhenryho, ale ani spolupráce se Sochorkem vítkovického gólmana nerozhodila. Hezkou akci před vypršením Štefankova trestu předvedl od modré čáry Baranyk, ale ani ta neskončila v síti. Poslední šanci první třetiny si z vítkovického týmu připsal zdálky Padělek. Necelou minutu před první sirénou však vyslal přesnou střelu do pravého horního rohu Chatrnúch a poslal Sarezu do vedení - 1:0.

Do druhé třetiny vlétl jako vítr ostravský útočník Šebesta, jenž krátce po bully vystartoval na domácí branku, ale nemířil přesně. Sareza byla v ráži, Baranyk projel polovinu kluziště, objel domácí branku, ale Lhenry byl na svém místě. Letící kotouč ze vzduchu sklepl do branky mladík Holuša, ale gól neplatil. Štěpánek v brance Sarezy prokazoval své nesporné kvality při pokusu Burgera, ale i dělovkách Jurečky z dálky. Chvíle vítkovických hráčů ale teprve přicházely. Nejdřív nahrával Tomášek před branku Burgerovi, poté putoval puk po ose Tomášek, Hubáček na zadní mantinel, Pištek prověřil jen Štěpánkovu lapačku. Další přesilovka Vítkovic nebyla příliš úspěšná, Hubáčkova střela mířila těsně vedle branky, Roman Polák dělající si prostor před brankou však taky neuspěl. Sareza se snažila vyhazovat puky, což se jí poměrně dobře dařilo. Ze skrumáže před Štěpánkovou brankou vyšel opět vítězně hostující gólman. V sedmatřicáté minutě kouzlo Štěpánkovy branky pominulo a po přesné nahrávce Jurečky prostřelil ostravského brankáře Štefanka - 1:1. To bylo poprvé a naposled, kdy se jinak velmi tiší vítkovičtí fandové na chvíli probrali z letargie. Další branku mohl přidat Padělek, ale Štěpánek byl ve střehu. Zajímavá situace proběhla v obranném pásmu Vítkovic, do kterého se dostali Holuša s Badžem. Na vteřinu si přestali rozumět, nechali puk pukem a oba dva si nabruslili na výhodnější místo - Philipp nahrával do středního pásma Burgerovi, ale ten o puk přišel.

V poslední části vystrčili růžky vítkovičtí mladíci. Hulva si nabruslil mezi kruhy, přihrál Köhlerovi, ale ten nedokázal propasírovat puk za Štěpánkova záda. Stejně si při přesilovce vedl Tomášek, ani jeho dorážky neměly šanci. Jurečka zkoušel svou ránu od modré, ale porubská obrana zafungovala skvěle. Menší roztržka za Štěpánkovou brankou odeslala vítkovického Köhlera na trestnou lavici a domácí se bránili celé čtyři minuty ve čtyřech. Nájezdy hostujících hráčů likvidovala obrana v čele s rozchytavším se Lhenrym. Také díky němu se fanoušci Sarezy vedoucího gólu nedočkali. Velice dravě se před Štěpánkovu branku probíjel mladík Káňa a Ovšákovi nezbylo, než zatáhnout za záchrannou brzdu. O chvíli později měli domácí k dispozici více než půlminutovou přesilovku 5x3, ale nedokázali jí využít. Při hře pět na pět se vítkovičtí stále zdržovali ve svém útočném pásmu, ale ani slibně se vyvíjející série přihrávek mezi Philippem, Burgerem, Hubáčkem či Šimíčkem na ukazateli skóre nic nezměnila. Poslední chvíle patřili hostujícím útočníkům a vítkovickému gólmanovi. Silně se rozmachující Pazdera trefil puk jen zlehka, odrazil se od Poláka do rohu kluziště, kam pro něj přispěchal Baranyk, ale Lhenry byl proti jakékoliv změně. Neproměněné šance a skvěle chytající gólmani byli příčinou nerozhodného stavu po šedesáti odehraných minutách.