Drama až do poslední minuty vítězně pro Sarezu

09.11.2005, Jan Škarpa

Sareza Ostrava ještě s Prostějovem neokusila chuť porážky a ani dnešní večer na této skutečnosti nic nezměnil. Hosté se ujali rychlého vedení, ale sérií čtyř branek otočili domácí vývoj zápasu ve svůj prospěch. Tříbrankové vedení dokázali Jestřábi během 16ti vteřin smazat na jednogólové a bylo postárano o drama do samotného konce. V 59. minutě Prostějov zásluhou Piechy opět snížil na rozdíl jediné branky, ale na vítězství Sarezy 5:4 se již nic nezměnilo. Hrdinou utkání se stal Michal Holuša, jenž se postaral o dva důležité střelecké zápisy domácích.

- 22.kolo st 9.11.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
5:4(1:1, 2:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 12. Janeček (Koláček), 26. Holuša (Heřman, Valčák), 39. Holuša (Baranyk, Mleko), 51. Baranyk (Polášek), 56. Badžo (Ovšák, Polášek) - 5. Bordowski (Dibelka), 54. Braniš (Kameš), 54. Všetečka (Řípa, Musil), 59. Piecha (Braniš). Rozhodčí: Minář - J.Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0.Diváci: 600.
HC Sareza Ostrava: Čech - Tesařík, Pazdera, Holík, Brincko, Vnenk, Kramný, Mocek, Ovšák - Chyba, Koláček, Janeček - Polášek, Badžo, Baranyk - Valčák, Boháč, Heřman - Mleko, Holuša, Gelačák
LHK Jestřábi Prostějov: Lakosil - Bordowski, Piecha, Žibrita, Dibelka, Braniš, Čech F., Saluga, Sedlák, Procházka, Čech M., Toms, Kameš, Musil, Řípa, Sabela, Fojtík, Luka, Kučera, Všetečka
Do utkání vstoupili lépe domácí a již ve druhé minutě mohli vést, podařenou střelu Baranyka ale Lakosil v bráně hostí vytěsnil jeho pokus nad branku. Chvíli nato pokoušel střelecké štěstí Ovšák, ale skóre se měnilo na druhé straně. Při první vážné akci Prostějova v čase 4:49 dotlačil puk za Čecha Richard Bordowski po příhře Dibelky. Jestřábům řádně narostla křídla, ale ani Braniš, ani duo Luka – Piecha náskok nezvýšili a tak přišel trest v podobě vyrovnání. Při přesilové hře rozradostnil po 22 sekundách ostravské publikum Martin Janeček. Jestřábi kontrovali střelou Sedláka, ta však minula Čechovu klec. V 15. minutě se po přihrávce zpoza brány dostal do šance Chyba, ale jeho šance vyšuměla do ztracena stejně jako samostatný průnik Boháče ve vlastní oslabení. Do konce první části se již skóre neměnilo a tak odcházeli hráči do šaten za stavu 1:1.

Do druhé části vstoupily oba celky opatrně a vyčkávaly na chyby soupeře. Postupem času Sareza začala přebírat iniciativu ale střela Koláčka byla zblokována, útočný výlet Ovšáka zakončil střelou do Lakosila Polášek. V 26. minutě už vybuchlo domácí publikum podruhé, když si na přesnou přihrávku Heřmana nabruslil Michal Holuša a dopravil puk za Lakosila. Krátce po oslavě gólu si šel úspěšný střelec odpočinout na trestnou lavice, ale hosté si počínali bezzubě, stejně jako při další přesilovce, při vyloučení Holíka. Zato Sareze se přesilovka dařila, uzavřela Prostějov v útočném pásmu, ale neprosadili se Baranyk, Heřman ani Badžo. V 37. minutě se zaplnila trestná lavice po lehké šarvátce, na každé straně byli vyloučeni 2 hráči. Když již první diváci odcházeli do bufetu, zvýšil v 39. minutě na 3:1 střelou pod rameno Michal Holuša.

Do závěrečné části vstoupili hosté jako vyměnění, jako první zkoušel štěstí Luka. V 44. minutě se usadili hosté ve svém útočném pásmu, leč bez úspěchu. Sareza se osmělila minutu poté, po krásné přihrávce Koláčka byl Chyba sám před Lakosilem, který si připsal úspěšný zásah. Ve chvíli, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách nedokázal na několikrát dotlačit puk za prostějovského gólmana Koláček. Ve 49. minutě střílel Polášek, jeho střela prošla Lakosilovi mezi betony, ale zastavila se před brankovou čárou. V 51. minutě se dostal k samostatnému úniku Milan Baranyk, který po ujetí prostějovské obraně prostřelil Lakosila. Euforii v domácím publiku lehce oslabil gólem Petr Braniš po lehké střele od modré, kterou Čech neviděl. Šťastný střelec již odjížděl na střídačku, když se dozvěděl, že jeho nahození prošlo záda překvapeného brankáře. Po 15 sekundách euforie z publika vymizela úplně, to se tečí bruslí prosadil Všetečka po střele od modré čáry. Domácí snížení na rozdíl jednoho gólu nepoložilo a v přesilové hře po krásné příhře Ovšáka zvýšil na 5:3 Marek Badžo. Jestřábi dále bojovali, Salugu vychytal Čech. Hosté nakonec zápas ještě zdramatizovali, v 59. minutě se prosadil exostravský Martin Piecha. V závěru hrál Prostějov chvíli bez brankáře, gól však již nepadl a tak si Sareza připsala 3 body za vítězství 5:4.

Po utkání byli nejlepšími hráči utkání zvoleni Milan Baranyk na straně domácích a Jestřáb Vlastimil Lakosil.

Josef Halouzka(Sareza Ostrava): „Za stavu 4:1 jsme dostali dva slepené góly, jeden byl tečován a druhý gólman neviděl. Špatně jsme odehráli vhazování, kdy jsme nešli na beky a ti nás dokázali potrestat. V hokeji se to stává. Vedli jsme 4:1 a mohli jsme to dohrát v klidu. Buďme rádi, že jsme dali ten pátý gól.“

Trenéři hostí odmítli poskytnout rozhovor.