Dorostenci nestačili na Havířov, poprvé doma vyšli gólově naprázdno

19.10.2019, Patrik Rošič

V rámci dvanáctého kola ELIOD Extraligy dorostu – Východ vyzvali porubští dorostenci Havířov. Jednalo se o druhý vzájemný zápas v sezóně a Porubští měli hostům co vracet. Od prvních minut zápasu bylo jasné, že to nebude jednoduché utkání. Havířov na Porubu doslova vlítl a ukázal svou sílu. Moravcovi svěřenci byli ale svou bojovností rovnocennými soupeři a nedali Havířovu nic zadarmo. Ve fyzicky i emočně těžkém utkání, s několika šrámy, nevstřelili dorostenci doma poprvé žádný gól. Ovšem díky skvělé defenzívě dovolili AZetu jen tři góly.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 12.kolo so 19.10.16:15
HC RT TORAX Poruba
AZ Heimstaden Havířov
Branky a nahrávky: 6. Makovec (Kusak, Moškoř), 24. Pavlačka (Moškoř, Becher), 50. Horváth (Kubíček, Kolat). Rozhodčí: Novotná – Klimek, Hladík. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 15:30. Průběh utkání: 0:3.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pásek, Černý, Kríž, Macias Kac., Kosina, Bechný Gelnar – Ślusarczyk, Hlaváč, Stibor – Macias Krz., Lambert, Koudelný – Stodůlka, Hradil. Chovanec
AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Bílek, Kremnický, Kubíček, Puzoň, Zmarzlák – Belan, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Horváth, Kusak

Do utkání vkročili lépe hosté. Porubu uzavřeli v pásmu a nepouštěli domácí doslova k ničemu. Potom to už přišlo. Havířov poslal do vedení Pavel Makovec. Dále se osamoceni před domácí bránou objevili Urbančík a Pavlačka, ale Marek Slíž byl proti a držel porubské naděje. Následně si RT TORAX zahrál v oslabení. V početní převaze trefili hosté dvakrát tyč, a tak se prozatím změna stavu nekonala. Do druhé části se šlo za stavu 0:1.

Začátek druhé tercie byl z pohledu domácích o něco lepší, ale stále to nebylo to pravé ořechové. Když už se zdálo, že se Porubští pomalu dostávají do utkání, tak přišla další branka Havířova. Na dvoubrankový rozdíl upravil Martin Pavlačka. Následně přišla početní převaha domácích, kterou nedokázali Porubští využít, a tak se skóre neměnilo.

Úvod poslední periody vyšel lépe hostům. Ze vzduchu tečoval kotouč Dominik Kobalt, Marek Slíž však dokázal sevřít betony včas. Následně Ondřej Becher klepl do kotouče, který skončil na levé tyčce domácí brány. O pár chvil později už ale vsítil třetí branku Havířova Kevin Horváth. Po góle měla Poruba třicet dva sekund přesilovku pět na tři. Po úchvatném tlaku však snižující branka nepřišla. Do konce utkání se už nic nestalo, a tak si hosté odvezli domů do Havířova další tři body do tabulky. Porubští dorostenci se nemají ale za co stydět. Díky parádnímu fyzickému výkonu připustili Havířovu pouze tři branky.