Dorost zlomil Slezan až v poslední třetině, Opavě nestačily ani čtyři góly Zelinky

28.09.2018, René Chyla

Další tři body a udržení první příčky v tabulce. Porubský dorost vedl v Opavě 1:0, 3:1 a poté i 4:3, třikrát ale vedení neudržel, když domácí celek vždy vysvobodil Ladislav Zelinka, který nakonec zapsal všechny góly opavského celku. Porubští kontrolovali hru, soka ale zlomili definitivně až v poslední části, kdy se prosadili třikrát během pěti minut, v nichž Jakub Ślusarczyk zkompletoval hattrick, který přisoudil Ostravanům další tři body.

Regionální liga dorostu - 5.kolo pá 28.9.11:00
Hokejový klub Opava
4:7(1:3, 3:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Zelinka (Černý, Hartmann), 25. Zelinka (Hradil), 26. Zelinka (Černý, Haasová), 40. Zelinka (Černý, Zelenka) – 1. Bukovjan (Macias Ka., Halata), 13. Ślusarczyk (Macias Ka.), 17. Bukovjan (Halata), 30. Ślusarczyk (Boguaj), 43. Macias Kr. (Stibor), 47. Ślusarczyk (Boguaj), 48. Stibor (Macias Kr.). Rozhodčí: Pelc – Trčka, Lasák. Vyloučení: 5:9, navíc Gelnar a Macias Ka. (oba POR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 32:37 (15:8, 10:12, 7:17). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7.
Hokejový klub Opava: Černík – Brančík, Hartmann, Haničák, Fišara, Backa – Haasová, Hradil, Zelinka, Černý, Zelenka, Chudoba, Hartman, Kret
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Macias Ka., Kríž; Gelnar, Pasek; Elbl, Borkovec – Macias Kr., Halata, Bukovjan – Ślusarczyk, Krčmarský, Boguaj – Sienkiewicz, Stibor, Chovanec – Pohl

Ladislav Zelinka (OPA) (4+0)
Jakub Ślusarczyk (POR) (3+0)
Martin Stibor (POR) (1+1)

Bleskový nástup Poruby i brzké vyrovnání

Dorost vstoupil do prvního mistrovského derby na výbornou a už po 38 sekundách hry se dostal do vedení, když střelu Kacpera Maciase od modré tečoval před brankovištěm Vojtěch Bukovjan, který umístil kotouč k levé tyči – 0:1. Bleskově ale bylo srovnáno, už za minutu a půl propadli Ostravané v obraně, načež Vojtěch Černý přiklepl puk na modré najíždějícímu Ladislavu Zelinkovi, který nachytal Mateje Hurčíka u lapačky – 1:1. Domácí měli na holích obrat, když se v sedmé minutě hnal na branku David Zelenka, který v přečíslení a při vlastním oslabení naservíroval puk napravo Patriku Chudobovi, jenž ale trefil pouze dobře přesunutého gólmana.

Důrazný Ślusarczyk a Halatův přehled

Opava nedala, a tak zareagoval porubský celek, který ve třinácté minutě poslal zpátky do vedení Jakub Ślusarczyk, jenž byl důrazný v brankovišti a se štěstím procpal puk mezi Černíkovy betony – 1:2. Slezan byl i nadále střelecky aktivnější, přesnost ale zdobila Porubu, která tři minuty před sirénou přidala třetí gól. Matěj Halata našel zpoza branky číhajícího Vojtěcha Bukovjana, který zamířil z první k levé tyči – 1:3.

Opavský návrat jménem Zelinka

Slezan se po přestávce zvedl a během 81 sekund zápas srovnal. Nejprve se v čase 24:26 natlačil před Mateje Hurčíka Ladislav Zelinka, který ke vzdálenější tyči zaútočil na hattrick – 2:3. Krátce na to se Opava opět mohla spolehnout na svého střelce, který hattrick o chvíli později dokonal, když se prosadil střelou z mezikruží Ladislav Zelinka – 3:3. Zanedlouho ale byl jen centimetry od druhé branky Jakub Ślusarczyk, ten ale pálil z ostrého úhlu jen do tyče.

Využitou přesilovku smazal čtvrtou trefou spasitel Zelinka

To však Porubské nemuselo vůbec mrzet, jelikož ve 30. minutě se opět Jakub Ślusarczyk ujal slova a ihned po vyhraném vhazování při přesilovce zužitkoval zadovku Václava Boguaje střelou na pravou tyč – 3:4. HC RT TORAX se mohl další povedenou střelou uklidnit, tečovaná rána Tomáše Elbla ale olízla jen tyčku. V závěru naopak mohli potřetí v zápase srovnat domácí, jelikož hráli dlouhou přesilovku pět na tři. Té se zhostili nejlépe, jak mohli a Ladislav Zelinka z brankoviště uklidil kotouč do poloodkryté brány – 4:4.

Poslední třetina v režii HC RT TORAX

V poslední dvacetiminutovce však domácí Opavě vypověděly službu síly a Poruby byl následně plný led. Tu poslal znovu do vedení ve 43. minutě Krzysztof Macias, který bekhendem uklidil puk nekompromisně pod víko – 4:5. Ostravané vládli a po hatrricku Jakuba Ślusarczyka, který vymetl pravý horní růžek Černíkovy brány, se dostatečně uklidnili – 4:6. Definitivní tečku pak za necelou půl minutu přidal Martin Stibor, který slavil dělovkou z pravé strany – 4:7.

Ostatní zápasy 5. kola

Vítkovice Bvs.Třinec Bodloženo
Orlovávs.Karviná9:7

Josef Doboš (Hokejový klub Opava): Poruba byla rychlejší a silnější na kotouči. My jsme do toho ale dali srdíčko a myslím, že první dvě třetin jsme odehráli velmi dobře. Byly to zřejmě naše nejlepší dvě třetiny, které jsme zatím letos odehráli. Dokázali jsme se zvednout i ze stavu 1:3 a srovnat, čehož si velmi cením. Poté ale už docházela fyzička a Poruba nás začala přehrávat, vytvářela si více šancí a potvrdila to také gólově. Hráčům děkuji za předvedený výkon a kdybychom měli více sil, tak jsme hosty potrápili ještě o něco více.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Byl to velice ubojovaný zápas, ale i takové sezona přináší. Nakonec zvítězila trpělivost našich hráčů nad emocemi, a i když jsme dostali dva desetiminutové tresty, tak v poslední třetině se jen potvrdilo, že jsme fyzicky, psychicky i herně zdatnější. Zápas jsme nakonec zvládli, což je důležité.