Dorost se nemazlil ani s Kroměříží, v dohrávce jí nadělil sedmičku

12.01.2019, Opatová R., Juříková G.

Dohrávku 13. kola odehráli dorostenci jako první domácí utkání v roce 2019 a hlavně jako první utkání v nově opravené RT TORAX ARENĚ. Po čtyřiceti minutách hry vedli Moravcovi svěřenci 4:0, přečkali dvě vyloučení a na Drabčíka šlo pouze sedm střel. Dramatičtější pasáží utkání byla třetina třetí, kdy se dvířka trestných lavic otevírala vícekrát a Kroměříž se dostala k většímu tlaku na bránu. Porubští dorostenci proměnili přesilovku, a když už se hrála poslední minuta základní hrací doby, radovala se gólově i Kroměříž. Dvougólovými střelci se stali Ślusarczyk, Sienkiewicz a Bukovjan.

Regionální liga dorostu - 13.kolo so 12.1.11:30
HK Kroměříž
7:1(2:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Bukovjan (Gelnar, Ślusarczyk), 19. Ślusarczyk (Chovanec, Bukovjan), 23. Kac. Macias (Hlaváč), 32. Ślusarczyk (Kac. Macias), 48. Sienkiewicz (Halata, Hlaváč), 50. Bukovjan, 51. Sienkiewicz (Kr. Macias) – 60. Tomek (Prčík). Rozhodčí: L. Janda – Grmela, Krakovčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 47:16. Průběh utkání: 7:0, 7:1.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Gelnar, Pasek, Kac. Macias, Hlaváč, Elbl, Borkovec, Michalčík – Krz. Macias, Halata, Sienkiewicz – Ślusarczyk, Chovanec, Boguaj – Kovalčík, Hlavatý, Kalužík
HK Kroměříž: Němec – D. Opravil, Nasco, Koníček, Prčík, Vácha – Dan Opravil, Šišák, Holík, Horský, Češek, Jiříček, Tomek, Matušu

Jakub Ślusarczyk (POR) (2+1)
Filip Sienkiewicz (POR) (2+0)
Vojtěch Bukovjan (POR) (2+1)

V 1. třetině se střílelo, góly padaly z blízka

Domácí tým vstoupil do utkání hned v první minutě oslabením. V jeho průběhu si HK Kroměříž nevypracoval žádné větší šance, a naopak po skončení oslabení skóre otevřeli domácí. V čase 2:50 z blízky překonal brankáře Vojtěch Bukovjan. V první polovině třetiny se odchovanci Davida Moravce snažili skórovat zejména střelami od modré, své střelecké schopnosti si postupně vyzkoušely všechny obranné dvojice, ale ani střely ani jejich případné dorážky skóre neměnily. I hosté se snažili útočit, jejich založené útoky většinou končily hned ve středním pásmu nebo také jen střelami od modré, které tak bez problému likvidoval brankář domácích Vincenc Drabčík. V druhé polovině třetiny přidali domácí ke střelám i akce z blízka. Akce Matěje Halaty a Filipa Sienkiewicze a ani v 18. minutě pokus Václava Boguaje o překonání brankáře z bezprostřední blízkosti gól nepřinesly. Tak jak dostali výhodu přesilové hry na úvod třetiny hosté, ke konci třetiny ji dostali domácí za vyloučení Josefa Češka. Hned první střela přesilovky odražená od mantinelu mohla přinést gól, kapitán Matěj Halata ale dorážkou odkrytou bránu netrefil. Další šance již gól přinesla, přesně v čase 19:00 dorážel další střelu úspěšně Jakub Ślusarczyk a zvýšil skóre třetiny na 2:0.

2. třetina opět navýšila skóre o dva góly

Počátek třetiny patřil samostatným únikům na obou stranách. Nejprve se uvolnil kroměřížský Václav Matušu a na druhé straně z protiútoku i domácí Matěj Halata. Ani jedna akce gól nepřinesla. 23. minuta patřila obránci Kacperu Maciasovi, kdy nejprve s pukem na holi dojel do levého mezikruží útočného pásma. Tato střela ještě gól nepřinesla, další jeho střela z podobné pozice již ale ano a navýšil tak skóre na 3:0. V 36. minutě se snažili stav korigovat i kroměřížští hokejisté. Útok Matyáše Horského zastavili porubští obránci, střelu od Josefa Češka likvidoval brankář a ani další akce od Michala Tomka skóre neměnila. Porubský tým útočil zejména různorodými kombinacemi doplněnými střelami. Tvrdá střela od Josefa Paseka bránu minula a další střela od Václava Boguaje končila na betonech brankáře hostí. V 32. minutě se k odraženému kotouči od těla kroměřížského obránce dostal ve středním pásmu Jakub Ślusarczyk, projel s ním až k brankáři a zakončením mezi nohy navýšil svým druhým gólem na 4:0. V 37. minutě se zrodily další šance RT TORAX. Po střele od Filipa Sienkiewicze se k puku před brankářem dostal Matěj Halata. Skóre nezvýšil a i další zakončení od téhož hráče v téže minutě bylo bez gólu. V poslední minutě po napadení Pavlem Chovancem zahájili hosté svou druhou početní výhodu. Žádnou větší akci si ale do sirény nevypracovali.

Čisté konto brankáře Drabčíka padlo v poslední minutě

Úvod třetiny patřil dohrávce přesilové hry hostů. Dvě vteřiny před vypršením byl ale za zdržování hry vyhozením kotouče vyloučen Josef Pasek a Kroměříž tak dostala šanci dalších dvou minut přesilovky. Vylučování neskončilo a v 42. minutě přibylo vyloučení po šarvátce na obou stranách. Hra pokračovala pět na čtyři ve prospěch hostí. Od 47. minuty dokázali na delší dobu hosté zavřít domácí tým do obranného pásma. Několik dílčích zakončení před bránou domácích gól nepřineslo a Kroměříž tak byla stále bez gólu. Naopak ve svém obranném pásmu hosté následně faulovali, Lukáš Koníček byl potrestán za napadení. Hned první akcí dokázal RT TORAX svou početní výhodu využít, dorážkou z blízka po střele od Matěje Halaty navyšoval v čase 47:57 skóre na 5:0 Filip Sienkiewicz. V 50. minutě zvýšil náskok na 6:0 Vojtěch Bukovjan. Jeho sólo založené z levé části středního pásma vypadalo zpočátku neškodně, nedůsledným bráněním dokázal Vojtěch dojet až před brankáře a bezchybně jej dokončit v podobě svého druhého gólu zápasu. Domácí zůstali při chuti a hned v další akci v čase 50:10 z dvou metrové vzdálenosti prostřelil brankáře také svým druhým gólem Filip Sienkiewicz a navýšil skóre již na 7:0. Téměř deset sekund poté se mohli radovat poprvé i hosté, puk do brány porubského brankáře se snažili doslova dotlačit, hra byla ale rozhodčím přerušena. Energie a chuť domácích útočit nevyprchala, i po zbytek zápasu byli aktivnější. Akce vznikaly střídavě na obou stranách a na obou stranách i končily tyčemi nebo puky v bočních sítích branky. Poslední minuta a závěr zápasu patřila hostům, konkrétně Michalu Tomkovi, který nekompromisně ujel ze středního pásma přímo na porubského brankáře. První střelu brankář vyrazil, ale dorážce již nedokázal zabránit. I tým z Kroměříže se tak dočkal svého symbolického gólu zápasu.

Ostatní zápasy 13. kola

Uherské Hradištěvs.EHC Lions5:6
Vítkovice Bvs.Znojmo13:2
Frýdek-Místekvs.Brumov-Bylnice0:5

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Dnes to bylo zasloužené vítězství. Od začátku jsme diktovali tempo, ale soupeř byl dobře organizovaný, hrál zodpovědně do obrny a celý zápas se snažili hráči Kroměříže vytvářet na nás nepříjemný tlak hlavně v naší rozehrávce. Nakonec jsme nástrahy zvládli, jen je škoda inkasovaného gólu v poslední třetině. Vždycky kluky nabádám, abychom hráli bez obdržené branky, ale dnes to byla souhra náhod, že jsme neudrželi Drabčíkovo čisté konto. Klukům ale patří dík za dobře odehraný zápas.

Viktor Hlobil (HK Kroměříž): Dnes jsme přijeli ve složité sestavě – šest útočníků a šest obránců, takže museli hrát někteří obránci v útoku. V první třetině jsme dostali zbytečně jeden gól, ale jinak nás soupeř přehrál. V druhé třetině jsme měli pár náznaků šancí, kdy chyběl už jen gól. Ale soupeř byl opět v koncovce důraznější. Ve třetí třetině to už bylo ve smyslu, že se pokusíme dát gól, jenže soupeř má takovou kvalitu, že nás přehrál úplně suverénně. Měli jsme snahu hrát defenzivní hokej, ale na to nejsou kluci moc zvyklí a tím je to stálo moc sil. Neměli pak na to přistupovat včas k soupeři a nenechat jej hrát. Porubě gratuluji.