Dorost přehrál lídra tabulky! Hlaváč pojistil výhru do prázdné brány

12.10.2019, Gabriela Juříková

Dorostenci začali rozehrávat druhou polovinu základní části a chtěli navázat na zlepšené výkony a výsledky i proti lídru tabulky Východ Zlínu. Po první třetině byl stav bezgólový. Po výměně stran si Berani zahráli přesilovku, v které ale inkasovali. Vedoucí gól Stibora vydržel do čtvrté minuty třetí třetiny, která nakonec byla gólově nejbohatší a nejdramatičtější. Filip Hlaváč nejenže RT TORAX dostal podruhé do vedení, ale zařídil konečnou výhru 4:2 střelou přes celé hřiště do prázdné brány. Zlín se snažil do třetice odpovědět na branku Halaty, jenže inkasoval a překvapivě odjel z Poruby bez bodů. Porubané získali cenné body i ztracené sebevědomí, které si jistě přenesou do čtvrtečního utkání na ledě Přerova.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 10.kolo so 12.10.13:15
PSG Berani Zlín
4:2(0:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Stibor, 49. Hlaváč (Macias Krz.), 52. Halata (Koudelný), 59. Hlaváč – 44. Jecho (Burian, Laciga), 50. Čapka (Matúšů). Rozhodčí: Čahoj – Zicháček, Hranoš. Vyloučení: 3:2, navíc Macias Kac. (POR) 10 mit OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 26:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Macias Kac., Gelnar, Kosina, Križ, Michalčík, Borkovec – Ślusarczyk, Hlaváč, Stibor – Macias Krz., Halata, Koudelný – Lambert, Hradil, Chovanec – Vehovský, Stodůlka, Kovalčík
PSG Berani Zlín: Synek – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek – Chludil, Broža, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Jecho, Lavička

První s poslední sehráli v úvodní třetině vyrovnanou partii. Šance měly oba týmy, které podrželi gólmani. Domácí měli něco málo přes minutu přesilovku pět na tři a přes veškerou střeleckou aktivitu se gólově neprosadili. Synkovi jen navýšili zásahy. Disciplinovanost porušil až se sirénou kapitán Poruby Kacper Macias, takže druhou část utkání započnou hosté přesilovkou.

Bojovná třetina z obou stran. Domácí odehráli skvělá oslabení a v jednom z nich byli hodně aktivní do útoku. Z čehož pramenila úvodní branka utkání. Martin Stibor nachytal Synka nepřipraveného. Hosté měli víc a víc problémy překonat porubskou defenzívu a potažmo Slíže, který v kritických momentech tým hodně podržel. Na druhé straně jen jedno zaváhání jinak koncentrovaného Tobiáše Synka vedlo ke gólu. Průběh utkání měl vyrovnané parametry a všichni očekávali, co předvedou dorostenci v třetím dějství.

Zlínští byli asi hodně překvapeni, že na ledě posledního týmu, kterého před měsícem celkem lehce přejeli 11:1, tentokrát neuspěli. Sice dvakrát vyrovnali, poprvé Adam Jecho střílel a kotouč vyletěl nad hlavy borců a směřoval na bránu, kde se Slíž po kotouči sice natahoval, ale nakonec zapadl za jeho záda a sudímu nezbylo, než dosažení gólu uznat. Podruhé vyrovnával Adam Čapka nastřelením tyče. Puk se o záda Slíže odrazil zpět do branky, resp. za brankovu čáru. Ale houževnatý tým RT TORAX poctivým a obětavým výkonem potřetí dostal utkání pod kontrolu gólem Matěje Halaty a využil i zlínskou hru bez gólmana. Střelou z vlastní poloviny hřiště se trefil Filip Hlaváč, který byl i strůjcem druhého porubského vedení.