Dorost doma prohrál

10.09.2005, Vladimír Vronka

Do Poruby zavítaly Vítkovice, jelikož se jednalo o derby tak byl zapas velmi agresivní a zajímavý. Vítkovice byly po celý zápas lepším týmem a mohly vyhrát daleko větším rozdílem, ale svou převahu nedokázali využít.

- 2.kolo so 10.9.13:15
HC Vítkovice Ridera
1:3(0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 59. Jelšík - 5. Káňa(Šedivý), 57. Sedmidubský (Mlynář), 57. Olšar (Hartman) Vyloučení: 8:8 Využití: 0:0. Diváci: 150.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Lazecký, Zapletal, Rusek, Parma, Tomis, Pindur, Voráček, Poláček - Uherek, Klimša, Hanzl - Jelšík, Žáček, Kalina - Kopáč, Joch, Barčák - Rekem, Vajda, Ferenc
HC Vítkovice Ridera: Vošvrda - Ledvoň, Hrubý, Jurčík, Hartman, Mlynář, Slavík, Krause, Káňa, Olšar, Palát, Maliník, Sedmidubský, Valchař, Noga, Bartoš, Šedivý, Strapáč, Szturc, Bursík, Vlasánek

V první části byly Vítkovice velmi aktivní, ale svou převahu nedokázaly přetavit ve větší vedení než 1:0. Nejprve se obě mužstva oťukávala. Již ve čtvrté minutě se vítkovičtí ujímají vedení, když Gleich vyráží střelu Šedivého před osamoceného Káňu, který nemá s umístěním kotouče příliš práce. Sareza poté dostává výhodu přesilové hry, ale pouze kombinují a nestřílí. Mezi 10. a 12. minutou zavírají vítkovičtí Sarezu v obranném pásmu, ale také toho nedokáží své střely dostat za Gleicha v bráně domácích. V 16. minutě chytá Gleich střelu z bezprostřední blízkosti po pěkné kombinaci Vítkovic. Vítkovice poté rozebírají Sarezu, ale gólman domácích odolává. Třetina tak skončila 0:1.

Ve druhé třetině se hra celkem vyrovnala, ale hlavně hodně přiostřila, což se však neprojevilo na počtu vyloučených. Již ve 22. minutě střílel ostravský Jelšík, ale gólman Vošvrda s jeho střelou neměl žádné problémy. Ve 28. minutě ujíždí dvojice ostravských, ale únik nekončí gólem. V téže minutě chytá Gleich skělým zákrokem lapačkou dorážku Strapáče z bezprostřední blízkosti. O dvě minutky později se dostává vítkovický Šedivý před Gleicha, ten jeho slabou střelu kryje betonem. Poté střílí na Gleicha Valchař, trefuje ostravského gólmana do masky a následná dorážka je přerušena hvizdem rozhodčího. Sareza pak uzavřela Vítkovice v jejich obranném pásmu, ale opět si ostravští jen nahrávají. V patnácté minutě se na delší chvíli naposledy ukázal hokej. Parma od modré vystřelil, jeho střelu tečoval Jelšík vedle svatyně hostí. Pak se hra omezila jen na osobní souboje, které byly mnohdy za hranicí pravidel. Po druhé části to tedy bylo stále 0:1

Do třetí třetiny vlétli vítkovičtí jako uragán, ale Bursík v 41. minutě trefuje jen tyč. O minutu později se řítil na Gleich Káňa, ale jeho střela jde vedle branky. Sareza vystřelila poprvé ve třetí části v 45. minutě, kdy Uherek přihrává Pindurovi, jehož střelu z blízka Vošvrda kryje O minutu později se střela Krause tečovaná obranou dostává ke Gleichovi, jenž reflexivně kryje. V 49. minutě opět zazvonila tyč ostravské klece, tentokrát ji nastřelil Vlasánek. V 54. minutě střílí Szturc. Gleich puk kryje. V 57. minutě přišla studená sprcha pro ostravské. Nejprve se třináct sekund po jejím začátku trefil po nádherné kombinaci Sedmidubský, který dorážel střelu Mlynáře. O dalších 21 sekund byl již stav 0:3. Gleicha překonává Olšar, který si gólmana chytře položil a v pravý okamžik puk usměrnil do brány. Sareza se však ještě nechtěla vzdát. V 59. minutě a čtvrté sekundě se Jelšík dostává ke kotouči na útočné modré a puk, i přes hákování obránců prostřeluje Vošvrdu 1:3. Ve stejné minutě najíždí Hanzl sám na Vošvrdu, ale míjí. Byl však faulován. Z následné přesilovky domácí nedokázali snížit. Vítkovice naprosto zaslouženě zvítězily 3:1.