Díky třem gólům ve třetí třetině se juniorům povedlo zvítězit nad Havířovem

04.09.2012, Gabriela Juříková

Do odvetného utkání vstoupili díky Rosypkovi lépe domácí, jenže do první přestávky se povedlo hostům srovnat. V úvodu druhé třetiny se trefili Vrána s Kaletou, čímž se Poruba dostala do vedení. Jenže Havířov zanedlouho díky Matějkovi srovnal a do kabin odcházel nakonec s dvoubrankovým vedením. V posledním dějství se RT TORAX vzchopil. V polovině třetiny snížil havířovské vedení kapitán Michael Dusík a tři minuty před koncem vyrovnal Dalibor Kameníček. Ve stejné minutě přidal svou druhou branku Vladimír Rosypka, který si v zápase připsal ještě nahrávku a stal se tak nejproduktivnějším hráčem. Dalibor Mihal a Lukáš Piják se podíleli na vítězství shodně dvěma nahrávkami.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 4.9.17:45
6:5(1:1, 2:4, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Rosypka (Mihal), 22. Vrána (Rosypka, Piják), 22. Kaleta (Halla), 47. Dusík (Maček), 57. Kameníček (Dusík), 57. Rosypka (Piják, Mihal) – 14. Divoký (Smuž), 26. Matějek (Putniorz), 28. Matějek (Glos), 29. Smuž (Lenomár, Přívara), 35. Divoký (Kostelník, Řehulka). Rozhodčí: Jeřábek J. – Řezáč, Mrákava. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 6:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina (29. Lesák) – Dusík, Franek, Vrána, Jasiok, Chamrád, Baca, Cháňa, Ryška – Maček, Kameníček, Kofroň, Piják, Mihal, Rosypka, Kaleta, Wolný, Halla, Pelech, Lukašík.
AZ Heimstaden Havířov: Tomšů – Graca, Weisser, Kostelník, Szewieczek, Ovčaří, Bureš, Putniorz, Glos, Matějek, Divoký, Přívara, Smuž, Křibík, Řehulka, Jarčo, Lenomár.

Roman Mrázek (HC RT TORAX Poruba): Samozřejmě otočení zápasu a výhra, to je pozitivní. Nicméně tři góly ve druhé třetině po individuálních chybách v obraně nás mohly připravit o vítězství. Naštěstí to tak nebylo, ve třetí třetině se vše zlepšilo a třemi góly jsme otočili výsledek.

Dalibor Pasker (HC AZ Havířov 2010): Omlouvám se, ale zápas hodnotit nebudu.