Díky Drabčíkovu umění neskončilo městské dorostenecké derby větším rozdílem

17.09.2020, Gabriela Juříková

První utkání Extraligy dorostu otevřeli dorostenci Poruby ve čtvrtek 17. září s městským rivalem, který v loňské sezóně, nebýt pandemie, by sahal po mistrovském titulu. Domácí nechali soupeře v první třetině odskočit na rozdíl tří gólů a přestože si vypracovali několik šancí, puk za gólmana neprotlačili. Drabčík čelil neuvěřitelným sedmašedesáti střelám a mnoho tutovek Ridery zachytil. Hosté si proto za řeku Odru odvezli výhru jen 8:0.

Extraliga dorostu - 1.kolo čt 17.9.18:00
HC Vítkovice Ridera
0:8(0:3, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Krčmarský (Pavič), 16. Melovský (Puchala), 20. Macias (Kosina, Petr), 30. Milata (Krčmarský), 35. Milata (Štiak, Pavič), 39. Krčmarský, 46. Bialy (Macias, Petr), 50. Puchala (Melovský). Rozhodčí: Rapák – Vengřín, Klimek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 17:67. Průběh utkání: 0:8.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Kelnar, Chudoba, Fišara, Kršík, Pasek, Michalčík, Janeček – Stasiuk, Koudelný, T. Kalužík – Kovalčík, Moravec, Konečný – Šrubař, Hradil, Janáček
HC Vítkovice Ridera: Vilém – Fibigr, Puchala, Bialy, Kosina, Pavič, Řepa – Melovský, Macias, Přibyl, Petr, Milata, Štiak, Krčmarský, Skřipčák, Pavelec

Utkání bylo v podstatě v režii Vítkovic, což stvrzovaly každou třetinu gólovými příděly. Porubané se k bráně soupeře také dostávali, jenže své tutovky neproměňovali. Několik slibných šancí si vypracovali v přesilovce, ale Vilém dokázal i přes malou vytíženost zůstat ve střehu a pohybu. Hosté otevřeli skóre ve třinácté minutě, kdy Drabčíka poprvé překonal střelou zápěstím Ondřej Krčmarský, o tři minuty později zkrátil porubský trest o pět vteřin trefou na vzdálenější tyč Matyáš Melovský a v poslední minutě stanovil stav třetiny na 3:0 pro Vítkovice tečí z brankoviště Krzysztof Macias.

Přestože RT TORAX v druhé třetině zlepšil hru dopředu, gólově se neprosadil. Vilém čelil nepříjemným střelám z blízka a ve všech případech zasáhl na poslední chvíli. Hra nebyla tak jednoznačná a přesto se hostům podařilo Drabčíka překonat opět třikrát. Ve 30. minutě Martin Milata v rozmezí pěti minut navýšil skóre na 5:0 a před poslední minutou využil prostoru mezi obranou Poruby únikem Ondřej Krčmarský a stanovil průběžný stav na 6:0 pro Vítkovice.

V šesté minutě třetí třetiny se prosadil důraznou střelou Šimon Bialy a v polovině třetiny z nulového úhlu dorazil svou střelu Denis Puchala. Vítkovice úvodní utkání Extraligy dorostu vyhrály jednoznačně 8:0 a za řeku Odru si vzaly všechny tři body.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Utkání se mi těžce hodnotí, jelikož jsme nepodali přesvědčivý výkon. Ano, měli jsme tam pěkné šance, které, kdybychom proměnili, měl by zápas asi jiný průběh. Soupeři gratuluji k vítězství.

Jan Vavrečka (HC VÍTKOVICE RIDERA): V první třetině jsme měli dost střeleckých pokusů a převážně jsme dávali góly z brejků. Myslím si, že jsme měli celou dobu zápas pod kontrolou a velice dobře nám zachytal brankář, protože Poruba se k šancím taky dostala. Jenom bych chtěl ještě vyzdvihnout naší třetí pětku, která v podstatě rozhodla zápas.