Destrukce! Poruba zametla s Trhači, Kadaň odnesla ostravskou jízdu osmibrankovým debaklem

14.01.2019, David Kubatík

Ač domácí brzo s posledním týmem prohrávali, nakonec slaví po gólové smršti nejen vysokou výhru 8:1, ale také čtvrté vítězství v řadě a jedenáct bodů ze dvanácti možných. Kadaň dokázala držet s Porubou krok jen prvních dvacet minut, pak už ledu vládli červenobílí, za které dokázal dvakrát skórovat také Marek Slavík. Poruba nabrala pod novými trenéry druhý dech a na osmou příčku už ztrácí jen osm bodů.

CHANCE LIGA - 46.kolo po 14.1.18:00
SK Trhači Kadaň
8:1(1:1, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Zdeněk (Guman, Illéš), 27. Kanko (Dufek), 27. Guman (Zdeněk, Illéš), 28. Ďurač (Ollender, Šnajnar), 36. Slavík (Kanko, Dufek), 44. Kanko (Fojtík), 51. Ďurač (Toman, Ollender), 56. Slavík (Káňa J., Urbanec) – 4. Maršoun (Rindoš, Svoboda). Rozhodčí: Fiala, Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Střely na branku: 44:33 (13:10, 18:10, 13:13). Průběh utkání: 0:1, 8:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Černý, Pastor, Šnajnar, Padrnos – Káňa J., Kanko, Dufek – Illéš, Zdeněk, Guman – Ollender, Toman, Ďurač – Alexeyev, Václavek, Fojtík
SK Trhači Kadaň: Štěpánek (od 41. Šilhan) – Eliáš, Foltýn, Hajič, Klejna, Popela, Cestr – Maršoun, Rindoš, Svoboda – Rezek, Wágner, Šulek – Homer, Müller, Bláha – Sommer, Tupý, Vašíček

Hynek Kůdela (POR) (33 střel, 32 zákroků, 1 gól, 96.97% úspěšnost)
Marek Slavík (POR) (2+0)
Ivan Ďurač (POR) (2+0)

Zápas začali o něco aktivněji domácí hráči, kteří už od prvního buly měli puk častěji na svých hokejkách. Do žádné větší šance se ovšem v úvodních minutách nedostali, tudíž jim vyšší nasazení nebylo nic platné. A pak překvapivě udeřili hosté. V čase 03:48 nejdříve Kůdelu nepropálil Jan Svoboda, puk se dostal na hůl Josefa Rindoše a ten poslal přihrávku na pravý puk Petru Maršounovi. Kadaňský útočník se své šance nezalekl a nádhernou zadovkou dobře chytajícího porubského gólmana dokonale zaskočil. Od této chvíle se obraz hry na pár minut lehce pozměnil. Brzkým inkasováním otřesení “Porubáci“ si najednou nedokázali nahrát a dostat puk alespoň za červenou čáru. Hosté však s touto pro ně přívětivou situací nedokázali náležitě naložit, a tak se postupem času hra začala znovu vyrovnávat a potom i naklánět v domácí prospěch. A zanedlouho přišlo vyrovnání. V čase 09:38 hezky přihrál Guman na levý kruh kapitánu Jiřímu Zdeňkovi a ten svou ranou našel skulinku mezi betony Olivera Štěpánka. Gólman Trhačů sice dokázal puk pořádně zpomalit, ne však zastavit. Kotouč se i s potřebnou dávkou štěstí za brankovou čáru nakonec došoural – 1:1. O chvíli později měli hosté šanci na navrácení vedení na svou stranu. Ondřej Šulek po propadnutí porubské obrany ale Kůdelu ani natřikrát nepřekonal. Další chyba domácí obrany přišla v minutě patnácté. Toho se snažil využít Jiří Tupý, který v samostatném nájezdu ztroskotal znovu na nikom jiném, než na bravurním Hynku Kůdelovi. Nebyli to však jen hosté, kdo měl šance. Již o minutu později se totiž RT TORAX ARENOU rozezněl zvuk nastřelené tyče po střele Jiřího Zdeňka. O dvě minuty později se v dobré šanci ocitl hostující Vašíček, ale Kůdela se překonat nenechal. Od této chvíle se už toho na porubském ledě více nestalo, a tak oba celky zamířily do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Pokud se o první třetině dá říci, že v ní byli aktivnější hosté, tak ta druhá už stoprocentně patřila domácím. Ti nejdříve bez větších problémů přežili vyloučení Kanka a potom udeřili. Konkrétně se tak stalo v čase 26:02, když Dufek přihrál Petru Kankovi, který si nádherným způsobem položil na led Štěpánka a zakončením do prázdné branky poslal domácí tým do vedení 2:1. Netrvalo dlouho, konkrétně devatenáct vteřin, a Ostravané už vedli o dva góly. Zdeněk poslal přihrávkou ze svého pásma do úniku Tomáše Gumana, který se prosadil tvrdou střelou z jízdy z pravého kruhu. Před brankou se ještě o teč snažil Jakub Illéš, který, i když neuspěl, alespoň Štěpánkovi ztížil jeho zákrok – 3:1! A to ještě nebylo z domácího gólostroje vše. Už v čase 28:06 totiž kadaňskou branku hezky objel Ollender, který následně poslal puk do kadaňského brankoviště. Tam se kus černé pryže odrazil od brusle jednoho z obránců přesně na hůl Ivana Ďuráče, který na nic nečekal a z bezprostřední blízkosti poslal puk za záda kadaňského brankáře – 4:1! Hostující trenér Roland Wágner reagoval na příval puků ve své síti oddechovým časem. Ani to však hostům nebylo nic platné. Porubští totiž nepolevovali a kráčeli rázně za pátým vstřeleným gólem. A ten také skutečně přišel. V čase 35:24 přišla krásná přihrávka Kanka na vrchol pravého kruhu a následná přesná rána Marka Slavíka - 5:1! Od této chvíle se za nadšeného skandování domácích příznivců druhá třetina už pouze dohrávala. Nutno podotknout, že hosté z Kadaně byli za druhou sirénu nejspíš mnohem vděčnější než rozjetí domácí Porubané.

O přestávce mezi druhou a třetí třetinou došlo ke střídání hostujících brankářů. Olivera Štěpánka vystřídal Vojtěch Šilhan. A hned ve čtyřicáté třetí minutě se nový hráč na hrací ploše musel činit, když se proti němu rozjel sám porubský kapitán Zdeněk. A uspěl. Radost z dobrého zákroku mu však nevydržela dlouho. V čase 43:12 totiž všechny přebruslil Petr Kanko a podal si nebohého Šilhana podobně jako Štěpánka při gólu na 2:1 – 6:1! Potom odešel na lavici hanby za vysokou hůl Tomáš Černý a hosté se málem radovali z druhého gólu. Wágner nadvakrát nepřekonal Kůdelu a následná branka jednoho z Trhačů nebyla uznána pro kopnutí do puku. O chvíli později se RT TORAX ARENA dočkala zákroku večera. Kůdela vyrazil střelu Müllera přímo na hůl Maršouna a následným tygřím skokem po jeho dorážce celou halu doslova roztleskal. Co se nepodařilo hostům, podařilo se o něco později domácím. V čase 50:25 se do přečíslení dvou na jednoho dostali Toman s Ivanem Ďuráčem. První jmenovaný přihrál chytře druhému jmenovanému a ten si se střelou do odkryté branky poradil bez problémů – 7:1. Od té doby už byl na ledě v podstatě jen jeden tým. Porubští i nadále bušili do soupeřovy obrany s jediným cílem – střílet další branky. Pět a půl minuty před koncem se vysokou holí provinil Petr Maršoun a to byla voda na porubský gólový mlýn. V čase 55:08 přihrál Jan Káňa do mezikruží Marku Slavíkovi, který se nijak nerozpakoval a tvrdou ranou propálil bezmocného Šilhana – 8:1! Ani s tím se domácí hráči nespokojili. Byli i nadále aktivní a snažili se přidat devátý gól. To už se jim ale nepovedlo. Po šedesáti minutách tak na světelných tabulích svítil výsledek 8:1.

Svěřenci Miloše Holaně, Marka Pavlačky a Petra Bolka tak udělali další krok k přiblížení se vytoužené první osmičce. Na osmou Třebíč v této chvíli ztrácí už pouhých osm bodů. Další zápas odehrají již pozítří na horkém ledě kladenských Rytířů.

Petr Bolek (HC RT TORAX Poruba 2011): Po vlažném vstupu do zápasu, kdy jsme hráli po první třetině 1:1, jsme hráče o přestávce nabádali, aby změnili přístup v útočné třetině a do předbrankového prostoru. Následně jsme se více tlačili do branky, měli důraz a po zásluze jsme dali tři rychlé góly. Od stavu 4:1 jsme převzali otěže zápasu a dohráli jej v poklidném tempu. Výsledek 8:1 je zasloužený a mluví za vše.

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): Začátek zápasu se nám povedl. Ačkoliv jsme dostali vyrovnávací gól, tak první třetinu jsme úplně špatně neodehráli. O osudu utkání rozhodla jasně druhá třetina, kde jsme dostali čtyři góly a v podstatě bylo rozhodnuto. Během minuty jsme dostali tři branky, což tak mladý tým, jaký máme, naprosto rozhodí. Kdybychom měli zkušenější hráče, tak možná to s námi tak nezatřepe. Pro mladé kluky je to ale velká rána, z čehož jsme se už nevzpamatovali.