Desetigólové utkání s Bobry ovládl RT TORAX

10.12.2016, Gabriela Juříková

Páteční večer byl v RT TORAX ARENĚ nabitý hokejem. Zatím co na hlavní ledové ploše se hrálo juniorské utkání, současně se v menší a podstatně chladnější hale odehrával zápas starších dorostenců. Do čtrnácté minuty to byla šachová partie. Gólově táhli nejdříve Bobři, pak byli na tahu domácí borci, což se ještě jednou zopakovalo. Pak už ale lovil kotouč z brány gólman Valašského Meziříčí a to celkem šestkrát. Na vysoké výhře RT TORAX Poruby 8:2 se dvěma góly a a třemi asistencemi podílel Jan Richtár. Dvougólovým byl i David Ferleťják.

Liga staršího dorostu - 20.kolo pá 9.12.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
8:2(4:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Béreš (Vavřík), 14. Plachý (Richtár), 16. Skalka (Voznička, Zicháček), 20. Ferleťják (Richtár, Šolc), 30. Vavřík (Béreš, Kroček), 39. Richtár (Ferleťják), 40. Ferleťják (Plachý, Richtár), 55. Richtár (Lelek, Ferleťják) – 3. Kuchařík (Škrhla), 10. Kamas (Kitzberger). Rozhodčí: Klapetek – Řezáč, Tuizal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 8:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Lelek, Šolc, Kroček, Timura, Nagy, Zicháček – Richtár, Ferleťják, Plachý – Brodek, Vavřík, Béreš – Skalka, Voznička, Benka-Rybár
HC Bobři Valašské Meziříčí: Oczadly – Andris, Brázdil, Grygařík, Gorej, Kamas, Kašpar, Kitzberger, Kubenka, Kuchařík, Solanský, Škrhla, Žabčík

Od začátku nasadily oba týmy vysoké obrátky a nečekali na nic, co vymyslí soupeř. Akce střídala akci a byla jen otázka času, kdy padne první gól. V první vteřině třetí minuty se musel Mrázek sklonit nad uměním Šimona Kuchaříka, který se trefil zcela přesně do levého horního rohu porubské brány. Odstřelování bran pokračovalo v nastaveném trendu a gólmani měli práci v pravidelných intervalech. I góly padaly, jako tahy na šachovnici. Porubští borci totiž vyrovnali stav utkání v osmé minutě střelou Viliama Béreše, jenže do minuty si Bobři vzali vedení zpět po střele Libora Kamase.

Na vyrovnání čekalo početné publikum do čtrnácté minuty, kdy se prosadil jedovatou střelou Arnošt Plachý. Posléze měli domácí početní výhodu, kterou proměnil v rozdílový gól Jan Skalka, což se hodně hlasitě nelíbilo hostujícím trenérům a reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti. Verdikt sudího Klapetka už ovšem nic nezměnilo. Porubští poprvé v zápase vedli. Pět vteřin před ukončením první třetiny předvedli skvělou kombinaci Šolc s Richtárem a zakončující David Ferleťják, který překonal dezorientovaného Oczadlu do vzdálenějšího horního rohu brány. Gólman se v tu chvíli díval za sebe na opačnou stranu brankoviště, než odkud se puk dostal za jeho záda.

Po přestávce byli na ledě aktivnějšími hráči ti domácí, což jim vyneslo v desáté minutě druhé třetiny pátou branku v Bobří síti. Gólovou radost vyrobil Michal Vavřík. Valmezáci se snažili přelstít porubskou obranu i gólmana Mrázka, jenže jejich pokusy končili jen na výstroji nikoliv za brankovou čarou. Při hře čtyři na čtyři se útočení více dařilo Porubským a v momentě, kdy byl vyloučený Lelek a ledě, dostal Jan Richtár puk za záda a gól pak patřičně i oslavil. Sotva hlasatel oznámil střelce šestého gólu, ukázal sudí do brány hostů po sedmé. Po sedmnácti vteřinách se stav změnil na 7:2 po akci Richtára s Plachým, který pak vybídl Davida Ferleťjáka ke skórování. Góly do šatny byly na pořadu dne.

Po druhé přestávce se na ledě začalo víc jiskřit a emoce plály i na hostující střídačce. Hodně se bruslilo, ale góly nepadaly. Blízko snížení byl v polovině třetí třetiny Grygařík. Svou střelu si dojížděl dorážet a udělal dobře. Mrázek měl se zkrocením kotouče víc práce, než mu bylo milé a z výstroje mu vypadl na led a odkutálel se těsně vedle pravé tyče mimo brankoviště. V pětapadesáté minutě přeci jen hlasatel oznamoval změnu skóre, když svůj důraz předvedl Jan Richtár. Gólman Oczadly se evidentně zlobil na obránce, že nechali Richtára bez pokrytí u pravé tyče a tem pak mohl pohodlně dorážet skákající puk, což se povedlo.

Kombinace Kuchaříka a Kubenky mohla skončit třetím gólem, jenže druhý jmenovaný promarnil čas střelby. Mrázek mu do puku strčil hokejkou a kotouč se odporoučel za porubskou branku. Čím víc se blížil konec třetí třetiny, tím víc se hrotily osobní souboje. Domácí hráli dvakrát za sebou v početní nevýhodě, ale ani toho nedokázalo Valašské Meziříčí využít. Po skvělém vstupu hostujícího týmu do zápasu, přišel od čtrnácté minuty radikální obrat a utkání plně ovládla Poruba.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Utkání sice nezačalo pro nás šťastně, ale byla to otázka času, kdy zápas strhneme na svou stranu. V první třetině jsme stupňovali tlak a tím toho měli soupeřovi beci dost. Nakonec jsme první třetinu vyhráli 4:2. V druhé jsme vedení navýšili a poslední třetina byla vlastně o tom, aby se nikdo nezranil. Říkal jsem klukům, že je soupeř nepříjemný, má vysoké hráče, fyzicky zdatné a jsou před námi další zápasy.

Jaroslav Pokorný (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dokud jsme hráli jednoduchý hokej, tak jsme měli výsledek, pak jsme to otevřeli a Poruba nás přebruslila. Kluci si prostě začali hrát svoje a za stavu 2:1 si mysleli, že můžou hrát s tak kvalitním soupeřem otevřený hokej, ale to prostě v tomhle počtu nejde. Musí se dodržovat taktika a ta byla – hrát to jednoduše. Což se potvrdilo v začátku utkání, kdy jsme soupeře i přebruslili a dokázali skórovat.