Další vítězství je tady! Ze zápasu O pohár RT TORAX odlétají prostějovští Jestřábi s prázdnou

29.08.2020, David Kubatík

K dalšímu dohrávanému zápasu turnaje O pohár RT TORAX přilétli do Poruby prostějovští Jestřábi. A boj to byl velice zajímavý. Porubští se díky Korkiakoskimu a Káňovi dostali poměrně rychle do dvougólového vedení, pak ale snížil Vachutka a bylo zaděláno na drama. Deset minut před koncem vzal ale všechnu zodpovědnost na sebe znovu Jan Káňa a ve dvojnásobné přesilovce zajistil svému týmu zasloužené vítězství.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - RT so 29.8.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Korkiakoski (Kanko), 16. Káňa (Pořízek, Teper), 51. Káňa (Kozák) – 26. Vachutka (Žalčík). Rozhodčí: Fiala, Cabák. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 193. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Urbanec, Kozák, Voráček, Rudl, Dundáček, Šendera – Sikora, Hudeček, Kanko – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Pořízek, Jáchym, Káňa – Brodek, Hlinka, Häring
LHK Jestřábi Prostějov: Wolf – Sova, Hrdinka, Piegl, Hefka, Staněk, Matyáš, Pěnčík – Chlán, Žalčík, Vachutka, Pšenička, Motloch, Janeček, Gego, Novák, Kaut, Mrázek, Bartoš, Jandus, Podlaha

Domácí do zápasu vstoupili pěkně od podlahy. Už po pouhých třiačtyřiceti vteřinách úvodní třetiny si totiž Markus Korkiakoski najel na přihrávku zpoza branky a rozradostnil ochozy RT TORAX ARENY. Tím ale nápor domácích v žádném případě neskončil. Právě naopak. Velkou šanci na zvýšení skóre potom měli při své dvojnásobné přesilovce, kdy gól doslova visel ve vzduchu. Bohužel tam ale také zůstal. To ale Ostravany nemuselo mrzet příliš dlouho. Na začátku šestnácté minuty totiž, už v přesilovce klasické, dorážel na brankové čáře Pořízkovu ránu Jan Káňa, čímž vedení svého celku zdvojnásobil. Zbytek úvodní třetiny si už Porubané pohlídali. Je sice pravda, že Jestřábi puk za Muštukovsova záda dostali, bylo to ale už po zaznění úvodní sirény.

Prostřední část začali aktivněji znovu domácí, skórovali však hosté. Na konci dvacáté šesté minuty se krásně k pravé tyči trefil Daniel Vachutka a rozdíl ve skóre byl rázem jednobrankový. Od této chvíle byli Jestřábi o něco rychlejší a dle svého jména také dravější. Za zmínku stojí pokus Pšeničky, který těsně minul prostor tří porubských tyčí, a také Vachutkova rána do boční sítě. Porubští pak ještě v závěru nedokázali využít dvě přesilové hry, a tak po dvou třetinách svítil na světelných tabulích v RT TORAX ARENĚ velice těsný výsledek v poměru 2:1.

Jestliže v druhé části byli lehce aktivnější hosté, třetí už zase patřila domácím Porubanům. Na konci čtyřicáté šesté minuty dokonce dosáhli třetího gólu. Ten však nebyl kvůli posunuté brance uznán. Neuteklo ale příliš mnoho času a Ostravané se stavu 3:1 přeci jen dočkali. Porubští hráči totiž dostali podruhé v zápase možnost zahrát si v pěti proti třem a tentokrát už nezklamali. Na modré čáře se pořádně napřáhl Jan Káňa a svou druhou brankou v zápase přiblížil domácí celek ke třem bodům. A nutno říct, že je přiblížil pořádně. Posledních deset minut už bylo plně v jejich režii. Ve finálních okamžicích navíc mohl přijít i čtvrtý zásah. Od toho hosty ale uchránil sérií skvělých zákroků gólman Adam Wolf.

Příští zápas odehrají svěřenci Františka Výborného znovu doma. Ve středu 2. září dorazí do RT TORAX ARENY výběr nedalekých rivalů z Frýdku-Místku.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba 2011): Vinou karantény se nám zrušila a odpadla některá naplánovaná přípravná utkání, ale už zhruba týden trénujeme ve skoro kompletní sestavě v plné zátěži, takže na tenhle zápas jsme se všichni těšili. Myslím, že v první třetině to bylo i vidět, kdy nám to jezdilo, byly jsme aktivní, tím si vynutili přesilové hry a zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině zase soupeř zvýšil aktivitu, více bruslil, což nám začalo dělat problémy a druhá perioda, možná i vinou častého přerušování, nás dostala z tempa a naše hra byla divoká a neuspořádaná. Ve třetí části jsme už hru dostali zase pod kontrolu a krom asi dvou brejkových situací, kdy nás podržel gólman, jsme soupeře k dalším šancím nepustili. Z následné pěkně sehrané kombinace v přesilové hře jsme navýšili vedení a utkání dotáhli do vítězného konce. Samozřejmě hra nebyla úplně dokonalá, ale vítězství s těžkým soupeřem si určitě ceníme.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že to byl dobrý zápas, hra pět na pět nám docela šla, jenom mě mrzí ta spousta vyloučení, která nás provázela skoro celý zápas. Nám tam ty góly nepadají, dokážeme si vytvořit pěkné šance, ale nakonec ta branka nepadne. Musíme se vyhýbat trestné lavici a vylepšit hru v obraném pásmu. Jinak tenhle vyrovnaný zápas se musel líbit i lidem, kteří přišli, jelikož se hrálo nahoru a dolů. Domácí mají lepší kádr, jde to vidět na individuálních akcích, takže za mě to byla dobrá hra.