Čtyřzápasové čekání na domácí vítězství zlomili junioři v duelu s Prostějovem

11.03.2012, Adam Bagar

Junioři chtěli napravit páteční kolaps z Opavy a proti Prostějovu naplno bodovat. Na domácí vítězství navíc čekali již dlouhé čtyři zápasy. Ani tentokrát to v úvodu příliš optimisticky nevypadalo. Postupem času se však RT TORAX dostal do hry a ještě v první třetině stačil vyrovnat. Od druhé části už bylo na ledě prakticky jen jedno mužstvo. Porubští svého soupeře přehrávali, lépe bruslili a vytvářeli si i řadu šancí. To vše dokázali vyjádřit i dalšími čtyřmi brankami. Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl útočník Lukáš Kofroň. V brance se po první inkasované brance představil Robert Rudl a pochytal všech 25 střeleckých pokusů soupeře. V dalším duelu míří junioři na vsetínský Lapač.

Liga juniorů - 41.kolo ne 11.3.13:30
LHK Jestřábi Prostějov
5:1(1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Kofroň (Vrána), 24. Kofroň (Vaněk), 35. Kaleta (Šimkovič, Gelnar), 39. Vaněk (Kofroň, Mihal), 42. Palkovič (Maček, Kysučan) – 5. Maška (Dufka). Rozhodčí: Fiedler – Moravec, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 46:28 (13:14, 17:8, 16:6). Průběh utkání: 0:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina (od 6. Rudl) – Baca, Jasiok, Chamrád, Vrána, Axman, Franek – Kofroň, Mihal, Vaněk – Kaleta, Šimkovič, Gelnar – Kysučan, Palkovič, Maček.
LHK Jestřábi Prostějov: Kloc – Dufka, Stejskal, Konečný, Mašek, Bosák, Vybíral, Štindl, Matoušek, Skácel, Prokop, Čamek, Očenášek, Maška, Dočkal.

Začátek utkání nenabídl příliš zajímavých momentů. Do vedení šli Jestřábi po dalším kiksu Hlaviny, jenž neudržel Dufkův propagační pokus a Michal Maška měl již lehkou práci dorazit touš do odkryté klece. To už bylo příliš i na nervovou sestavu trenéra Smetáka, který zanedlouho poslal do branky Rudla. Ten si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Hanáci totiž byli v podprůměrné první tercii hokejovější.

V situaci tři na jednoho poslal Štindl kotouč na lépe postaveného Matouška, ten však ztroskotal na Rudlovi. U tyče následně neuspěl ani Skácel. Poruba se zvedla až v závěru třetiny a dočkala se i rychlého vyrovnání. Lukáš Kofroň zamířil z prostoru levého kruhu přesně k tyči. Své umění poté ukázalo duo Kaleta – Gelnar. Při první gólovce minul Kaleta prázdnou svatyni, následně po elegantní příhře Gelnara trefil jen připraveného Kloce.

Ve druhé třetině již Prostějov jakoby odpadl. Vaněk projel mezi dvěma hráči soupeře jako nůž máslem a ještě stačil najít dobře postaveného Lukáš Kofroně, který se střelou z první postaral o druhou trefu RT TORAXu. Vzápětí před Klocem ve výborné pozici přestřelil Palkovič. Až po sedmadvaceti minutách hry bylo na světě první vyloučení zápasu, ale hosté toho ani v přesilovce příliš nepředvedli.

V přečíslení mohla porubské vedení navýšit dvojice Maček – Kysučan, Kloc však držel hosty nad vodou a vytáhl svým betonem další důležitý zákrok. Až v přesilové hře se RT TORAX dočkal po pohledné kombinaci druhé formace. Gelnar našel před brankou Šimkoviče, jehož střelu dorazil za bezmocného gólmana Jakub Kaleta. Hosté si začali pomáhat fauly a domácím se naskytla i výhoda dlouhé přesilovky pět na tři. Tu však nesehráli nejlépe.

V závěru prostřední dvacetiminutovky ještě domácí junioři navýšili svůj náskok na 4:1. Kofroň byl zjevně při chuti a luxusní přihrávkou našel u druhé tyče dobře postaveného Rostislava Vaňka, který si připsal na konto již sedmadvacátou trefu v sezóně.

Hned v úvodu třetí tercie ještě Vojtěch Palkovič napoprvé v předbrankovém prostoru neuspěl, ale následně plácl do puku a v nepřehledné situaci přidal již pátý gól Poruby. Ostravané pokračovali v náporu i nadále. Maček našel opět ještě lépe postaveného Kysučana, který poněkolikáté v utkání na Kloce nevyzrál. Brankou neskončil ani samostatný únik a následný blafák Vaňka.

Naopak v závěru si nerozuměl Rudl se svou obranou, čehož málem využil Mašek. Domácí gólman nakonec stačil zaujmout brankářské postavení a kapitán Jestřábů se jen chytal za hlavu. Jeho tým měl k dispozici i více než minutovou přesilovku pět na tři, ale ani z tohoto mraku nezapršelo, a tak Poruba zdolala Prostějov zaslouženě 5:1.

Ostatní výsledky 41. kola LJ – sk. Východ:

HC AZ Havířov – SK Horácká Slavia Třebíč 4 : 5
HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava 7 : 5
HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 3 : 1
HCM Warrior Brno – Hokej 2003 Šumperk 6 : 4

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Začali jsme velmi špatně, zhruba od desáté minuty jsme vyrovnali hru, ale neproměnili jsme opět několik šancí. Ve druhé třetině jsme už soupeře přehrávali, dali jsme i nějaké góly a slušný výkon jsme si podrželi až do konce zápasu, což je pozitivní. Po delší době jsme tak odehráli velmi solidní utkání.

Juraj Jurík (LHK Jestřábi Prostějov): Přijeli jsme v zúžené sestavě a s mladými kluky. Myslím si, že v první třetině jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Ve druhé třetině jsme měli spoustu vyloučení, což nám ubíralo hodně sil a tady se zápas definitivně zlomil. Domácí výborně bruslili, byli lepší v osobních soubojích, vytvářeli si šance a jen díky brankáři Klocovi skóre nenarůstalo. Ve třetí třetině se už spíše jen dohrávalo. Soupeř byl agresivnější a po zásluze zvítězil.