Čtyřbodový galavečer Sysaly nepomohl, B-tým schytal ve Frýdku-Místku osm branek

31.08.2017, René Chyla

B-tým Poruby sehrál ve čtvrtek večer první utkání na venkovní půdě, když zavítal do nedaleké Polárky. Ačkoliv Porubští ze začátku za soupeřem vůbec nezaostávali, už na začátku druhé třetiny museli stahovat dvoubrankové manko. To se Ostravanům během krátké chvíle i podařilo smazat, nicméně domácí udeřili vždy ve chvíli, kdy se Pavlačkův výběr pomalu dostával na koně. Už to také vypadalo, že do šaten se po druhé třetině půjde za nerozhodného stavu 3:3, čtyři vteřiny před sirénou ale znovu domácí odskočili. Rozhodující byla jednoznačně poslední třetina, kdy HC RT TORAX inkasoval hned čtyřikrát a do Ostravy se tak vrací s vysokou prohrou 4:8.

Přípravné zápasy B-mužstva - přát. čt 31.8.18:15
HC Frýdek-Místek "B"
HC RT TORAX Poruba "B"
8:4(1:0, 3:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 10. Heralt (Sluštík, Janečka), 21. Sluštík, 34. Niedoba, 40. Mičulka (Hamhalter), 42. Mičulka (Gonos J.), 46. Ševčík (Mičulka, Vacula), 47. Carbol (Niedoba), 54. Janečka (Sluštík) – 22. Bernát (Sysala), 32. Sysala (Štěpán), 35. Korec (Sysala, Bernát), 60. Sysala (Stupka). Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení: 6:1, navíc Hranoš (POR) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: 39:28 (9:5, 13:13, 17:10). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 8:3, 8:4.
HC Frýdek-Místek "B": Horváth – Čahoj, Niedoba, Vančo-Minařík, Krása, Gonos P., Hamhalter, Gonos J. – Horváth, Carbol, Ševčík, Fojtík, Heralt, Mičulka, Zberovský, Janelka, Vacula, Sluštík
HC RT TORAX Poruba "B": Zavadil (od 31. Peslarová) – Hranoš, Štěpán, Široký, Prepsl, Hudec, Poláček – Rosypka, Stupka, Kurnik – Korec, Sysala, Bernát – Kuncek, Černín, Veselý – Nevřela, Ferleťják

David Sysala (POR) (2+2)
Tomáš Mičulka (FRM) (2+1)
Jan Sluštík (FRM) (1+2)

Opatrný úvod

Utkání dvou rezervních týmů, které se budou pravidelně střetávat v rámci Krajské ligy Moravskoslezského kraje, začalo z obou stran poměrně opatrně, do první vážnější šance se dostal až v sedmé minutě Tomáš Mičulka, který z bezprostřední blízkosti zkoušel překvapit porubského Zavadila, ten si ale svou levou tyč v klidu pohlídal. O tři minuty později šli domácí do vedení. Po pádu Micheala Hranoše přestali Suchánkovi svěřenci hrát, čehož pochopitelně využil frýdecko-místecký tým.

Snadný gól pro Heralta a Hranošův předčasný konec

Lukáš Janelka sice trefil nejprve jen tyč, kotouč se ale odrazil do brankoviště, kde se jej ujal dojíždějící Jan Sluštík, který přihrál na krátko před prázdnou klec Jakubu Heraltovi, jenž už měl lehký úkol – 1:0. Porubský Michael Hranoš si ovšem následně neodpustil pár jedovatých slov směrem k hlavnímu sudímu Jeřábkovi a ten jej za odměnu tedy poslal předčasně do sprch. Hosté ale krátce nato zahrávali přesilovku, v ní ale soupeřova gólmana vůbec neohrozili. Srovnávat mohl ve 14. minutě například David Ferleťják, ten z kruhu ale pouze prověřil pozornost Horváthovy lapačky.

Sluštíkovo potrestání a vyrovnání pro trefách Bernáta a Sysaly

Frýdek-Místek přidal další gól hned v úvodní minutě druhé třetiny. Po chybě u mantinelu se k puku dostal Jan Sluštík, který si najel před brankoviště do lepší pozice a střelou do levého růžku nedal Zavadilovi šanci – 2:0. Porubští ale záhy odpověděli. Jan Bernát vypálil z levého kruhu a kotouč zaplul nad levé Horváthovo rameno – 2:1. Ve 24. minutě měl pak na holi vyrovnání Jan Korec, z ostrého úhlu ale trefil pouze bližší tyč. Porubští pak přeci jen srovnali. Matěj Štěpán nahrával Davidu Sysalovi, který si zkušeně položil brankáře a přízemní střelou do prázdné vyrovnal – 2:2. Ostravané jeli poté dokonce tři na jednoho, Jaromír Široký ale místo nahrávky zvolil střelu, kterou si Ondřej Horváth pohlídal.

Korcovo vyrovnání a rána do zad 4 sekundy před sirénou

Mezitím už došlo ke změně gólmanů, Jana Zavadila tak vystřídala Klára Peslarová. Porubská gólmanka si ale na puk ani nesáhla a už musela lovit kotouč ze své klece. Denis Niedoba nahodil puk od červené čáry a ten se štěstím propadl porubské brankářce mezi betony – 3:2. Za minutu bylo opět vyrovnáno, když David Sysala před brankou našel na opačné straně kluziště Jana Korce a ten se napodruhé do horní části branky už nemýlil – 3:3. Domácí hokejisté si vzali vedení zpět ještě čtyři sekundy před koncem. Po jednom evidentním faulu na jednoho z Porubských ve středním pásmu se domácí dostali do útočné třetiny. Klára Peslarová sice první ránu vyrazila, na dorážku Tomáše Mičulky z levé strany ale už nestačila – 4:3.

Destrukce Porubských ve třetí třetině

Vše rozhodla poslední dvacetiminutovka. V čase 41:56 se porubskou obranou protáhl Tomáš Mičulka, který šikovně naznačil a poté zasunul puk do odkryté brány – 5:3. Zanedlouho už domácí slavili pošesté. Po Mičulkově tyči se k odraženému puku dostal Vojtěch Ševčík, který zakončoval už do odkryté klece – 6:3. Další minuta a další gól. Niedobovu ránu sice ještě Peslarová vyrazila, na další dorážku Jana Carbola si už ale nesáhla – 7:3. Snižovat mohl na druhé straně agilní Vladimír Rosypka, ani tentokrát však porubský útočník neuspěl.

Janečkův důraz a korigování výsledku Sysalou

Na konci 54. minuty bylo znovu zle. Lukáš Janečka předvedl perfektní důraz v brankovišti a jedna z dorážek si do sítě cestu našla – 8:3. Lukáš Zberovský a Jan Fojtík poté jeli dva na nikoho, druhý jmenovaný ale trefil pouze připravenou Kláru Peslarovou. Snižovat tak mohli Porubští, kteří měli k dispozici téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Ostravané se sice prosadili, nicméně až v přesilovce klasické, kdy Matouš Stupka přenechal kotouč Davidu Sysalovi a ten zasunul puk k levé tyči – 8:4.

René Slanina (HC Frýdek-Místek "B"): Jsme spokojení, protože jsme vyhráli v přípravě i druhý zápas. Rozhodlo se v poslední třetině, kdy jsme odskočili soupeři na rozdíl pěti branek a pak už prakticky nebylo co řešit. Jsme teprve třetí týden na ledě, někteří kluci od nás nehráli žádný zápas třeba tři nebo i čtyři roky, ale popasovali se s tím velmi dobře. Všichni jsou víceméně odchovanci frýdecko-místeckého hokeje, takže je to takový restart. Kluci mají do hokeje chuť, což je určitě pozitivní.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba "B"): Musím říci, že to byl takový první větší test a ostřejší zápas, ve kterém si kluci vyzkoušeli, jak to bude v lize asi vypadat. Takových osmdesát procent hráčů si po tomto zápase doufám uvědomí, že nelze hrát pouze na padesát procent, ale na sto po celých šedesát minut, protože s takovou bychom konkurenceschopní rozhodně nebyli. Hokejově Frýdek-Místek lepší nebyl, ale přehrál nás bojovností a tím, že jejich hráči měli o poznání větší chuť a hlad po vítězství. Od nás to bylo velmi upracované, nebyla tam vidět žádná radost. Naši kluci byli možná až moc rozhozeni tím, jak domácí lítali a hráli do těla.