Čech vychytal nulu a Sareza je ve čtvrtfinále

18.02.2008, Kateřina Hodková

K a d a ň - Sareza musela kvůli dnešnímu zápasu urazit dlouhou cestu. Na jejím konci však čekalo vítězství a zasloužené čtvrtfinále. Kadaň se v první třetině zápasu snažila ze všech sil a pro Ostravu to byly těžké chvíle. Zlomovým okamžikem na cestě za výhrou byl první gól z hole Vladimíra Svačiny a druhá branka, pod kterou se podepsal Ondřej Mikula. Severočeši se nevzdávali, ale v průběhu druhé třetiny se na nich podepsaly neproměněné šance. Gólman Jakub Čech nakonec dokázal kadaňským střelám vzdorovat do poslední chvíle a Sareze tak k postupu stačilo odehrát s Kadaní pouhé tři zápasy.

- OF3 po 18.2.18:00
SK Trhači Kadaň
0:4(0:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Svačina (Červenka, Najdek), 17. Mikula (Vnenk, Holuša), 42. Klimek (Bartoš, Hubáček), 45. Červenka (Najdek). Rozhodčí: Svoboda R. - Rozlínek, Sichrovský. Vyloučení: 12:9, navíc Klimek (SAR) 10 OT. Využití: 0:2. Diváci: 530. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:4.
SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Mašek, Spitzer, Hlubuček, Pospíšil, Brňák, Vaněček, Růžička, Všetečka, Buďa, Fink, Bauer Jakub, Fábry, Vrtek, Kajer, Kadlec, Stehlík, Chyba, Bauer Jan, Veverka, Kýhos
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Buček, Červenka, Najdek, Svačina, Mrázek, Tesařík, Klimek, Hubáček, Bartoš, Vajda, Vnenk, Mikula, Řípa, Holuša, Falter, Dušek, Urban, Novák, Stránský

Ostrava se dostala do psychické pohody

Kadaňští začali utkání s jednoznačným cílem – zvítězit. Na lavičce chyběl hlavní kouč Kašpárek, který absentoval kvůli nemoci. Na lavičce stál Miroslav Novák a pomáhal mu manažer SK Kadaň František Wágner. Utkání nezačal ani jeden tým příliš pasivně, oba týmy se dostali do šancí, první střelu musel likvidovat kadaňský Hanuljak, ale obstál. Ve 2.minutě se do velké šance dostal Jan Bauer a Čech měl velké štěstí, že netrefil branku. Ve 4.minutě byl vyloučen Libor Hlubuček za hrubost a Sareza měla první početní výhodu. Domácí však oslabení hráli velice dobře a nedovolili soupeři vůbec vystřelit. V 6.minutě domácí Kadlec čistě sestřelil Tesaříka, který se velmi těžko zvedal z ledu. V utkání se hodně jiskřilo, ale na hranici pravidel. Sudí nechával hru plynout. V 10.minutě domácí propadli v útočném pásmu, když nevyužili slibnou příležitost, ostravští se dostali do přečíslení tři na jednoho a Svačina otevřel skóre - 0:1. Ve 12.minutě Kajer oslabil svůj tým na dlouhé čtyři minuty za hru vysokou holí, když rozsekl obočí Bartošovi. Přesně v polovině však Tesařík faulem přerušil ostravskou přesilovku, když podrazil Kadlece. V 15.minutě při hře ve čtyřech se pěkně mezi obránci prosmýkl Fink, ale neměl dost času pořádně zakončit a trefil pouze dobře připraveného Čecha. Ostravští začali hodně provokovat a kadaňští se bohužel nechávali. Hosté zbytečně několikrát atakovali Hanuljaka, když držel puk pod lapačkou a kadaňský hráč byl nucen faulovat. Další přesilovou hru Sareza dokázala využít, po závaru před brankou se trefil Mikula - 0:2. Domácí se nepoložili a stále se hnali do útoku, byli podporováni i publikem, které bylo nezvykle slyšet. V 18.minutě obrovskou šanci zmařil Brňák, když nezpracoval ideálně puk před odkrytou brankou. Kadaňští měli i dost velkou smůlu. Na hře domácích byla vidět nervozita, často zdánlivě lehkou přihrávku kazili. V poslední minutě měl slabší chvilku ostravský Klimek, když nejdříve fauloval a pak po odpískání vystřelil na Hanuljaka, za což obdržel desetiminutový trest. Na počátku druhé části budou kadaňští třicet osm vteřin dvojnásobnou přesilovku.

Skóre se neměnilo Sareza blíže postupu

V úvodu přesilovky se kadaňští ihned dostali do pásma, Spitzer střílel od modré a těsně před Čechem tečoval nad Buďa. V další příležitosti se ocitl Stehlík, když změnil směr Vaněčkovi střele. Ostrava se bez problémů ubránila. Poté si domácí vybrali špatnou chvilku, nebyli schopni si přihrát a kupili chybu za chybou. Ve 25.minutě Svačina nabíjel a Najdek jen těsně minul. Ve 27.minutě se konečně hra kadaňských ustálila a začali se opět tlačit do útoku. Kadlec tvrdě vypálil zpoza kruhů, ale Čecha nenachytal. Dokonce dostali příležitost přesilovky, když fauloval Urban. Ze hry domácích byla cítit nervozita. Čím více chtěli, tím více to nešlo. Ve 30.minutě fauloval Stehlík a byla k vidění přesilovka hostí. V ní naštěstí pro Kadaň nic nevymysleli. Ve 34.minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách a do dvou příležitostí se dostali domácí, Brňák nadvakrát nepřelstil Čecha a stav se neměnil. Ve 39.minutě nevyužili asi největší šanci v dosavadním průběhu domácí, když ani Fink ani Bauer nezachovali klid v koncovce. Dvacet vteřin před koncem třetiny Vrtek obdržel dvě minuty za vysokou hůl. Hosté v přesilovce stačili ještě zahrozit, Hanuljaka dostali z branky a Spitzer dvě vteřiny před sirénou tak tak zachránil.

Sareza rychlými góly pečetila postup

V úvodu třetí části dohrávali hosté přesilovku a stalo se co se stát nemělo. V jejímž samém závěru se totiž trefil Klimek a upravil na tak na 0:3. Kadaňští hráli ve velkém útlumu, Sareze to vyhovovalo. Na co se domácí strašně nadřou, to hostům vycházelo. Z nepřehledné situace jen tak plácl ve vzduchu do puku Červenka a zřejmě tak posunul Sarezu do čtvrtfinále - 0:4. Ve 47.minutě propadli domácí na útočné modré a do brejku se řítil Červenka, toho ze zadu potáhl Brňák a putoval za katr. Těsně před vypršením jeho trestu obdržel Spitzer dvě minuty za faul loktem. Sareza se nikam nehnala a v poklidu kontrolovala hru. Domácí se smířili se stavem série a už moc chtěli, aby bylo po zápase. Zápas ztratil na kráse a pouze se dohrávalo.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava) "Výsledek 0:4 vypadá snadně, ale po dvou třetinách to bylo 0:2, což je nebezpečný výsledek, může to pak být o jednom gólu. Kluci odehráli skvělý zápas v tom, že se nenechali unést hrou a nenechali se vyprovokovat k faulům., což je rozdíl mezi lepším a horším týmem."