Bravo! Porubští urvali na jihu Moravy druhou výhru, už v úterý mohou doma rozhodnout

01.03.2015, Redakce

Po jasném domácím triumfu z úvodního střetnutí se porubští hokejisté představili na půdě soupeře, kterého hnalo téměř třináct stovek fanoušků. RT TORAX ale náročné klání zvládl na jedničku. Drtiči šli sice brzy do vedení, to však bylo z jejich strany vše. Naopak Poruba už za pouhých sedm minut otočila pomyslné misky vah na svou stranu po trefách Aleše Kilnara a Petra Seidlera. Uklidnění pak přidal ve třetí části střelec Adam Červenka a parta okolo trenéra Sršně mohla slavit druhé vítězství. Už v úterý může doma rozhodnout o hladkém postupu mezi čtverku nejlepších, startuje se v tradičních 18 hodin.

2. liga - skupina Východ - ČF2 ne 1.3.17:00
SHK Hodonín
1:3(1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Dufek (Kučera, Sajdl) – 5. Kilnar (Seidler, Buček), 7. Seidler (Ovšák), 54. Červenka (Vaněk, Vajda). Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Musil. Vyloučení: 6:6, navíc Škápik (HOD) a Seidler (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 241. Průběh utkání: 1:0, 1:3. Stav série: 0:2.
SHK Hodonín: Rozum – Dufek, Pokorný, Škápik, Nedvěd, Grman, Sedlák, Polesný – Venclík, Kučera, Tomi, Smetana, Peš, Kuba, Sajdl, Jurásek, Charvát, Mika.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Buček, Vajda, Ovšák, Javín, Peslar, Puškár – Červenka, Seidler, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Krayzel, Kilnar, Pavlačka.

Drtiči dřeli, ale porážku 1:3 stejně neodvrátili. „Narazili jsme na kvalitního soupeře. Divákům i sobě jsme dokázali, že se můžeme měřit s těmi nejlepšími týmy. Kluci zápas odmakali, dokonce jsme ubránili dvojnásobné oslabení. Jenom škoda, že jsme z několika šancí nevyrovnali," uvedl po nedělním střetnutí hodonínský kouč Lubomír Oslizlo.

Domácím nepomohla k triumfu nad silným protivníkem ani blesková trefa obránce Martina Dufka. Zadák SHK zaskočil brankáře Tihláře hned v třiadvacáté vteřině. „Byla chyba, že jsme vedení neudrželi delší dobu," věděl Oslizlo.

Nenápadná rána ovšem favorita nesrazila. Poruba se po nečekaném úderu rychle otřepala a vzápětí parádními ranami výsledek během tří minut otočila. Nejprve vymetl Rozumovu šibenici Aleš Kilnar, následně se povedenou ranou k bližší tyči prosadil Petr Seidler. „Bylo dobře, že jsme rychle srovnali a brzy výsledek otočili," uvedl kouč Poruby Tomáš Sršeň.

Hosté se za stavu 1:2 zklidnili a čekali na další chyby protivníka. Drtiči ovšem hráli podstatně lépe než v pátek a Severomoravany pořádně trápili. Jurásek a spol. donutili aktivní hrou protivníka k chybám i faulům. Žádná přesilovka se ale neujala. Podobně to však bylo i na opačné straně kluziště. „Soupeř byl z vývoje utkání nervózní. Možná byl překvapený, že klademe větší odpor než v předchozím utkání," řekl Oslizlo.

Slovácký celek bojoval, měl i šance, ale pozorný Tihlář si s pokusy Juráska, Miky, Tomiho a Charváta věděl rady. Práci měl i Rozum. Zlínský odchovanec, který znovu dostal přednost před Slovákem Kotvanem, se vyznamenal hlavně při dorážkách Zachara i s únikem Sedláře. Poruba si mohla náskok pojistit ve 35. minutě, ale přesilovku pět na tři nevyužila.

Na druhé straně byl blízko vyrovnání Charvát, ale hostující gólman předvedl další skvělý zákrok. „Musíme si dávat pozor, protože častými fauly dostáváme soupeře do hry. Třetí třetinu kluci naštěstí zvládli perfektně," pravil Sršeň. Naději Drtičů na výhru definitivně utnul v 54. minutě Adam Červenka, který překvapil hodonínského brankáře střelou pod ruku.

Hodonín to nezabalil a makal až do konce. Po faulu obránce Nedvěda ale žádný závěrečný nápor neměl. Poruba už dvoubrankový náskok nepustila. „Do Hodonína jsme jeli pro výhru, kterou si také odvážíme domů. Jednoduché jsme to ale neměli," prohlásil Sršeň. Bývalý vynikající útočník ani po druhé výhře nijak nekřepčil. Pětinásobný mistr české extraligy se Vsetínem emoce schovával pod kamennou tváří.

„I když se nám povedlo urvat druhý bod, série zdaleka nekončí. Nic bych nepřeceňoval, zajíci se počítají až po honu. Stále zůstáváme pokorní," řekl bývalý reprezentant, který ví, že proti sobě má zdatného protivníka. „Hodonín má velmi zkušený tým. Hlavně doma před svými fanoušky hraje výborný hokej. Měli jsme to tady těžké, ale vyhráli jsme," prohlásil Sršeň. Zatímco Poruba se přiblížila semifinálovým branám, Drtiči budou v úterý odvracet první mečbol soupeře.

„Do Ostravy pojedeme s čistým hledím. Pokusíme se tam sérii prodloužit a vrátit to domů," zůstal Oslizlo v klidu. „Naděje umírá poslední," přidal. Zkušený kouč se stále nevzdává a stejně jako zbytek zdecimovaného mužstva pevně věří v minimálně jedno překvapení. „Uvidíme, jak to tam bude vypadat. Pokud chytneme začátek a vyjde nám první třetina, můžeme favorita pozlobit a třeba tam i vyhrát," dodal Oslizlo.