Bijota s Golou se blýskli dvěma góly a srazili Frýdek, juniorka slaví v lize počtvrté v řadě

14.10.2016, René Chyla

Porubská juniorka je na vzestupu tabulkou. Po výhrách s Přerovem, Uherským Brodem a Boskovicemi nezaváhala ani v pátek na svém ledě proti Frýdku-Místku a po hladké výhře 6:2 zapisuje čtvrtou ligovou výhru v řadě. Patrik Gola nejenže připravil dvě branky pro Přemysla Bijotu, sám ale dvakrát skóroval a zaslouženě tak vede kanadské bodování juniorského týmu.

Liga juniorů - 7.kolo pá 14.10.17:00
HC Frýdek-Místek
6:2(1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Bijota (Gola P., Štěpán), 24. Bijota (Gola P.), 29. Fráner (Kurnik), 46. Gola P. (Bialoň, Malát), 49. Gola P. (Csabala, Veselý), 54. Veselý (Široký) – 26. Zberovský (Škubala), 51. Kanovský (Zberovský, Strakoš). Rozhodčí: Holaň – Adamec, Konvička. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 39:22 (10:5, 18:8, 11:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Bijota, Ščurek, Široký, Prokeš, Boháč – Malát, Gola P., Bialoň, Csabala, Kurnik, Fráner, Dang, Bernát, Veselý
HC Frýdek-Místek: Dobečka – Nikl, Gonos, Csapai, Skalický – Sztwiertnia, Strakoš, Heralt, Tydlačka, Škubala, Zberovský, Dubčák, Bernovský, Kanovský

Přemysl Bijota (POR) (2+0)
Patrik Gola (POR) (2+2)
Ondřej Tydlačka (FRM) (0+0)

Bijotova trefa mezi betony a Malátova záchranná brzda

Porubská juniorka měl obrovskou příležitost jít hned v úvodu do vedení. Antonín Kurnik zpoza branky nahrál přesně mezi kruhy najíždějícímu Petru Ščurkovi, ten ale Dobečkovu branku minul. RT TORAX si tak musel počkat do šesté minuty. V přesilovce pálil z levé strany Patrik Gola, odraženého kotouče se následně zmocnil před brankovištěm Přemysl Bijota, který našel mezírku mezi gólmanovými betony – 1:0. Ostravané pak nevyužili další trojici přesilovek, což se nakonec mohlo stát osudným. Adam Strakoš ujel sám podél levého mantinelu, za záchrannou brzdu tak musel zatáhnout David Malát. Frýdeckomístečtí ale početní převahu nezužitkovali, a tak Poruba odcházela do šaten o poznání spokojenější.

Bijotův střelecký koncert a Fránerův premiérův gól

Porubští udeřili podruhé při hře čtyři na čtyři. Patrik Gola znovu našel od levého mantinelu naprosto volného Přemysla Bijotu, který už neměl problém uklidit puk za přesouvajícího se Jana Dobečku – 2:0. Frýdek-Místek korigoval za dvě minuty. David Škubala vyslal do brejku Lukáše Zberovského a frýdeckomístecký forvard zamířil pod Zavadilovu vyrážečku – 2:1. Za tři minuty se skóre měnilo opět. Kevin Fráner zkusil štěstí z pravého kruhu a puk si to namířil přesně pod brankářovu lapačku – 3:1. Na druhé straně mohl o chvíli později snižovat z dalšího úniku Jakub Heralt, Jan Zavadil ale vystavil jeho pokusu jasnou stopku.

Dvoubrankový Patrik Gola a teč Veselého

RT TORAX zvyšoval ve 46. minutě. Patrik Gola napřáhl na levém kruhu, odkud vymetl šibenici Dobečkovy kasy – 4:1. Za tři minuty se trefil hráč s číslem čtyři na zádech podruhé. Patrik Gola dojel odražený kotouč po Csabalově střele a přízemní ranou poslal puk za bezmocného Dobečku – 5:1. Frýdek-Místek řekl poslední slovo o dvě minuty později. Lukáš Zberovský nahrával v předbrankovém prostoru Martinu Kanovskému, který už jen doklepl černý kus pryže do poloodkryté branky – 5:2. V 54. minutě bylo už hotovo. Dělovku Jaromíra Širokého od modré čáry tečoval Ondřej Veselý přesně mezi betony – 6:2.

Brnovs.Přerov4:0

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): I přes vítězství a tři body to bylo jedno z nejhorších utkání, které jsme dosud sehráli. Ta hra byla na úrovni krajského přeboru a jsem opravdu velmi rád, že zápas už skončil. Zítra musíme potrénovat a připravit se na Prostějov. Výsledek 6:2 sice vypadá hodně dobře, ale obraz hry byl katastrofální.

Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek): Zápas se mi nehodnotí vůbec lehce. My jsme za poslední týden odehráli čtyři utkání, nemáme ani kdy trénovat. Šest hráčů je ještě zraněných, což je v podstatě jedná celá lajna, a navíc se jedná opravdu o kvalitní hráče a ti potom chybí. Hrát celý týden ve dvanácti třinácti lidech je opravdu obtížné. Mohli jsme tady jedině překvapit, ale za stavu 2:1 jsme měli možnost při úniku vyrovnat. Nedali jsme a z protiútoku prakticky ihned zase inkasovali. Zápas byl pak už víceméně rozhodnutý, my jsme hlavně měli mnoho vyloučených hráčů, což se při takovém počtu, v jakém jsme přijeli, prostě nedá udýchat.