Bez gólu až do poslední třetiny, po krátké přestřelce nájezdy. Starší dorostenci na Opavu nestačili

31.08.2016, Soňa Molatová

První dvě třetiny sice byly ryze bezbrankové, přesto však byla k vidění ze strany domácích i hostů spousta příležitostí. Veškeré šance se ovšem povedly proměnit až v poslední periodě, kdy skóre utkání otevřel Jiří Brodek a chvíli to vypadalo, že mají hosté fotbalovým výsledkem vyhráno. Šest minut před koncem se však domácí vzepřeli a nasázeli Porubě dva góly. Ostravský celek sice dokázal na nepříznivý stav vyrovnávacím gólem včas zareagovat, po samostatných nájezdech ovšem opavskému soupeři podlehl 2:3.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. st 31.8.11:30
Hokejový klub Opava
3:2sn(0:0, 0:0, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Biurkland (Zelenkov), 50. Zelenkov (Zajcev), rozhodující nájezd Zajcev – 44. Brodek, 51. Bílý. Rozhodčí: Beránek – Binar, Boháč. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2 – 3:2.
Hokejový klub Opava: Haas – Adamczyk, Pělucha, Zouhar, Vilinsky, Bitomsky, Hymlarová, Radula, Biurkland, Zelenkov, Zajcev
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Bílý, Kroček, Timura, Zicháček, Nagy, Sekerčák, Solc, Benka-Rybár, Ferletsják, Bereš, Skalka, Brodek, Plachý, Puchala, Voznička, Vavřík, Antoš, Žídek

Začátek hokeje nabídl hru do těla. Několik střel si museli pohlídat gólmani na obou stranách, ale především domácí ukázali sílu v obraně. Když už hostům svou jemnou nepozorností dali prostor, nakonec se povětšinou před porubskými hrozbami po rychlém dobruslení semkli a odvrátili nebezpečí, které se proměnilo jen do lehkých střel, se kterými opavský brankář neměl příliš problémy. Na první pauzu se sice odcházelo za nerozhodného a ne příliš atraktivního stavu 0:0, přesto ke konci první třetiny byla na ledě střelami patrnější převaha hostů.

Druhá třetina byla atraktivní spíše četnými vyloučeními a několika nesouhlasnými debatami domácího trenéra k sudím, než góly, které stále nepadaly. Bezbrankové skóre dokázal změnit až ve vlastním oslabení ve 44. minutě Jiří Brodek, jehož střela se odrazila od Haasových betonů a zapadla mezi tři tyče.

Jen o minutu později se ale domácím nabídla přesilovka pěti hráčů na tři, které dokázal využít Bogdan Biurkland a opavské střídačce svitla naděje. Deset minut před koncem zavítal kotouč do kasy Poruby podruhé. Tentokrát jej poslal Igor Zelenkov nad rameno Hasaly. Stačily ovšem necelé dvě minuty a bylo vyrovnáno. Kousek od modré se do puku opřel Šimon Bílý který jej nasměroval přesně vedle gólmanova betonu.

Samostatné nájezdy

Přes početní výhodu, která se Opavě minutu a půl před koncem základní hrací doby skýtala ovšem zůstal stav nerozhodný a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byl nejdříve úspěšný Igor Zajcev, jehož střelu se nejdříve pokusil Hasala vyrazit, ale opavská útočník přesto zakončil pod horní tyč. Poté se povedlo skórovat také Arnoštu Plachému, jenž šikovně poslal kotouč mezi Haasovy betony. Po řadě neproměněných nájezdů na obou stranách konečné skóre rozhodl Zajcev, který opět propašoval puk mezi Hasalovy nohy. Poslední šance hostů se chopil Patrik Puchala, který ovšem nastřelil pouze tyč a posvětil tak Opavě vítězství 3:2.