Bafající parostroj z konce roku opět nahradil promazaný brankostroj, odnesl to Hodonín

21.01.2017, Lukáš Bajgar

Hokejisté porubského HC RT TORAX pomalu zapomínají na herní a výsledkovou mizérií posledních týdnů, po dvou papírově snadných soupeřích prokázali svou sílu také nad silnými Drtiči z Hodonína. Do zápasu vlétli jako obávaná komiksová parta Avengers, po pouhých šestnácti minutách vedli již 4:0 a zdálo se, že domácí jsou na lopatkách a zralí na ručník. Opak byl pravdou, Jihomoravané zabrali a snížili až na dvoubrankový rozdíl. Rázné "NE" udělal svou druhou trefou v utkání Martin Piecha, která značila závěrečné skóre 6:3. Porubu čeká další utkání již v úterý 24. ledna proti Novému Jičínu před vlastním publikem.

2. liga - skupina Východ - 35 so 21.1.17:00
SHK Hodonín
3:6(0:4, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 34. Kadlec (Matula, Peš), 37. Jurča (Haloda M., Vrána), 42. Peš (Polesný, Kadlec) – 3. Zachar (Kaluža), 10. Kafka (Moskal, Kaluža), 11. Piecha (Illéš, Sztefek), 16. Vaněk (Seidler, Sedlář), 39. Moskal (Sedlář), 46. Piecha (Illéš, Sztefek). Rozhodčí: Obadal – Blaha, Wesley. Vyloučení: 5:6, navíc Matula (HOD) 10 min. OT. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 191. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:2, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.
SHK Hodonín: Kotvan (od 16. Haloda O.) – Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný, Loginovskij – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš, Matula – Hajný, Charvát, Kuba – Venclík, Černohous, Hložánek
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Dresler, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič – Piecha, Illéš, Sztefek – Zachar (od 14. Ballner), Kafka, Moskal – Sedlář, Seidler, Vaněk – Kuťák

Jakub Kadlec (HOD) (1+1)
Jakub Illéš (POR) (0+2)
Jakub Čech (POR) (42 střel, 39 zásahů, 3 góly, 92.86% úspěšnost)

Zacharovo překvapení Kotvana a Moskalovo servírování Kafkovi

První třetina se zařadila do kategorie těch nejexkluzivnějších. Vše nastartovala třetí minuta, kdy David Zachar, projel zpoza hodonínské klece, ze záporného úhlu vyslal do brankoviště jedovatou zadovku, která propadla Kotvanovi mezi betony, a domácí brankář si nešťastně srazil puk do branky – 0:1. Srovnat mohl na druhé straně o pět minut později Michal Kuba, který dostal před Čecha vynikající nahrávku od Jakuba Kadlece, hodonínský forvard ale branku netrefil. Ve dvojnásobné přesilovce nahrával Patrik Moskal před odkrytou kasu Dominiku Kafkovi, jenž už měl snadný úkol – 0:2.

Piechův přesný bekhend, Illéšovy šance nebo Vaňkovo vyhnání Kotvana

Porubští využili ale následně i tu klasickou převahu. Jakub Illéš za modrou čárou přenechal kotouč Martinu Piechovi, který se lehce dostal až před gólmana, jehož překvapil bekhendovou střelou nad levé rameno – 0:3. Jakub Illéš mohl sám chvíli nato navýšit, jeho dvě střely ale hodonínský brankář lapil. V šestnácté minutě RT TORAX znovu udeřil z přesilovky. Petr Seidler našel křižnou přihrávkou najíždějícího Rostislava Vaňka a ten svůj jubilejní zápas okořenil přesnou střelou nad vyrážečku, čímž vyhnal Zdenko Kotvana z brány – 0:4.

Proměna Drtičů či Moskalovo uklidnění

Drtiči se po pauze vzchopili. První větší šanci měl sice před Halodou Jan Dresler, pak už ale úřadovali domácí. Ve 24. minutě nahrával Jakub Kadlec na druhou stranu Dominiku Matulovi, ten ale odkrytou porubskou branku minul. Za deset minut už hodonínský zimák hýřil radostí. Dominik Matula našel z levého kruhu před brankovištěm Jakuba Kadlece a hodonínský snajpr mířil tentokrát do prázdné kasy už přesně – 1:4. Za tři minuty se i Hodonínští prosadili v přesilové hře. Petr Jurča napřáhl na pravém kruhu a jeho rána zaplula přesně ke vzdálenější tyči – 2:4. Zhruba minutu před druhou sirénou se ale Ostravané uklidnili. Marek Sedlář poslal kotouč do brankoviště, kde se jej ujal Patrik Moskal, který konečně odčaroval kouzlo Ondřeje Halody – 2:5.

Pešova naděje, oddechový čas a lišák Piecha

Drtiči zápas zdramatizovali hned na začátku poslední třetiny. Petr Peš si po Polesného nahrávce nabruslil až před Čecha, kterého prostřelil dělovkou pod víko – 3:5. Hodonín byl dokonce velmi blízko kontaktní brance, kdy hrubě chyboval v obranném pásmu Marek Bail, který doslova namazal Dominiku Matulovi, ten ale porubského gólmana nedokázal přelstít. Tomáš Sršeň si následně vybral oddechový čas, což nakonec rozhodlo. Pár vteřin po jeho konci totiž Jakub Illéš nahrával Martinu Piechovi, jenž lišácky vykoupal Ondřeje Halodu a puk zasunul mezi jeho betony – 3:6.

Ostatní zápasy 35. kola

Opavavs.Šumperk6:3
Nový Jičínvs.Brno4:1
Kopřivnicevs.Vsetín1:5

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): S takovým týmem, jako je Poruba, si prostě nesmíme takhle nechat utéct začátek zápasu. Ta potrestala všechny naše hloupé a zbytečné chyby a po první třetině vedla o čtyři branky. Ke cti nám slouží to, že jsme to nevzdali a podle mého jsme ve druhé i třetí třetině byli lepší a snažili jsme se až do konce s tím zápasem ještě něco udělat. Soupeře jsme jasně přestříleli, vypracovali jsme si spoustu gólových šancí, ale bohužel se nám je nedařilo proměňovat. Zato soupeř každou naši chybu nemilosrdně trestal.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Měli jsme fantastický vstup do zápasu, kdy jsme dostali domácí pod tlak a díky perfektnímu zakončení se ujali po první třetině čtyřbrankového vedení. První třetinu jsme je prakticky k ničemu nepustili, v té druhé pak Hodonín neměl co ztratit, a tak otevřel hru, šel dopředu a díky prvnímu šťastnému gólu se dostal do tempa. Nesmírně důležité bylo, že jsme dokázali vždy v pravou chvíli znovu odskočit a hru pak kontrolovat. Kluci ale předvedli kolektivní výkon a zaslouží pochvalu od gólmana až po posledního hráče. Myslím si, že jsme byli v tomto zápase lepším týmem a po zásluze tak vyhráli.