B-tým vyraboval stánek Českého Těšína, díky Bacově hattricku slaví další výhru

02.12.2017, René Chyla

Druhý zápas ve třech dnech a opět vítězně. Porubské béčko v bitvě tabulkových sousedů a přímé bitvě o čtvrté místo zamířilo na horký led Českého Těšína, kterému hodlali oplatit domácí těsnou porážku. Porubští zaveleli k vítězství už ve třetí minutě a po bláznivé přestřelce v prvních dvou třetinách nakonec vyhráli na ledě Wolves 7:4. Střelecky se probudil Jan Korec, jenž zapsal dva přesné zásahy, hattrickem se pak blýskl Jakub Baca. Klára Peslarová navíc čelila téměř čtyřicítce střel a v krajské lize má ze tří startů tři vítězství.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 15.kolo so 2.12.17:00
HC Vlci Český Těšín
HC RT TORAX Poruba "B"
4:7(2:3, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Malíř (Voznica), 18. Smuž (Altera), 23. Křibík (Altera, Skalický), 29. Stružík (Tluszczik) – 3. Baca (Hranoš, Hudec), 12. Hudec (Široký, Ščurek), 20. Kurnik (Ščurek, Široký), 21. Baca, 28. Korec (Sysala, Chomič), 31. Baca (Buček, Hranoš), 42. Korec (Sysala). Rozhodčí: Hykel – Dětský, Štěpán. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 126. Střely na branku: 39:26 (13:5, 16:9, 10:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:7.
HC Vlci Český Těšín: Šembera (od 28. Pavlíček) – Hoďa, Kozubek, Tluszczik, Michejda, Trombík, Nevelöš, Cháňa – Altera, Piecha, Malyjurek, Křibík, Malíř, Voznica, Smuž, Stružík, Skalický, Toman
HC RT TORAX Poruba "B": Peslarová – Baca, Hranoš; Dvořák, Štěpán; Široký, Ščurek – Rosypka, Bernát, Buček – Chomič, Sysala, Korec – Hudec, Černín, Kurnik

Jakub Baca (POR) (3+0)
Jaromír Široký (POR) (0+2)
Jan Bernát (POR) (0+0)

Bacova výstavní trefa a srovnání Malíře

Béčko začalo na horkém ledě Českého Těšína nevalně. Už v první minutě se nechal vyloučit Jakub Baca a pro hosty nastaly těžké chvíle. HC RT TORAX se však ubránil, a když přesilovka domácích skončila, vyslal Michael Hranoš přesnou přihrávkou do úniku Jakuba Bacu, který si najel na levý kruh, odkud vymetl levý horní růžek – 0:1. Za pět minut bylo vyrovnáno, Petr Malíř před brankovištěm ošálil v individuální akci Kláru Peslarovou a poté už bekhendem do prázdné klece srovnal – 1:1. Domácí mohli po pár vteřinách dokonce otočit, Marek Skalický však mířil z mezikruží pouze do připravené porubské gólmanky.

Wolves tahali za kratší konec

Ve dvanácté minutě si Porubští vzali vedení zpět. Domácí chybovali ve svém pásmu, když Jaromír Široký nahrával mezi kruhy Jakubu Hudcovi, který z první propálil Daniela Šemberu – 1:2. V minutě osmnácté se zase vstříc svému štěstí vydal do útoku Michael Hranoš, jehož dělovka z kruhu orazítkovala tyč. Nedáš – dostaneš. Z následného protiútoku pak Wolves pořádně zatopili v porubském brankovišti, kde se ujala dorážka Daniel Smuž – 2:2. Ostravané ale znovu odskočili, když Antonín Kurnik využil hybridního icingu a plácl do odraženého kotouče od zadního mantinelu na levém kruhu a kotouč propadl Šemberovi mezi betony – 2:3.

Přetahovaná pokračovala i po pauze

Porubští pokračovali v ostrostřelbě i po přestávce. Hned v první minutě chybovali domácí ve svém pásmu, načež se k puku mezi kruhy dostal Jakub Baca, který pod víko navýšil porubské vedení – 2:4. Za dvě minuty bylo ale znovu zaděláno na drama, když se z předbrankového prostoru prosadil Jan Křibík – 3:4. Václav Chomič následně naservíroval parádní přihrávku Davidu Sysalovi, ten ale před brankou trestuhodně minul. Porubský útočník ale vše napravil o pár vteřin později, když v přečíslení zahlédl po své levici Jana Korce, jenž se trefil mezi betony – 3:5.

Výměna brankářů a Bacův hattrick

Domácí zareagovali změnou v brankovišti a sedmnáctiletého Daniela Šemberu nahradil ostřílený pardál Kamil Pavlíček. Wolves zabrali a do pár sekund byli znovu na dostřel. Rudolf Tluszczik nahrával na levý kruh Nikolasi Stružíkovi, jenž ranou pod víko nedal Kláře Peslarové žádnou šanci – 4:5. Ostravané vyrovnání nedopustili. Jakub Baca v přesilové hře najel od své branky až do útočného pásma, odkud pouze nahodil puk na Pavlíčka, kterému kotouč propadl nešťastně mezi betony – 4:6.

Probuzený střelec Korec

Porubští hokejisté rozhodli o své výhře už na začátku třetí třetiny. Pořádně důrazný byl v brankovišti Jan Korec, který doklepl ve zmatku puk do Pavlíčkovy klece – 4:7. V 53. minutě měli Wolves ideální šanci vrátit se do zápasu, když jim rozhodčí přisoudil 28 sekund trvající dvojnásobnou přesilovku, tu ale HC RT TORAX skvěle ubránil, a skóre se tak nezměnilo. Do velké příležitosti se za domácí dostal Nikolas Stružík, jeho tutovku ale zmařil vynikající zákrok Kláry Peslarové. Na druhé straně zase zahrozil druhý nejproduktivnější útočník, Martin Buček však trefil pouze tyč, stejně jako o chvíli později Vojtěch Černín. A branková konstrukce zazvonila i na druhé straně, to když vypálil z kruhu Pavel Malyjurek.

Ostatní zápasy 15. kola

Orlovávs.Studénka4:2
Nový Jičín "B"vs.Rožnov pod Radhoštěm6:7 pr.
Horní Benešovvs.Frýdek-Místek "B"2:3
Krnovvs.Bohumín3:4 pr.

Jaroslav Bariš (HC Wolves Český Těšín): Stejně jako v předešlých třech nebo čtyřech utkáních, tak i v tomto zápase jsme se potýkali s neproměňováním šancí, kterých jsme opět měli nespočet. Máme velkou marodku, a tak jsme museli kádr doplnit o pět juniorů, kteří s touto soutěží nemají až tak velké zkušenosti. Jsme momentálně v menší krizi, ale sezona je ještě dlouhá, tak doufám, že se z ní rychle dostaneme. Klukům se nedá nic vytknout, když to prostě někdy nejde, tak to nejde a neudělá se s tím nic. Několikrát jsme se sice do utkání vrátili kontaktní brankou, ale prakticky ihned jsme opět zase po naší chybě inkasovali, tam bych viděl zásadní zlom a toto nás poslalo do kytek.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Musím říct, že jsme hráli opět ve velké pohodě a celý zápas jsme měli pod kontrolou. Kluci měli výborný pohyb, proměňovali jsme šance a to byl základ k úspěchu. Byla také vidět velká chuť po vítězství, čehož si cením.