B-tým srdnatě bojoval s úřadujícím mistrem z Orlové, rozhodly nevydařené porubské přesilovky

22.09.2017, René Chyla

B-mužstvo Poruby ve své premiéře v krajské lize prohrálo. Ve vyrovnané bitvě s úřadujícím mistrem z Orlové dokázali Pavlačkovi svěřenci dvakrát srovnat krok, i tak to ale na papírového favorita bylo málo. Domácí tým ztroskotal hlavně ve svých vlastních přesilovkách, kde v situacích, kdy mohl vyrovnat nebo soupeři dokonce odskočit, sám inkasoval. Orlová tak na úvod bere tříbodové vítězství, porubští mladíci se ale rozhodně po pátečním výkonu nemají za co stydět a se vztyčenou hlavou mohou pomýšlet na bodový zisk z dalšího utkání, když ve státní svátek zamíří do frýdecko-místecké Polárky.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 1.kolo pá 22.9.17:00
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Orlová
3:5(1:2, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Brodek (Korec, Černín), 25. Gelnar (Sysala, Korec), 48. Sysala (Korec, Hudec) – 1. Pavlas (Juhász), 9. Matějíček (Zakuťanský, Pavlas), 27. Pavlas (Grepl), 34. Grepl (Matějíček, Zientek), 37. Juhász. Rozhodčí: Pelc – Hecht, Chamrád. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 252. Střely na branku: 25:35 (12:14, 8:11, 5:10). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5.
HC RT TORAX Poruba "B": Iláš – Štěpán, Hranoš, Prepsl, Ščurek, Hudec – Rosypka, Vidlák, Gola R. – Korec, Sysala, Gelnar – Brodek, Černín, Kurnik – Veselý
HC Orlová: Urbánek – Sznapka, Zientek, Deutsch, Kytka, Tomis, Zámecznik – Zakuťanský, Grepl, Matějíček, Juhász, Pavlas, Lenomar, Vaštík, Petrák, Dýrr, Pavlát, Taska, Schwitalla

Jakub Juhász (ORL) (1+1)
Jakub Gelnar (POR) (1+0)
Robin Pavlas (ORL) (2+1)

Pavlasovo probuzení a Matějíčkovo trestné střílení

Porubští hokejisté začátek premiéry v krajském přeboru proti úřadujícímu mistrovi z Orlové zaspali a už po 51 vteřinách hry museli náskok favorita dotahovat. Robin Pavlas získal kotouč u mantinelu a nikým nehlídaný si najel mezi kruhy, odkud zamířil přesně k pravé tyči – 0:1. Domácí byli rázem jako opaření a Orlová mohla rychle odskočit do většího rozdílu. Ve třetí minutě totiž Michael Hranoš kousek za modrou čárou fauloval ujíždějícího Marka Matějíčka, který si nájezd zopakoval v následném tresttném střílení. Útočník Orlové ale trefil pouze betony Davida Iláše.

Brodkovo vyrovnání a úniky Gelnara

V sedmé minutě hráli hosté přesilovku a svůj náskok mohli znovu navýšit, místo toho ale ujel Jakub Gelnar, kterého zázračně vychytal René Urbánek lapačkou. HC RT TORAX srovnal až o pár desítek vteřin později, když se odraženého kotouče zmocnil Jiří Brodek, který překonal přesouvajícího se gólmana – 1:1. Do další obrovské šance se po individuální akci opět dostal Jakub Gelnar, který se hostujícího brankáře pokoušel zaskočit bekhendem, kotouč ale znovu ukryl René Urbánek ve své lapačce. Z protiútoku tak trestali Orli, když se volného puku před brankovištěm ujal Marek Matějíček, který bez problémů uklidil přízemní střelou puk za Ilášova záda – 1:2.

Gelnarova přesnost a lekce z produktivity

Domácí borci srovnali podruhé krok ve 25. minutě. David Sysala z prostoru mezi kruhy sice neuspěl, puk se ale ocitl po odražení na holi Jakuba Gelnara, který se trefil přesně pod víko – 2:2. Orlová ale velmi rychle odpověděla, stalo se tak ve vlastním oslabení. Vít Grepl nahrával od pravého rohu mezi kruhy volnému Robinu Pavlasovi, který se střelou do levého horního růžku nemýlil – 2:3. Hosté se pak dostali do dalšího přečíslení, velkou šanci ale překazil Robin Gola.

Hororové porubské přesilovky

Ve 34. minutě slavil úřadující mistr počtvrté. Ke kotouči se totiž mezi kruhy dostal Vít Grepl, který nechytatelnou ranou poslal svůj tým do trháku – 2:4. Michael Hranoš za minutu před brankou znovu fauloval, tentokrát Jakuba Juhásze a znovu to bylo na trestné střílení. To ale útočník Orlové nezužitkoval, když trefil pouze Ilášovy betony. Jakub Gelnar pak na druhé straně lišácky od modré zahlédl před brankou Davida Sysalu, ten ale v rozhodující chvíli nedokázal puk zvednout. Za chvíli vedli hosté už o tři branky, ve vlastním oslabení znovu ujel Jakub Juhász, který sice porubského gólmana nepřekonal, puk se ale následně odrazil od brusle domácího hráče přímo za brankovou čáru – 2:5.

Zkušenost Orlové

Orlová hrozila i po druhé přestávce, ve 42. minutě se znovu do úniku dostal Jakub Juhász, David Iláš ale tentokrát vynikl. HC RT TORAX však přeci jen dokázal snížit a vykřesal tak alespoň malou naději. David Sysala vymíchal před brankovištěm Urbánka a zakončil přesně k pravé tyči – 3:5. Porubští sice dřeli, na výbornou defenzivní práci hostujícího mužstva ale jen těžko hledali patřičný recept. V polovině třetí třetiny se až do nečekaně velké příležitosti dostal Jan Sznapka, který pouze zkusil štěstí od modré čáry lehkým nahozením a puk jen těsně minul břevno. Domácí dále tlačili a o chvíli později byli už jen centimetry od kontaktní branky, René Urbánek ale do střely skočil a zastavil jej těsně před brankovou čárou. Porubě minuty ubíhaly a ke kontaktu nepomohlo ani závěrečné power-play, po němž mohla propuknout na hostující střídačce radost.

Ostatní zápasy 1. kola

Frýdek-Místek "B"vs.Rožnov pod Radhoštěm7:5
Bohumínvs.Nový Jičín "B"10:2
Krnovvs.Studénka2:4
Český Těšínvs.Horní Benešov8:1

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Máme za sebou zápas, ve kterém bylo jasně vidět, kdo má větší zkušenosti. Soupeř v prvních deseti minutách na ledě dominoval a měl jasně navrch. Poté jsme se ale zlepšili, měli jsme dva samostatné úniky a do zápasu se vrátili. Nájezdy jsme ale bohužel neproměnili a klíčový okamžik nastal ve druhé třetině za stavu 2:2, kdy jsme hráli přesilovku, ve které jsme hráli dobře, měli plno střel, ovšem v jejím závěru jsme fatálně chybovali a soupeř nás z úniku potrestal. Do většího tlaku jsme se dostali ještě v závěru zápasu, kde jsme Orlovou přinutili k nějakým chybám, ale když to vezmu celkově, tak soupeř vyhrál zaslouženě.

Daniel Marosz (HC Orlová): Pro nás to bylo opravdu velmi těžké utkání, protože kluci z Poruby výborně bruslí, s čímž jsme měli trochu problémy. Je to ale teprve první zápas, po němž je těžké dělat nějaké větší závěry. Myslím si, že máme zkušený mančaft a doufám, že to bude klapat stejně jako loni. Důležité bylo také to, že jsme dvakrát dali gól v oslabení, což zřejmě celý zápas rozhodlo. Víceméně to bylo ale pokaždé štěstí než taktika.