,

2. liga - přípravné zápasy - přát. po 7.8.17:30
HC RT TORAX Poruba "B"
3:4sn(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Fojtík (Zachar, Janota), 27. Stejskal (Peslar, Chomič), 47. Zdeněk – 1. Rosypka (Kurnik), 17. Černín (Kuncek, Hudec), 37. Bijota, rozh. náj. Roupec. Rozhodčí: Mikula, Janda R. – Janda L., Moravec. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 40:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek (od 34. Pútec) – Dresler, Niko, Peslar, Slavík, Kovář, Kaluža, Janota, Puškár, Adam – Schwarz, Ollender, Stejskal, Sztefek, Chomič, Fojtík, Ballner, Zachar, Gelnar, Luka, Zdenek, Sysala
HC RT TORAX Poruba "B": Kůdela (od 41. Peslarová) – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Baca, Bail, Rosypka, Prepsl, Široký – Stupka, Kurnik, Korec, Vidlák, Veselý O., Kuncek, Černín, Hudec, Bijota, Klimíček, Roupec

Hynek Kůdela (POR "B")
Vladimír Rosypka (POR "B") (1+0)
Vladimír Stejskal (POR "A") (1+0)

Rosypkův rychlý úvod a Fojtíkova rána z ostrého úhlu

B-mužstvo začalo aktivněji a hned z první střely slavilo úspěch. Kurnikovu střelu z kruhu sice ještě Mrázek vyrazil, na dorážku Vladimíra Rosypky již byl ale krátký – 0:1. Ve čtvrté minutě pořádně zahrozil Lukáš Kovář, jeho dělovka z mezikruží ale branku minula. Rezerva poté dostala příležitost v přesilové hře, tu ale nakonec využít nedokázala. Mladíci byli dokonce pár minut o něco lepší na puku, v polovině třetiny se ale prokázala kvalita Flašarova výběru, který začal diktovat tempo hry. Odměnou tak bylo vyrovnání v 15. minutě. Do odraženého puku po Zacharově ráně se z ostrého úhlu opřel Josef Fojtík, který srovnal – 1:1. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho, už za dvě minuty propadla Mrázkovi nešťastně za záda střela Vojtěcha Černína z levého kruhu a B-tým tak šel podruhé do trháku – 1:2.

Stejskalův šťastný gól a lekce z produktivity

A-mužstvo zařadilo na vyšší rychlostní stupeň ve druhé třetině, Michael Janota tak hned v úvodu mířil od modré těsně mimo. Na druhé straně ale zase z ojedinělého brejku mohl přidat třetí hřebíček do rakve Vladimír Rosypka, ve velké šanci ale Mrázkovu kasu těsně minul. Za minutu tak bylo vyrovnáno a staré známé nepsané pořekadlo nedáš – dostaneš zafungovalo dokonale. Hynek Kůdela si vyjel z brankoviště mezi kruhy, u puku byl však dříve Vladimír Stejskal, který jej se štěstím překonal – 2:2. V signalizované výhodě to v brankovišti B-týmu pořádně hořelo, tutovky spálili postupně Vladimír Stejskal, Václav Chomič a poté i Jakub Peslar. B-mužstvo šlo ale i po druhé třetině do kabin s jednobrankovým náskokem. Jeden z beků vypálil od mantinelu, načež kotouč zasáhl Přemysla Bijotu do zadních partií a poslal svůj tým znovu do vedení – 2:3.

Zdeňkovo vyrovnání a penalty pro B-mužstvo

Flašarův výběr musel tedy znovu dotahovat, o vyrovnání usiloval ve 44. minutě Josef Fojtík, ten ale zamířil pouze do perfektně přesunuté Kláry Peslarové. Vyrovnáno bylo ve 47. minutě, kdy Jiří Zdeněk v početní převaze tečoval kotouč pod víko – 3:3. A-tým měl navrch, jenže výbornou obranu Suchánkových svěřenců se dařilo jen horko těžko překonat. Do obrovské příležitosti se dostal Michal Sztefek, v rozhodující chvíli ale netrefil ani bránu. Za minutu tak pálil v předbrankovém prostoru Vladimír Luka, ten ale ztroskotal na Kláře Peslarové. Utkání tak dospělo až do nájezdů, v nichž dokonce B-mužstvo vedlo po parádní ráně Martina Vidláka, pak ale dvěma trefami zase odpověděl Jiří Zdeněk a Josef Fojtík. Pak vyrovnal Vojtěch Černín, a zápas tak rozsekla až šestá série, v nichž se trefil pouze Suchánkův výběr – 3:4.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba "A"): V tomto zápase jsme sice nasadili všechny dosavadní posily, ale je nutno říct, že hodně kluků hrálo teprve první zápas v této sezoně. Dostali jsme velmi hloupé góly, ale soupeř hrál také velmi chytře, navíc jim chytal náš brankář, takže jsme i my zamíchali trochu sestavou. Je to pořád pro nás příprava, my jsme neproměnili také plno šancí, takže nějakou velkou vědu bych z toho nedělal. Viděl jsem na některých klucích, že by mohli zabrat trochu více, někteří zkušenější hráči zase dle mého názoru nejsou zvyklí na to, abychom hráli na čtyři pětky. Myslím, že až teď přijde ten pravý tvrdý hokej, jelikož ve skupině máme dvě výborná extraligová polská mužstva, a tam budeme muset hrát na doraz. Samozřejmě stále různé věci zkoušíme, ale to nic nemění na to, že vyhrát jsme samozřejmě dle předpokladů měli.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Je to velmi příjemné, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, ale já bych z toho určitě nedělal nějakou velkou tragédii pro A-tým, důležité je, že se v tomto utkání nikdo nezranil. Samozřejmě jsme si byli vědomi síly soupeře, a tak jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany a nemohli jsme to úplně otevřít. Myslím, že jsme to A-mužstvu pořádně znepříjemnili, ale v určitých momentech jsme na obranu i zapomínali a hodně hru otevírali. Domácí samozřejmě měli velkou převahu, nicméně nám skvěle zachytal jak Hynek Kůdela, tak Klára Peslarová, za což jim patří velký dík.