Ani dorost na Vítkovice nestačil

06.10.2005, Vladimír Vronka, Monika Klimšová

V extralize dorostu zavítala Sareza na vítkovický led. Již ve druhé minutě prohrávala. V oslabení dokázaly Vítkovice zvýšit, ale hned po sedmi sekundách dokázala Sareza snížit. Vítkovice nakonec dodráčeli k poklidnému vítezství. Šťastnější tak mohl být trenér Vítkovic Darek Stránský, jehož tým porazil Sarezu, vedenou jeho otcem Vladimírem, 7:3

- 11.kolo čt 6.10.17:00
HC Vítkovice Ridera
7:3(3:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Olšar (Valchař, Szturc), 6. Noga, 15. Sedmidubský (Šedivý), 23. Noga (Vlašánek), 29. Szturc (Olšar), 33. Maliník (Bartoš, Vrána), 54. Vlašánek (Noga, Hrubý) - 6. Klimša (Kopáč), 25. Mikula (Vajda), 29. Hlinka (Uherek). Rozhodčí: René Trombík - Račák, Vengřín Vyloučení: 5:6. Využití:1:2 . V oslabení: 1:0. Střely na branku: 67:20.
HC Vítkovice Ridera: Vošvrda - Hartmann, Hrubý, Jurčík, Mlynář, Krause, Ledvoň, Talián- Noga, Strapáč, Vlašánek, Šedivý, Bursík, Sedmidubský, Valchař, Maliník, Szturc, Bartoš, Vrána, Palát, Olšar
HC Sareza Ostrava: Gleich – Šiška, Voráček, Zapletal, Tomis, Pindur, Lazecký, Poláček, Rusek – Vajda, Hanzl, Mikula, Ferenc, Kopáč, Klimša, Jelšík, Hlinka, Uherek, Kalina, Barčák, Jach

Ve spolupráci s redakcí HC Vítkovice Vám přinášíme komentář k utkání 11. kola extraligy dorostu mezi Vítkovicemi a Sarezou.

Vítkovičtí měli skvělý vstup do zápasu, když už po minutě a půl vyšachoval Valchař ve spolupráci s Olšarem Gleicha v brance a druhý jmenovaný v pohodě zamířil do odkryté klece 1:0. V další šanci se ocitl Talián, ale jeho střela ze střední vzdálenosti gólmana Sarezy nepřekvapila. První početní výhodu poskytl rozhodčí Trombík hostům, ale ti začali velmi špatně. Po necelých dvaceti vteřinách hry chyboval v obranném pásmu hostující Voráček a Noga jeho hrubku potrestal - 2:0. Hlasatel ještě nestačil doříct autora branky a hosté se mohli radovat poprvé. Hned z buly nahrával do pásma kapitán Kopáč nejproduktivnějšímu hráči hostí Klimšovi, který proletěl do branky nad klesajícím Vošvrdou 2:1. Rozehrávku Sarezy od vlastní branky napadali domácí aktivně, což se málem vyplatilo znovu Olšarovi, ale Voráček svou předešlou chybu stačil napravit. Vítkovický Bartoš si najížděl zprava, ale jeho snaha skončila na masce Gleicha. Vítkovická přesilovka nabídla dělovku Nogy, která se zastavila až o zadní plexisklo, Ledvoňovu střelu těsně vedle levé tyče nebo ránu Szturce, kterou Gleich odrazil betonem. V přesilovce Sarezy opět chyboval Voráček, jehož obral o puk Bartoš, ale Voráček stihl ještě za brankou vítkovického útočníka zpacifikovat. Domácí gólman si poté trochu zachytal, čelil střelám Uherka, Jelšíka nebo jedovce Hanzala, kterou vytěsnil z branky s trochou štěstí. V další přesilovce se domácí opět dočkali. Hartmannova střela od modré ke Gleichovi sice nedostala, ale po krásné přihrávce Šedivého přidal gól blafákem Sedmidubský - 3:1. Na opačné straně musel být ve střehu Vošvrda, když si najížděli Vajda s Jelšíkem, ale vyrážečka byla na svém místě. Konec první třetiny zakončily Vítkovice v útoku, ale branku nepřidaly.

Úvod do druhé třetiny byl pro domácí ještě bleskovější. Po rychlé nahrávce Vlašánka skóroval Noga - 4:1. Další gól přinesl do vítkovických řad větší klid a další šance. Gleich ale po další chvíle své spoluhráče podržel. Po nevinném nahození chtěl Vošvrda jako obvykle rozehrát, vyjel si pro kotouč z branky, ale ve vteřině se u něj srotili hráči. V rychlosti nahrával přes svého obránce, ale přímo na hokejku Mikuly, který - nikým neatakován - osamocenou klec prostě nemohl minout - 4:2. O chvíli později si zleva najížděl Jelšík, ale vítkovický gólman srazil jeho střelu na zadní plexisklo. Gleichovi, který mohl být alespoň malou chvilku v klidu, nastaly opět krušné chvíle. Proti Sedmidubskému vytáhl zákrok vyrážečkou, Šedivého střela minula jen těsně tyč. Ve 29. minutě zvyšoval skóre domácího celku Szturc - 5:2. Vyloučení domácího kapitána potrestali hosté rychlým gólem (už po osmi vteřinách) Hlinky - 5:3. Vítkovice i po obdrženém gólu dominovali na ledě, předváděli jednu akci za druhou a předváděli dobrý hokej. Po jednom ze závarů u Gleichovi branky dojel puk za brankovou čáru - a měli v tom prsty Vrána, Bartoš a střelec šestého gólu Maliník - 6:3. Domácí ovládli útočné pásmo a Gleich sbíral jeden zákrok za druhým.

Poslední třetina žádný bleskový gól nepřinesla, i když velkou šanci dokázal Olšarovi připravit Šedivý. Gleich si však povyjel a s trochou štěstí vyrazil kotouč do rohu kluziště. Kopáč s Barčákem se vydali na průzkum útočného pásma, ale Vošvrda si žádný zákrok nepřipsal. Hostující gólman si na nedostatek práce stěžovat nemohl, do sóla se dostával Vrána, ale nemířil přesně, ze středního pásma vyslal Šedivý do úniku Bursíka, ale ani jeho střela se neujala. V domácí přesilovce čelil Gleich pořádné spršce střel, ale žádnou z nich nepustil za svá záda. Vítkovický obránce Hrubý střílel o chvíli později přes obránce, ale Gleich schoval kotouč ve svém náručí. Vošvrdovu pozornost vyzkoušel v ojedinělé šanci obránce Zapletal, ale nenachytal ho na hruškách. Změnu skóre mohl zařídit Bursík, ale dopravil puk za hostujícího gólmana až po odpískání. Proti Jurčíkově střele si Gleich naopak povyjel a zmenšil mu střelecký úhel. Při vyloučení hráčů z obou mužstev, kdy hra 4x4 více vyhovovala domácímu týmu, se krásným gólem prezentoval novic ve vítkovických barvách Vlašánek - 7:3. Do konce zápasu se ve valné míře hrálo již jen na jednu branku, ale vítkovičtí další góly již nepřidali.