Ani dobrý výkon nestačil Porubě k prvním letošním bodům

24.09.2011, Adam Bagar

Poruba se potřetí v řadě představila na domácí půdě. Možnost vybojovat tři body měla v duelu s druhým Vsetínem. A vstoupila do zápasu velmi dobře. O první branku se postaral už po necelých osmi minutách Luděk Krayzel. RT TORAX byl nadále lepším týmem, ale nedokázal proměnit své šance. A to jej vzápětí mohlo mrzet. Valaši totiž vytěžili doslova z minima maximum a ve třetí tercii dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. Poruba v závěru vrhla všechny síly do útoku, ale na vyrovnání nedosáhla. Podlehla tak Valašskému hokejovému klubu 1:2 a na první letošní body si bude muset minimálně do pondělí, kdy se představí na ledě Karviné, počkat.

2. liga - skupina Východ - 5.kolo so 24.9.17:00
1:2(1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Krayzel (Pavlačka) - 46. Sprušil (Kubo), 51. Vítek (Korčák, Vaněk). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Mintěl, Wolf, Hruzík, Piskura, Vnenk - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Matějný, Zdráhal, Baranyk - Kotásek, Badžo, Galgonek.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Zúbek, Hruška O. Hruška P., Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Sprušil, Kajaba, Dědek.

Porubští chtěli ve svém třetím domácím duelu v řadě konečně bodovat. A začali vskutku velmi dobře. Z jejich aktivity se zrodila také úvodní trefa zápasu. V signalizované výhodě posunul Pavlačka touš na lépe postaveného Luďka Krayzela a ten parádní střelou pod horní tyč otevřel skóre utkání. O pár vteřin později se ocitl před Plškem zcela osamocený Baranyk. Měl sice množství prostoru a času, ale blafák mu ideálně nevyšel a skóre se tudíž neměnilo.

RT TORAX měl nadále více ze hry. Jenže naopak při vsetínské přesilové hře mohlo být srovnáno. Valaši ji sehráli velmi dobře a vytvořili si i řadu tutovek. Nejprve ztroskotal na Gleichově lapačce Petr Hruška a o chvíli později na vlastí střelecké nemohoucnosti před poloprázdnou porubskou klecí agilní Korčák.

Ve druhé tercii se hra srovnala. Byl sice k vidění hokej nahoru dolů, ale šancí bylo jako šafránu. V největší příležitosti na srovnání byl Kajaba. Porubská obrana mu nechala před Gleichem až příliš prostoru, ale ani několik dorážek ke změně stavu nevedlo. Když už se jeden nebo druhý tým dokázal usadit v útočném pásmu, chyběla tomu střelba. Obrany tak hrály jednoznačně v tomto střetnutí prim.

RT TORAX přidal opět až v závěru třetiny, kdy měl několik dobrých šancí k navýšení svého hubeného náskoku. Baranyk v situaci dva na jednoho ještě poslal touš na najetého kapitána Wolfa, jemuž úmysl překvapit Plška střelou mezi betony nevyšel. V dalších možnostech trefil Baranyk pouze boční síť a Krayzel před poloprázdnou klecí skákavý touš promáchl.

Také do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili porubští hokejisté aktivně. Nedokázali si však pohlídat zadní vrátka a bylo srovnáno. Antonín Sprušil si drze sjel před branku, položil Gleicha a do poloprázdné klece pohodlně zakončil. Poruba měla následně k dispozici přesilovku pět na tři v délce devadesáti vteřin. V té se však prakticky k ničemu nedostala.

Vsetínští ucítili šanci a dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. Po oku lahodící kombinaci zakončoval pěkný ťukec do zcela prázdné svatyně David Vítek. V závěru měl na holi vyrovnání Galgonek, Plškovi se však na porubském zimáku dařilo. Naopak definitivně rozhodnout mohl Zúbek, samostatný únik ovšem nepřetavil ve třetí branku svého týmu. Poruba zkoušela hru bez brankáře, ale ani ta ke srovnání nevedla, a tak RT TORAX podlehl Vsetínu, který vytěžil z minima maximum, 1:2.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Jednoznačně rozhodly naše neproměněné šance. Měli jsme vést v utkání už tak 3:0, což by soupeře zlomilo. Vsetín hrál velice trpělivě a po našich dvou chybách jsme dostali dvě branky. Nemůžeme to házet na obránce, pokud nezačneme proměňovat šance, tak se budeme pořád trápit. Ve druhé třetině jsme začali hrát až příliš kombinační hokej, tak jsme o přestávce kluky upozornili na to, aby častěji stříleli, což se zlepšilo. Kluci bojovali, byli po celé utkání lepší, ale takový je bohužel někdy hokej.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Věděli jsme, že Poruba je velmi zkušené mužstvo a nemůžeme s nimi létat nahoru a dolů. Můžou si to dát do pohybu a na malém prostoru si dokáží vypracovat hodně šancí. Hra ve středním pásmu nám moc nešla. První třetina se nám nevydařila, ve druhé se to již zlepšilo a ve třetí třetině tím, že jsme bránili střední pásmo, tak jsme získávali spoustu kotoučů a podařilo se nám proměnit protiútoky, které jsme ve druhé třetině nedokázali proměnit. Výborný výkon podal Zbyněk Spitzer a Lukáš Plšek. S dnešní hrou jsem spokojen více než s hrou z minulého utkání. V Porubě se bude vyhrávat těžko.