Ani Mladí Draci neodjížděli z Poruby bez bodů, čestný gól vsítil Fojtík

28.09.2017, Gabriela Juříková

Ligové dorosty Poruby měly už svá utkání dávno za sebou, dokonce byly již doma, když se k pátému kolu ELIOD Extraligy mladšího dorostu chystali svěřenci trenéra Leksovského. Dle původního plánu se mělo utkání hrát na ledě Draků, ale jejich zimní stadion prochází renovací, a tak se pořadatelství prohodilo. Hostům to ale nijak nevadilo, v RT TORAX ARENĚ si s chutí zastříleli. Po prvních dvaceti minutách vedli 2:0, a když vstřelil jediný porubský gól Filip Fojtík, vedli Draci už 4:0. Nakonec v Porubě vyhráli 6:1 a to i díky dvěma využitým přesilovkám a brance v oslabení.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 5.kolo čt 28.9.15:45
HK Mladí Draci Šumperk
1:6(0:2, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Fojtík (Boguaj) – 4. Fibigr (Kučera), 14. Kesler (Polách), 24. Kaplan (Kavan), 31. Kaplan (Mácha), 39. Mácha (Kaplan), 58. Kaplan (Mácha, Kavan). Rozhodčí: Malík – Kořistka, Klimek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 156. Střely na branku: 19:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Dobeš, Machů, Hlaváč, Gelnar, Macias Kac., Bechný – Kotásek, Baguaj, Fojtík – Foldyna, Macias Krz., Halata – Spurný, Pavlík, Krčmarský
HK Mladí Draci Šumperk: Zlatnický – Přecechtěl, Blaháček, Kubíček I, Kubíček II, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Kesler, Minařík, Moravec, Kaplan, Kučera, Fasner, Kavan, Mácha, Fibigr, Polách

Prozatím jsou všichni soupeři v ELIOD Extralize mladšího dorostu pro porubský tým těmi lepšími. Od čtvrté minuty to začali potvrzovat i Mladí Draci, když se kolem střídaček celkem lehce prosmýkl Jiří Fibigr a byť byl tísněn obráncem, dokázal kotouč bekhendem propašovat mezi pravou Hurčíkovu tyč a jeho rameno. O deset minut později se z gólu radoval Marek Kesler, který deset vteřin před návratem Kotáska z trestné lavice proměnil početní výhodu.

Desetiminutovou pauzu si mezi góly ponechali hosté i podruhé. V čtyřiatřicáté minutě překonal Hurčíka Robin Kaplan. A to mu doslova visel na zádech porubský obránce, přesto dokázal puk poslat těsně nad ledem mezi betony. Snížit mohl střelou od modré čáry Tomáš Machů. Jeho tvrdá střela prošla až na Zlatnického betony, ale už nebyl v předbrankovém prostoru nikdo, kdo by puk dorazil mezi tři tyče.

Pak měli domácí štěstí při střele Kaplana. Kotouč prošel Hurčíkovi až za záda, ale ne za brankovou čáru. Tomu včas zabránil obránce Hlaváč a puk postrčil pod ležícího gólmana. Hosté stejně své vedení zvýšili na 4:0. Robin Kaplan vstřelil svou druhou branku a využil druhou šumperskou početní výhodu.
O dvě minuty později přišel šumperský gólman o nulu. Zlatnický stačil vyrazit střelu Kotáska, ale na dorážku Filipa Fojtíka, kterému postrčil kotouč Boguaj, už nestačil – 1:4. Foldynův pokus o pár minut později skončil v gólmanově výstroji. Šance si Porubští vypracovávali čím dál víc, ale koncovka úspěšná více nebyla.

A co více, nabídnutou přesilovku na konci druhé třetiny ne že nevyužili, ale dokonce inkasovali. Joshua Mácha bezezbytku využil nahrávku Kaplana a tváří v tvář Hurčíkovi souboj vyhrál.
Po druhé výměně stran přebruslili Mácha s Kaplanem domácí obranu, šanci dva na nikoho ale v další gól nepřetavili. Druhému jmenovanému kotouč prosvištěl pod hokejkou, a tak nemohl dokončit tečování do odkryté poloviny brány. Na druhé straně se do úniku dostal Pavlík, ale jeho brusle nebyly tak rychlé, jako nahraný puk, takže mu ujel až k brankáři Zlatnickému, který jej už pohlídal a poslal na beka.

V závěru základní hrací doby měli domácí početní výhodu. Odehrána byla dobře, jen scházela gólová tečka. Tu nakonec zařídil v osmapadesáté minutě Robin Kaplan, čímž zkompletoval hattrick. Střelu Máchy dokázal Hurčík odrazit, ale už nestačil ležící kotouč před brankovištěm zalehnout ani schovat pod lapačku. Kaplan jej stihl sebrat a zvednout přes ležící gólmanovo tělo. Stanovil tak konečný výsledek utkání ELIOD Extraligy mladšího dorostu na 1:6.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dneska přijel soupeř, který minulý týden prohrál na Technice a přesto nás dokázal přehrát ve všech směrech. Výsledek 6:1 na to ukazuje. Ale kluci se oproti poslednímu utkání pozičně zlepšili. Byly tam pasáže, kdy jsme dostali soupeře do úzkých, pod tlak. Pořád je ale na čem pracovat, aby si kluci dokázali dobře vybírat místa, aby stáli v pravý čas na pravém místě.

Petr Rutar (HK Mladí Draci Šumperk): Utkání nebylo až tak z naší strany jednoznačné. Měli jsme chvílemi problém s proměňováním šancí a tím pádem se Poruba dostala k naší brance trošku blíže, než jsme chtěli. To bylo zejména v té druhé třetině. Pak jsme měli náskok, ale v poslední třetině se projevili ty naše neduhy - proměňování šancí a hra v obranném pásmu. Poruba pro nás nebyla od začátku podceněným soupeřem. Ano, nemá dobrý vstup do sezóny, ale s problémy se potýkáme všichni, takže se na zápas připravujeme bez ohledu na soupeře a snažíme se sbírat body.