Poruba padla s druhým Přerovem, Zubři se opřeli o dvoubrankové střelce Goiše se Sýkorou

13.10.2018, René Chyla

Hokejisté Poruby ve třináctém kole Chance ligy prohráli s druhým Přerovem 1:4. HC RT TORAX neudržel osmou příčku tabulky, Přerov si naopak vítězstvím pojistil druhou příčku. Ostravané sice dokázali snížit dvoubrankové manko ve vlastním oslabení po brance Jana Káni, to bylo ale od svěřenců Tomáše Sršně a Aleše Flašara vše, a jelikož na dvoubrankového Jiřího Goiše navázal stejnou porcí přesných zásahů v poslední části i Tomáš Sýkora, Přerov si na Hanou odvezl cenné tři body po výhře 4:1.

CHANCE LIGA - 13.kolo so 13.10.17:00
HC ZUBR Přerov
1:4(0:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 33. Káňa J. (Vymazal) – 10. Goiš (Hejcman, Doležal), 20. Goiš (Navrátil), 52. Sýkora (Čáp, Pala), 60. Sýkora. Rozhodčí: Koziol, Přikryl – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 585. Střely na branku: 33:38 (9:16, 9:13, 15:9). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Adam, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Dundáček, Slavík – Káňa J., Hudeček (10. – 18. Häring), Illéš – Vymazal, Zdeněk, Fojtík – Toman, Baláž, Ollender – Jankovský, Kanko, Tomi
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Pala, Čáp, Novotný, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák

Lukáš Klimeš (PŘE) (32 střel, 31 zásahů, 1 gól, 96.88% úspěšnost)
Jiří Goiš (PŘE) (2+0)
Tomáš Sýkora (PŘE) (2+0)

Přerov se mohl v úvodu spolehnout na přesnou mušku Goiše a precizní obranu

Úvod utkání mezi Porubou a Přerovem přinesl opatrnou podívanou. Tu mohl oživit ve čtvrté minutě Michal Vymazal, který nahrával nakrátko v brankovišti po chybě hostujícího beka Josefu Fojtíkovi. Porubský útočník ale promáchl a Lukáš Klimeš si mohl oddechnout. Zubři byli trpěliví a v desáté minutě mohli slavit. Jiří Goiš si dojel pro puk na levý kruh, odkud z první našel skulinku pod Dolejšovou vyrážečkou – 0:1. Zbytek třetiny postrádal náboj a šancí bylo pomálu. Ještě do přestávky se ale přerovský Zubr mohl radovat podruhé, když Jiří Goiš objel ostravskou klec a trefil beton připraveného Daniela Dolejše. Od něj se však kotouč odrazil a přeskočil záda porubského gólmana – 0:2.

Oběma týmům vyhovovala oslabení, v něm vysekl bekhendový blafák Káňa

V podobném duchu se nesla i druhá třetina, do velké příležitosti se až ve 29. minutě dostali Přerovští, přečíslení Milana Procházky s Markem Sikorou ale další gól nepřineslo. HC RT TORAX se mohl dostat na dostřel při přesilovce v polovině zápasu, místo toho ale sám málem inkasoval. Porubským totiž upláchl Tomáš Doležal, ten ale trefil pouze jistého Daniela Dolejše. Následně dostali výhodu hosté, kterou ale výrazně podcenili. Ostravané zachytili chybnou rozehrávku, Jan Káňa si pak vyměnil puk s Michalem Vymazalem a bekhendem pod víko zmrazil přerovskou střídačku – 1:2. Poruba dřela, nicméně na hostující obranu to bylo i tak málo, a tak mohli jít Zubři do kabin znovu o něco spokojenější.

Sýkora rozhodl, nepomohla ani téměř čtyřminutová powerplay domácích

Ráz zápasu se nezměnil ani po přestávce, protože jak Poruba, tak Přerov si zakládaly na zabezpečených obranách. Definitivní tečka přišla v 52. minutě, kdy Zdeněk Čáp nahrával od své branky přes půl hřiště Tomáši Sýkorovi, jenž šlápl na pedál, unikl ostravským bekům a poté z mezikruží umístil černý kousek pryže k pravé tyči – 1:3. Porubští následně dali vše do útoku, gól naděje ale ne a ne přijít. V 55. minutě byl blízko kontaktu Jakub Illéš, který tečoval střelu od modré mezi kruhy, jeho pokus ale mířil mimo. Domácí si v závěru vybrali oddechový čas a více než tři a půl minuty před koncem zkusili powerplay. V ní pak pálil Jiří Zdeněk, jehož střelu tečoval ještě Jan Káňa, přerovský brankář se ale vyznamenal výbornými zákroky. Třináct vteřin před koncem pak hosté pečetili do prázdné, když se ze středního pásma prosadil Tomáš Sýkora – 1:4.

Benátky nad Jizerouvs.Jihlava1:4

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání se hodnotí smutně, protože jsme půl zápasu hráli profesorsky, navíc jsme si nechali dát gól do šatny a i když jsme za stavu 1:2 měli šance, nedali jsme je. Po individuální chybě jsme dostali na 1:3, zkoušeli power-play, měli jsme šance, neproměnili. S jedním gólem se nedá vyhrát.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Co se střel a produktivity týče, vydařila se nám první třetina. Pak to bylo hodně vyrovnané utkání s velkým množstvím chyb na obou stranách, oba dva brankáři ale podali výborný výkon. V závěru, kdy na nás už Poruba tlačila, jsme využili dvou jejích chyb a dotáhli zápas do vítězného konce.