Poruba má další skalp favorita! Nájezdy s Duklou otočil Kanko s Vymazalem

06.10.2018, René Chyla

Ostravský celek opět dokazuje, že to s ním nebude mít nikdo jednoduché. Na sílu Flašarových a Sršňových borců doplatil v sobotu odpoledne i loňský extraligový celek z Jihlavy, který sice dotáhl dvoubrankové manko, v nájezdech měli ale navrch Porubští, kteří na vedoucí nájezd Tomáše Čachotského zareagovali Petrem Kankem a Michalem Vymazalem, jež přisoudili bonusový bod právě červenobílým. Poruba tak po výhře 3:2 přeskočila v tabulce právě celek z Vysočiny a vyhřívá se na pátém místě.

CHANCE LIGA - 11.kolo so 6.10.17:00
HC Dukla Jihlava
3:2sn(0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Zdeněk (Dolejš), 32. Hudeček (Vymazal, Slavík) a rozh. náj. Vymazal – 50. Dostálek (Pohl, Kajínek), 55. Havránek (Harkabus). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:4, navíc Dostálek (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 470. Střely na branku: 28:49 (10:7, 9:25, 7:12 – 2:5). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Adam, Ovčačík; Urbanec, Matějíček; Dundáček, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk, Fojtík – Toman, Baláž, Ollender – Kanko, Jáchym, Tomi
HC Dukla Jihlava: Lundström – Pohl, Kajínek, Půža, Suchánek, Štebih, Štindl – Dostálek, Čachotský, Čermák – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Zeman, Havránek – Osmík, Hrníčko

Daniel Dolejš (POR) (49 střel, 47 zásahů, 2 góly, 95.92% úspěšnost)
Niklas Lundström (JIH) (28 střel, 26 zásahů, 2 góly, 92.86% úspěšnost)
Jiří Zdeněk (POR) (1+0)

Teč Illéše a kolotoč Balážovy formace

Zápas s Jihlavou začal šancí Jakuba Illéše, který ve třetí minutě tečoval střelu Jana Hudečka, gólman Jihlavy se ale nachytat nenechal. Zanedlouho se do dobré pozice dostal Tomáš Jáchym, mezi kruhy ale volil místo střelby zadovku na spoluhráče, která ale nikoho nenašla, a tak si mohl Niklas Lundström oddychnout. Porubští hráli následně dvakrát v krátkém sledu po sobě početní převahu, kde si nejlépe počínala lajna kolem Radima Tomana, na první gól si ale fanoušci museli počkat až do prostřední části utkání.

Nahrávač Dolejš, Hudečkova síla a zmar Skořepy

Domácí celek se ujal vedení ve 29. minutě, kdy zužitkoval svou přesilovku. Daniel Dolejš vyslal do šance Jiřího Zdeňka, který se natlačil před branku a poté propasíroval kotouč k levé tyči – 1:0. Vyrovnáno mohlo být už za dvě minuty, střelu Lukáše Anděla přes obránce ale Daniel Dolejš vyrazil pravým betonem. V tu chvíli se nepsané pravidlo nedáš – dostaneš naplnilo do puntíku. Jan Hudeček zachytil nahrávku přes půl kluziště od Michala Vymazala a v těžké pozici mezi kruhy dokázal propálit jihlavského brankáře pod lapačku – 2:0. O pár desítek vteřin později mohl před brankou zakončovat do prázdné Josef Skořepa, kotouč mu ale přeskočil v tutovce hůl. Ve 38. minutě se pak zcela sám před Dolejšovou brankou zjevil Adam Zeman, ovšem neuspěl stejně jako Jan Pohl, který pálil od modré do vzdálenější tyče.

Dukla srovnala během pěti minut, nájezdovou loterii otočil Kanko s Vymazalem

Jak se povedla domácím druhá třetina, tak se povedla ta poslední hostům z Jihlavy. Zatímco Jozef Baláž v tutovce před brankou ve 49. minutě trefil pouze Niklase Lundströma, na druhé straně se už slavilo. Porubští nepokryli v přesilovce dotírajícího Vlastimila Dostálka, který z dorážky před porubským brankářem dotlačil Duklu ke kontaktní brance – 2:1. A za pět minut bylo srovnáno, když se opět z dorážky v předbrankovém prostoru prosadil Tomáš Havránek – 2:2. Utkání dospělo do prodloužení, v němž sice nebylo o několik slibných akcí na každé straně nouze, gólmani ale dominovali, a tak musely přijít na řadu nájezdy. V nich poslal hosty do vedení Tomáš Čachotský bekhendovým blafákem, pak ale srovnal dělovkou Petr Kanko, na kterého ve třetí sérii navázal ranou mezi betony Michal Vymazal – 3:2.

Třebíčvs.České Budějovice4:3 náj.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme určitě šťastní za dva body, protože Jihlava je hodně silný soupeř. Nepodali jsme špatný výkon, hráli jsme dobře, gólman nás podržel a celý tým bych zaslouženě pochválil. Mrzí mě, že před druhým gólem byl půlmetrový ofsajd navíc vyrovnávající, a pak mě mrzí gól v oslabení, ale kdyby mi někdo řekl dva body s Jihlavou před zápasem, okamžitě beru. Klukům moc děkuji!

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme zklamaní. Samozřejmě poté, jak se zápas vyvíjel, tak bod je dobrý, ale chtěli jsme urvat více. Kámen úrazu je naše nedůslednost v soubojích, po kterých pak zbytečně inkasujeme. Šancí si vytvoříme hodně, ale v zakončení jsme liknaví. Místo toho, aby tam něco spadlo, tak z toho má naopak šanci soupeř.