Senzace! Poruba otočila duel s Kladnem v nájezdech, rozhodl Stránský

10.09.2018, René Chyla

Porubští hokejisté prožívají start do sezony, o jakém se jim zřejmě ani nesnilo. Poté, co Flašarovi svěřenci přetlačili kousavou Kadaň 5:3, si doma před 3 500 diváky poradili také s Kladnem. To však dorazilo bez hvězdného Jaromíra Jágra, Rytíři padli nakonec v Ostravě 1:2 po nájezdech, přičemž v zápase dlouho vedli. O vyrovnání se v 50. minutě postarala akce Patrika Zdráhala s Jiřím Zdeňkem, nájezdovou loterii rozsekl už prvním nájezdem Šimon Stránský. HC RT TORAX má na kontě po dvou kolech pět bodů a nadále drží třetí příčku v tabulce.

CHANCE LIGA - 2.kolo po 10.9.18:00
Rytíři Kladno
2:1sn(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Zdeněk (Zdráhal, Jáchym) a rozh. náj. Stránský – 29. Kubík (Říha, Vampola). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 500. Střely na branku: 38:27 (15:5, 13:7, 10:12 – 0:3). Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Dundáček, Ovčačík; Krenželok, Matějíček; Urbanec, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Fojtík, Jáchym, Zdeněk – Vymazal, Stránský, Zdráhal – Toman, Baláž, Tomi – Häring
Rytíři Kladno: Brízgala – Svedlund, Nash; Říha, Hořava; Zelingr, Zajíc – Strnad, Vampola, Kubík – Redlich, Kaut, Kružík – Bláha, Zikmund, Hajný – Vildumetz, Machač, Jelínek

Adam Brízgala (KLA) (43 střel, 42 zásahů, 1 gól, 97.67% úspěšnost)
Daniel Dolejš (POR) (33 střel, 32 zásahů, 1 gól, 96.97% úspěšnost)
Patrik Zdráhal (POR) (0+1)

Zdráhalova a Stránského dominance a fantastický Brízgala

Porubští hokejisté začali šlágr podzimu daleko aktivněji a už ve třetí minutě se málem radovali z vedoucí branky. Patrik Zdráhal poslal přihrávku přes brankoviště na Šimona Stránského, ten ale mířil pouze do připravené lapačky Adama Brízgaly. HC RT TORAX hýřil aktivitou, vyložená šance ale ne a ne přijít, Kladenští byli až překvapivě pasivní a přes porubskou obranu neměli prakticky šanci se vůbec dostat. První vážnější příležitost si vytvořili Rytíři až v osmnácté minutě, kdy se ve slibné šanci ocitl Tomáš Vildumetz, Daniel Dolejš ale skokem zabránil prvnímu gólu.

Čaroděj Brízgala, Ovčačíkova tyč a impotence domácích

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Ve 25. minutě byl naprosto sám před kladenským brankářem Michal Vymazal, jeho gólu ale opět zabránila lapačka Adama Brízgaly. A neuspěl ani o pár vteřin později Ctirad Ovčačík, který od modré nastřelil tyč. Kladno znovu tápalo, už o chvíli později spálil tutovku Jozef Baláž a znovu nevynikl nikdo jiný než Adam Brízgala. Za Rytíře pak v oslabení pálil z levého kruhu Jakub Strnad, tentokrát však vynikl Daniel Dolejš na druhé straně. Favorit zápasu nakonec přeci jen strhnul vedení na svou stranu. Adam Kubík, který si objel porubskou klec a poté z hranice kruhu zamířil k tyči – 0:1. Po vedoucím gólu opět jako by se Rytíři z ledu vytratili, Porubské ale nespasila ani důraznost Jana Hudečka či přesilovka na konci třetiny.

Vyrovnávací akce do Zlaté helmy a Svedlundova tyč, rozhodl Stránského nájezd

Ve třetí třetině se Kladno konečně vzchopilo, nicméně paradoxně vyrovnali Ostravané. Stalo se tak v 50. minutě, kdy Patrik Zdráhal v přečíslení našel zadovkou najíždějícího Jiřího Zdeňka, který ranou nad lapačku vyrovnal skóre – 1:1. Daniel Krenželok o minutu později nahrával do dobré pozice Janu Hudečkovi, toho ale vychytal bleskově přesunutý kladenský brankář. Hosté se připomněli hned v 52. minutě, Anders Linus Svedlund ale orazítkoval jen tyč. V 56. minutě přišla poslední velká šance a znovu na domácí straně. Patrik Zdráhal poslal puk Šimonu Stránskému, ten však rozhodnutí ze své hole nepřinesl. Porubští následně v prodloužení faulovali a sami se dostali do velkých potíží. Kladno ale trefovalo pouze Daniela Dolejše, a tak musely přijít na řadu nájezdy. Rytíři neproměnili ani jeden, za domácí se však prosadil Šimon Stránský s Tomášem Jáchymem a bylo rozhodnuto – 2:1.

Frýdek-Místekvs.Havířov0:3

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi, že se nám zápas podařil dotáhnout. Odehráli jsme kvalitní utkání a byli jsme určitě pro Kladno rovnocenným soupeřem. Myslím, že jsme měli více smůly, měli jsme plno šancí, které jsme neproměnili. Každý bod, který ale někdo s Kladnem urve, bude velmi cenný. My máme dva a jsme velmi spokojeni, za výkon musím hráčům jen poděkovat. Musíme stát ale nohama na zemi, jak říkám, předvedli jsme dobrý výkon, všichni plnili to, co jsme po nich chtěli. V nájezdech už střelci ukázali své umění, Dan to tam zavřel a to bylo fantastické. Myslím si, že jsme si to zasloužili o něco více, protože jsme v prodloužení ubránili přesilovku tři na čtyři, takže jsme si potom říkali, že by se štěstí mohlo otočit k nám. A otočilo.