B-tým zničil Horní Benešov 17:3, Černín má hattrick, Gelnar ještě o gól navíc

09.12.2017, René Chyla

Kanonáda, jakou svět neviděl. Porubské béčko zaznamenalo v sobotu odpoledne nejvyšší výhru v sezoně, když před domácím publikem doslova smetlo osmý Horní Benešov 17:3! Ostravané si otevřeli střelnici zejména v poslední třetině, kde se trefili hned desetkrát. Vojtěch Černín zazářil hattrickem, Jakub Gelnar se pak stihl trefit čtyřikrát v rozmezí necelých osmnácti minut.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 16.kolo so 9.12.17:00
HC RT TORAX Poruba "B"
TJ Horní Benešov
17:3(3:1, 4:1, 10:1)
Branky a nahrávky: 2. Buček (Gola P.), 11. Černín (Kuncek, Gola R.), 12. Ballner (Štěpán), 22. Gola P. (Hranoš, Rosypka), 31. Gola R. (Sysala, Kuncek), 37. Buček (Rosypka, Gola P.), 39. Černín (Široký), 41. Gelnar (Schwarz, Ballner), 44. Černín (Kuncek, Bijota), 47. Gelnar (Schwarz), 50. Korec (Chomič), 50. Sysala (Gelnar, Ballner), 51. Bijota, 54. Gelnar (Ballner), 55. Schwarz (Buček, Rosypka), 56. Chomič (Korec), 59. Gelnar (Ballner) – 11. Skopal, 37. Vrábel, 54. Pražák (TS). Rozhodčí: Kašinský – Chamrád, Zicháček. Vyloučení: 2:2, navíc Hranoš (POR) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 233. Střely na branku: 44:22 (17:6, 10:8, 17:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 14:2, 14:3, 17:3.
HC RT TORAX Poruba "B": Peslarová – Dvořák, Štěpán; Hranoš, Baca; do 23. Ščurek, Široký; Hudec, Bijota – Ballner, Schwarz, Gelnar – Rosypka, do 45. Gola P., Buček – Chomič, Sysala, Korec – Kuncek, Černín, Gola R.
TJ Horní Benešov: Tengler (od 41. do 51. Zeman) – Bendík, Pělucha, Podzimný, Čermák – Hejhal, Adamec, Vaněk, Vrábel, Zigmund, Skopal, Fraš, Pražák, Hlista

Jakub Gelnar (POR) (4+1)
Martin Buček (POR) (2+1)
Patrik Gola (POR) (1+2)

Horní Benešov vzdoroval pouze deset minut

Porubské béčko vstoupilo do sobotního utkání výborně a už ve druhé minutě se ujalo vedení. Patrik Gola nahrával mezi kruhy Martinu Bučkovi, který nechytatelnou ranou poslal puk pod víko – 1:0. Autor úvodního gólu mohl přidal i druhý gól Porubských, nahození zleva ale před brankovištěm tečoval pouze do betonu hostujícího brankáře. Horní Benešov následně hrál přesilovku a využil ji už po patnácti vteřinách, když se po buly zmocnil kotouče Pavel Skopal, který nachytal Kláru Peslarovou střelou nad levé rameno – 1:1. HC RT TORAX si však o vyrovnání myslel své a vzápětí odpověděl.

Buček batman

Robin Gola předal puk Luďku Kunckovi, který v brankovišti našel krátkou přihrávkou lépe postaveného Vojtěcha Černína, který už měl před sebou prázdnou branku – 2:1. A za minutu už to vypadalo s Horním Benešovem opravdu bledě, Porubští stejně jako hosté totiž bleskově svou početní převahu využili. Matěj Štěpán se zbavil kotouče nahrávkou Davidu Ballnerovi, jenž se z pravého kruhu trefil k levé tyči – 3:1. Hosté o chvíli později upalovali do přečíslení, nicméně fantastickým obranným zákrokem se prezentoval Martin Buček, který skočil rybičku, a velké šanci tak zabránil.

Souhra nerozlučné dvojice Hranoš – Gola

Ostravané pokračovali ve své krasojízdě i po přestávce. Už ve 22. minutě využili domácí další přesilovku, ve které Michael Hranoš naservíroval puk Patriku Golovi a porubský útočník střelou pod lapačku nezaváhal – 4:1. Následně nastalo osm minut klidu, když zničehonic Porubští propadli v obraně a na Kláru Peslarovou se řítil Radovan Fraš, který ale ztroskotal na vyrážečce porubské gólmanky. Nedáš – dostaneš. Na druhé straně naopak domácí borci využili přečíslení, jelikož David Sysala vyslal křížnou přihrávku na pravý kruh pro Robina Golu, který se do levého horního růžku trefil na milimetr přesně – 5:1.

Stoprocentní přesilovky

Horní Benešov proměnil druhou přesilovou hru ve 37. minutě. Martin Vrábel si najel až na levý kruh, ze kterého snížil střelou ke vzdálenější tyči – 5:2. Za pár sekund už to ovšem bylo opět o čtyři branky. Vladimír Rosypka nahrával zprava volnému Martinu Bučkovi, který z předbrankového prostoru nemohl netrefit odkrytou klec – 6:2. Neuběhla ani minuta a domácí se radovali posedmé. Vojtěch Černín zkusil štěstí z rohu kluziště a k překvapení všech puk zaplul ze záporného úhlu až za brankovou čáru – 7:2.

Černínův hattrick a probuzení druholigové lajny

Co ale přišlo ve třetině třetí nečekal asi nikdo. Vše odstartoval už po 45 vteřinách Jakub Gelnar, který dorazil vyražený puk mezi betony po střele Jakuba Schwarze – 8:2. Poté nechali domácí hosty vždy vydechnout zhruba tři minuty a opět pálili do černého. Ve 44. minutě našel opět Luděk Kunce Vojtěcha Černína, který do levého horního růžku pokračoval v demolici – 9:2. Čas 47:00 a další výlov. Jakub Schwarz tentokrát nahrával po buly Jakubu Gelnarovi, jehož okamžitá rána se vlezla pod břevno – 10:2. V padesáté minutě přišlo úrodných 62 vteřin a Porubští se blýskli třemi zásahy.

Minuta hrůzy pro Horní Benešov

V čase 49:09 si najel po levé straně Jan Korec, jenž zleva propálil Zdeňka Zemana mezi betony – 11:2. Za 49 sekund se za brankou ujal volného kotouče David Sysala, který po objetí branky spolehlivě zasunul černý nesmysl za Zemanova záda – 12:2. Uběhlo třináct sekund a po levé straně si našlápl do útočného pásma Přemysl Bijota, jehož dělovka skončila pod víkem – 13:2. Porubští se se svým sokem ani nadále nemazlili. V 54. minutě nahrával David Ballner zpoza brány Jakubu Gelnarovi, který navýšil trefou mezi betony – 14:2.

Vymyšlené trestné střílení a čtyřgólový Gelnar

Ostravané následně propadli v obraně, celou situaci však dojel Michal Dvořák, který na poslední chvíli čistě obral Jakuba Pražáka o kotouč, nicméně hlavní sudí byl zcela jiného názoru a nařídil trestné střílení. V něm hostující útočník nic nevymýšlel a mezi betony propálil Kláru Peslarovou – 14:3. To však stále nebylo vše. Za minut a půl našel Martin Buček Jakuba Schwarze, který už mířil do prázdné branky – 15:3. Za necelou minutu pak přichystal gól Jan Korec, jenž namazal Václavu Chomičovi a ten zkušeně zvýšil – 16:3. Poslední branka padla v čase 58:18. Jakub Gelnar vypálil z pravého kruhu ke vzdálenější tyči přesně – 17:3.

Frýdek-Místek "B"vs.Studénka5:4 pr.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Zápas jsme měli pod kontrolou, byli jsme lepším týmem a potvrdili to také střelecky. Ve druhé třetině jsme se ale velmi přizpůsobili soupeři a nehráli jsme naplno. Hráče jsem upozorňoval, že se z toho může vyklubat nějaké zranění a myslím si, že kluci si dali říct a třetí třetina byla opět parádní, byly tam krásné akce. Chtěli jsme utkání odehrát na čtyři lajny, nicméně někteří hráči museli v průběhu z technických důvodů odstoupit. Jednomu například praskl nůž, ale tohle k hokeji patří. Musíme ale vyčistit hlavy a hráče připravit na úterní zápas, který bude o mnoho složitější.

Martin Mičola (TJ Horní Benešov): odmítl komentář.