Mladší dorost "B" nezvládl vstup do přípravy, v Polárce schytal třináctku

12.08.2017, René Chyla, Mario Schüler

Premiéra B-mužstva mladšího dorostu, který má v letošní sezoně nastoupit do druhé nejvyšší soutěže této kategorie, odstartovala pořádným debaklem. Bahníkovi svěřenci na favorita z Frýdku-Místku nestačili, když o výsledku rozhodla zejména druhá třetina, ve které porubští mladíci inkasovali hned pětkrát. Za Ostravany skóroval v 55. minutě Ondřej Becher, to už ale nebylo nic platné, jelikož domácí vedli propastným dvanáctibrankovým rozdílem. Na Becherovo snížení dokázal reagovat ještě Marek Bláha, který svou čtvrtou trefou v zápase uzavřel gólový účet zápasu.

Přípravné zápasy mladšího dorostu "B" - přát. pá 11.8.13:15
HC Frýdek-Místek
HC RT TORAX Poruba "B"
13:1(3:0, 5:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 6. Bláha (Kolder), 10. Hudeček (Piskoř), 19.Hudeček (Hranický, Piskoř), 23. Hudeček, 27. Piskoř (Hájek, Kusák), 30. Dvořák, 36. Bláha, 38. Piskoř (Hudeček), 44. Kolder (Kuchař, Adámek), 48. Bláha, 51. Hranický (Piskoř, Hudeček), 54. Piskoř (Hudeček), 59. Bláha - 55. Becher. Rozhodčí: Puzoň, Strakoš. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 54. Průběh utkání: 12:0, 12:1, 13:1.
HC Frýdek-Místek: Krška (od 30. Majer) - Adámek, Velička, Hranický, Holeczy, Bláha, Kuchař – Říhošek, Hylský, Kusák, Hájek, Piskoř, Kolder, Strejček, Rýpar, Hudeček, Dvořák, Šmatelka
HC RT TORAX Poruba "B": Münch (od 31. Drabčík) - Stehlík, Hlaváč, Pásek, Richtár – Haladěj, Borkovec, Harabiš, Hlavatý, Kubalák, Zeman, Tošenovjan, Becher, Mayer, Stuchlík, Petruška

S Lukášem Krškou v brance a kapitánem Hudečkem začali svěřenci Radima Nečase proti stejně starým hráčům z Poruby ne moc dobře, když na konci 3. minuty putoval za katr domácí Hranický, který poslal kus černé gumy z obranného pásma mimo hřiště. Oslabení domácí družina zvládla a na začátku 6. minuty poprvé udeřila, navíc ve vlastním oslabení. Skóre zápasu otevřel přesnou ranou Marek Bláha – 1:0. Hosté marně hledali cestu k brance Lukáše Kršky, který moc práce neměl. V polovině úvodního dějství sehráli útočnou akci Martin Piskoř se Zdenkem Hudečkem a bylo to 2:0. Po druhé brance domácích se poprvé vylučovalo na straně Poruby, ale hra v početní výhodě další přesný zásah domácích nepřinesla. Třetí změnu ve skóre zařídil necelé dvě minuty před první sirénou svou druhou brankou v zápase Zdenko Hudeček, který nedal svým zakončením hostujícímu brankáři šanci – 3:0.

Druhá dvacetiminutovka patřila znovu domácím. Hned v jejím úvodu zkompletoval hattrick Zdenko Hudeček – 4:0. Poprvé mezi střelce se v zápase zapsal po souhře s Patrykem Kusákem a Adamem Hájkem Martin Piskoř, který rozvlnil síť hostující branky popáté – 5:0. Na jeho střelecký úspěch navázal v polovině utkání Radek Dvořák – 6:0. Po šesté brance přenechal Krška místo v brankovišti Ondřeji Majerovi, kterého soupeř příliš nezaměstnával. To na druhé straně se z čistého konta radoval druhý brankář Poruby Vincent Drabčík něco málo přes šest minut, než ho propálil druhu brankou v zápase Marek Bláha – 7:0. Hosté ať dělali, co chtěli, tak domácí nebezpečné šance nedokázali eliminovat a v čase 37:01 si gólovou radost nenechal vzít Martin Piskoř, který stanovil na konečných 8:0 po čtyřiceti minutách hry.

Závěrečná perioda nabídla porci dalších šesti branek. Vše odstartoval Benjamin Kolder, jehož projektil se zastavil až o vnitřní síť hostující branky – 9:0. Poprvé v sezoně se rozsvítila desítka na domácí straně v osmačtyřicáté minutě, kdy si připsal třetí branku v zápase Marek Bláha, který nejenže dal desítku, ale oslavit ji mohl i hattrickem. Porubští se stále marně pokoušeli smazání nuly na straně vstřelených branek, ale proti byla domácí obrana. Navíc závěrečnou desetiminutovku odpálil Ondřej Hranický a skóre tak narůstalo – 11:0. Tři minuty nato završil svůj hattrick Martin Piskoř, který si v zápase připsal již šestý bod (3+3) a hosté si začali dělat starosti s tím, jak tucet obdržených branek naložit do autobusu na zpáteční cestu – 12:0. V 55. minutě zmírnil debakl hostující Ondřej Becher, jehož pokus doplachtil až za záda brankáře Frýdku-Místku – 12:1. Nebyla to ovšem konečná podoba výsledku utkání, neboť Marek Bláha střelecké hody zápasu nejprve odšpuntoval a pak si je taky ukončil – jak jinak, než další brankou – 13:1. V závěru utkání se už nic podstatného neudálo a přípravné utkání tak skončilo jasnou výhrou domácího týmu.