Výrazné herní zlepšení body nepřineslo, Poruba těsně podlehla favorizovanému Krakowu

16.08.2012, Adam Bagar

Ve svém druhém utkání turnaje O pohár RT TORAX se porubští hokejisté postavili několikanásobnému mistrovi polské nejvyšší soutěže. A nutno říci, že s ním sehráli dobrou partii. Porubští se oproti utkání s Přerovem zlepšili ve všech herních činnostech, dobře bránili a vytvořili si i několik slibných šancí. Cracovia se sice dostala dvakrát do vedení, ale Ostravané dokázali v obou případech najít odpověď, když se trefili v přesilovkách Michal Holuša a Rudolf Wolf. Poslední slovo měl ovšem ke konci druhé části polský tým. Ten si již těsné vedení 3:2 dokázal udržet až do závěrečné sirény. Svěřenci trenérů Tomáška a Smetáka se tak svým fanouškům představí opět až v sobotu, kdy je od 10:30 čeká souboj o konečné 5. místo.

2. liga – přípravné zápasy - Turnaj čt 16.8.19:15
Comarch Cracovia Krakow
Branky a nahrávky: 2. Kmiecik, 31. Kostecki (Kowalówka A.), 35. Kostecki (Piotrowski) - 8. Holuša (Pavlačka), 33. Wolf (Krayzel). Rozhodčí: Mikula – Řezáč, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 397. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Wolf, Šindelář, Axman, Prokop, Spusta, Ferenc, Vajda – Mikšan, Krayzel, Seidler – Holuša, Pavlačka, Hašek – Buček, Sedlář, Vaněk – Zuber, Ďurica, Voznica.
Comarch Cracovia Krakow: Radziszewski – Sznotala, Besch, Klys, Myjak, Kowalónka A., Noworyta, Witowski, Zielinski – Laszkiewicz L., Kowalówka S., Laszkiewicz D. – Chmielewski, Dvořák, Kostecki – Kmiecik, Rutkowski, Piotrowski – Zietara, Horowski, Cieslicki.

Poruba vstoupila do utkání velmi nebojácně, ale byl to na druhé straně Krakow, který šel do vedení po své povedené útočné akci. Piotr Kmiecik dorážel puk u levé tyče pohodlně do prostoru mezi tyčí a Gleichovým betonem. RT TORAX našel odpověď v přesilové hře. V té napřáhl v prostoru mezi kruhy Michal Holuša a polskému brankáři propadl puk přes lapačku až do branky.

Favorit mohl jít do vedení po pěkné kombinaci, na jejímž konci Daniel Laszkiewicz nedokázal ani nadvakrát překonat Gleicha. Cracovia byla v závěru první třetiny aktivnější, ale porubská obrana již nepořádala den otevřených dveří jako při středečním souboji s Přerovem a počínala si v čele s bezchybným Gleichem velmi dobře.

Porubští měli ideální možnost ke vstřelení druhé branky hned v úvodu prostřední části hry. Obrana Krakowa úplně zapomněla na Mikšana, který měl před brankou až příliš prostoru, ale nedokázal jej využít a trefil jen brankářovu hruď. RT TORAX byl nebezpečnějším týmem. Buček vzal v přečíslení odpovědnost na sebe, ani nadvakrát se mu ovšem nepodařilo Radziszewskiho překonat.

Naopak polský extraligový klub se dočkal v polovině střetnutí druhého gólu. Kowalówkovu střelu dopravil v přečíslení dva na jednoho do poloprázdné kasy Robert Kostecki. Porubská odpověď přišla opět v přesilové hře. Střelu Krayzela gólman vyrazil přesně k Rudolfu Wolfovi a ten již neměl problém touš zasunout do odkryté části branky.

Krakow si vzal své vedení stejně rychle zpět. Agilní Robert Kostecki napřáhl z prostoru levého kruhu a kotouč prošel mezi Gleichovými betony až za brankovou čáru. Před třetí tercií tak bylo stále vše otevřené. Rozhodnutí mohlo přijít v přesilovce pět na tři, ale tu dokázali Porubští srdnatě ubránit a držet si tak nadále šanci na možný bodový zisk.

V největší porubské šanci našel výborně Seidler na útočné modré najetého Krayzela, ten ovšem při svém samostatném úniku skulinu mezi betony gólmana nenašel. Závěrečné minuty již odehrál Krakow velice zkušeně a držel svého soupeře daleko od své branky. Porubě v závěru nepomohla ani hra bez brankáře. Cracovia tak zvítězila těsně 3:2.

Polský celek ovládl také pozápasové samostatné nájezdy. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni na straně Poruby Petr Seidler, na straně Krakowa Piotr Kmiecik.

Výsledek skupiny B: HC Slezan Opava – HC Vítkovice Steel 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Aleš Tomášek (HC RT TORAX Poruba 2011): Neudělali jsme už tolik chyb a výkon šel rozhodně nahoru. Samozřejmě neměli jsme čas všechno natrénovat, ale už to trošku nějak vypadalo a kluci věděli, co a jak chtějí hrát. Doufám, že v dalších zápasech navážeme na dnešní výkon a budeme se postupně nadále zlepšovat.

Rudolf Roháček (Comarch Cracovia Krakow): Myslím si, že to byl z obou stran dobrý zápas. Poruba nás překvapila velmi dobře zorganizovanou obranou a hrou ve středním pásmu, kde jsme měli velký problém projít. Museli jsme zjednodušit hru a nastřelovat puky. Soupeř tam měl i několik nebezpečných útoků. Vyhráli jsme zápas pouze větší zkušeností, ale jsem spokojen, že to mělo takovou úroveň.