Třetí výhra v řadě! Poruba si i díky hattricku Krayzla snadno poradila s Novým Jičínem

09.10.2013, Martin Voltr

Po dvou těsných výhrách nad soupeři z horní poloviny tabulky čekala hokejisty porubského RT TORAXu tentokrát úloha jasného favorita, na jejich led ve středu dorazil poslední Nový Jičín. A domácí hráči se s ním nepárali. Už po 66 sekundách vedli o dva góly a přestože soupeř okamžitě zareagoval, ještě v 11. minutě završil hrdina večera Luděk Krayzel hattrick. Hosté, kteří na vítěznou radost vzpomínají od prvního kola, se za celý zbytek utkání prosadit nedokázali. Poruba přidala těsně před druhou sirénou důležitý čtvrtý úder a v poslední třetině už jen potvrdila svůj triumf v poměru 5:1. Porubští hokejisté také díky zaváhání opavského Slezanu poskočili na třetí příčku a navazují na povedený start ročníku.

2. liga - skupina Východ - 8.kolo st 9.10.18:00
Ďáblové Nový Jičín
5:1(3:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Krayzel (Buček, Vaněk), 2. Krayzel (Buček, Seidler), 11. Krayzel (Prokop, Seidler), 40. Zuber (Wolf, Vaněk), 52. Buček (Seidler) – 2. Macháček (Chvostek, Skaloš). Rozhodčí: Czubaj – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 239. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Javín, Slavík, Wolf, Vajda, Prokop – Zachar, Zuber, Krayzel, Buček, Seidler, Pavlačka, Vaněk, Kysučan, Rosypka, Piják, Chaloupka.
Ďáblové Nový Jičín: Kozák – Gebauer, Mravec, Kabeláč, Pelikán, Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Vašut, Sprušil, Putmiorz, Macháček, Horák, Hanák, Vnenk, Chvostek M., Uhlár.

Kdo si nechal před zápasem ujet autobus, zdržel ho telefonát od manželky nebo se zasekl v bufetu, musel litovat. V první minutě a půl se totiž skóre změnilo hned třikrát! Dva zásahy přitom patřily domácí Porubě a postaral se o ně jediný střelec.

Psal se čas 0:51, když Martin Buček dojel vyraženou střelu a nabídl puk Luďku Krayzelovi, který měl snadnou práci. Pouhých 15 vteřin nato si oba hokejisté spolupráci zopakovali jako přes kopírák. Druhý úder Luďka Krayzela donutil střídačku Nového Jičína nejen k zamyšlení, ale také k oddechovému času. A ten se vyplatil, neboť v čase 1:27 našel kotouč před bránou jako první Petr Macháček a snížil na 2:1.

Taková přestřelka samozřejmě mohla jen těžko pokračovat, domácí se však v polovině první třetiny dočkali třetího úspěchu. Poté, co jejich soupeř nezahrál přesilovku ideálně, předvedli mu ve vlastní výhodě, jak se to dělá – a byla z toho velká sláva! Luděk Krayzel tentokrát šikovně tečoval Prokopovu ránu, což nemohlo znamenat nic jiného než hattrick a návrat Poruby do dvoubrankového náskoku.

Druhou část hry značně rozkouskovala vyloučení na obou stranách, prim však hrály obrany i brankáři. Když Prokopovu střelu od modré tečoval pro změnu Seidler, mladý Tomáš Kozák byl na místě. Ještě víc se musel činit jeho značně zkušenější protivník Radek Tihlář, Poruba totiž čelila dokonce 94 sekund dlouhému oslabení tří proti pěti!

Nový Jičín ale tuto velkou příležitost na dramatizaci zápasu nevyužil a RT TORAX důležitý moment zvládl. Přestože pak domácí hokejisté sami nevyužili dvojici početních výhod, ještě před druhou přestávkou stihli přidat uklidňující gól. Střelecký pokus Rudolfa Wolfa vyrazil Kozák přímo na hokejku Vlastimila Zubera, který v čase 39:30 neměl potíže zvýšit na 4:1.

Hráči Nového Jičína, který doposud v lize nasbíral jen tři body, už před sebou měli těžkou úlohu. Osud se ještě pokoušel změnit Martin Kabeláč, ale jeho šanci tváří v tvář Tihlářovi v přesilové hře domácí gólman zlikvidoval a když se o pár minut později po další Kabeláčově střele už natahoval marně, zastoupila ho tyčka.

A tak bylo na Porubě, aby se ještě zapsala do gólového účtu středečního večera. V 52. minutě předvedli domácí borci parádní kombinaci, v níž Martin Buček nejprve vyzval ke skórování Petra Seidlera, jenž mu ale puk vrátil, a pro Bučka už to byla snadná úloha. Protože Jičín v závěru zase nedokázal víc než jen rozezvučit konstrukci Tihlářovy svatyně, na jednoznačném a zaslouženém vítězství RT TORAXu 5:1 se už nic nezměnilo.

Ostatní zápasy 8. kola II. ligy – sk. B (Východ):

VHK Vsetín – HC Frýdek-Místek 2:4
HC Orlová – LHK Jestřábi Prostějov 2:7
HC Lvi Břeclav – HC Slezan Opava 6:3
VSK Technika Brno – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:2
SHK Hodonín – HC ZUBR Přerov 2:7

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Do zápasu jsme dnes šli určitě v roli favorita, samozřejmě jsme to chtěli potvrdit, chtěli jsme hrát zodpovědný zápas. Povedlo se nám ze začátku skórovat. Myslím, že jsme měli celý zápas – až na pár střídání – pod kontrolou. Zdůraznili jsme to dalšími góly. Máme nějaké nemocné či zraněné, ale tady je tým, který se skládá ze čtyř pětek a hráči, kteří předtím nehráli, dnes odevzdali, co se od nich chce. Někdo hraje více, někdo méně, ale jestli chceme být úspěšní, musíme všichni táhnout za jeden provaz. A i ty zápasy, které jsou mnohdy horší než proti lepším týmům, se musí vyhrát. Teď máme sérii – nechci nikoho podceňovat –, ve které bychom měli být papírovými favority. Měli bychom je potvrdit, jsou to pro nás velice důležité body.