Skvělá práce! Poruba suverénně smetla Opavu a poskočila na druhé místo, Červenka zářil

19.10.2013, Redakce

Porubští hokejisté toužili odčinit středeční domácí zaváhání a na led Opavy odjeli s jasným cílem bodovat. A dařilo se jim to hned od začátku. Stačilo pouhých třiadvacet vteřin a RT TORAX šel po trefě Vaňka do vedení. Když pak překonali Šafránka také Chaloupka s Červenkou, bylo po dvanácti minutách hry prakticky rozhodnuto o vítězi. Porubští si už zbytek utkání v poklidu hlídali a dokonce své vedení ještě navýšili. Kosmeticky výsledek upravili svou druhou brankou v zápase Adam Červenka a v závěru i veterán Wolf. Porubští zvítězili suverénně 5:0 a posunuli se na druhou příčku tabulky. V dalším utkání zajíždějí ke šlágru kola na led vedoucího Prostějova a v případě vítězství se na největšího favorita bodově dotáhnou!

2. liga - skupina Východ - 11.kolo so 19.10.17:00
Hokejový klub Opava
0:5(0:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Vaněk (Červenka), 5. Chaloupka (Zuber), 12. Červenka, 24. Červenka (Vaněk, Wolf R.), 55. Wolf R. (Krayzel). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 8:8, navíc Buček (POR) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 593. Průběh utkání: 0:5.
Hokejový klub Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Bednárek, Kysela – Černý, Měch, P. Wolf – Kocián, Chalupa, Herman – Svoboda, Polok, Vítek – Baďura, Vlašánek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – R. Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda – Červenka, Krayzel, Vaněk – Buček, Seidler, Videlka – Zuber, Pavlačka, Chaloupka – Vrána, Zachar, Sedlář.

Opavským hráčům se vstup do sobotního utkání vůbec nevydařil. Už ve 23. vteřině totiž otevřel skóre hostující Rostislav Vaněk, který dostal puk poprvé za Šafránkova záda. Poruba hrála velmi aktivně a nepouštěla Opavu k puku.

V čase 4:06 Poruba udeřila podruhé. Jan Chaloupka si nabruslil před Šafránka a pěknou střelou do horního růžku branky navýšil skóre na 2:0 z pohledu hostů. Krátce nato, kdy Slezané hráli přesilovou hru, došlo k nedorozumění mezi Šafránkem a domácími obránci, čehož využil novic v porubském dresu Adam Červenka a zametl puk do prázdné branky - 0:3.

Druhá třetina se nesla v duchu častého vylučování. V oslabení se dostal domácí Vítek do úniku, avšak nedokázal překonat hostujícího Tihláře. Poté byl ovšem Vítek vyloučen za podražení a Opava šla do tří. Tuto dvojnásobnou přesilovku se už podařilo hostům využít. V čase 23:47 vystřelil z mezikruží Adam Červenka a jeho střelu zastavila až síť domácí brány.

O dvě minuty později tečoval těsně před Tihlářem střelu od modré čáry Vítek, jenže tato teč skončila až v ochranné síti. V přesilové hře se dostal k zakončení i domácí Petr Wolf, jeho pokus ovšem srazil hostující brankář do rohu. V době, kdy hrála Opava oslabení, zachytil Vrabelovo vyhození jeden z hostujících hráčů a celou situaci musel řešit až svým zákrokem Šafránek. Slezan poté předvedl dobrou kombinační souhru, na jejímž konci přišla střela Chalupy, která vyprášila Tihlářův pravý beton.

Třetí dějství začalo dvěma velkými šancemi Poruby. Nejprve se do samostatného úniku dostal Videlka, ale na Šafránka si nepřišel. V další šanci se objevil Vrána, jeho pokus však domácí gólman vyrazil. Poté dostala Opava možnost přesilovky pět na tři, ale nedokázala ji využít. Když už byli hráči Poruby kompletní, dostal se aktivní Vrána opět do šance, jeho pokus ovšem zastavil Šafránkův pravý beton.

V 55. minutě přidal pátý zásah do opavské svatyně obránce Rudolf Wolf, který se prosadil střelou k pravé Šafránkově tyči. V dalším průběhu se již nic zásadního nestalo a Poruba si zaslouženě odváží tři body za vysokou výhru 5:0.

Ostatní výsledky 11. kola II. ligy – sk. B (Východ):

LHK Jestřábi Prostějov – VSK Technika Brno 4:3 sn.
HC Frýdek-Místek – SHK Hodonín 2:6
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ZUBR Přerov 6:5 sn.
HC Lvi Břeclav – VHK Vsetín 1:2
HC Nový Jičín – HC Orlová 2:0

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Byl to zápas, na který musíme co nejrychleji zapomenout. Na začátku utkání jsme hostům na gól dvakrát přímo nahráli. Od té doby Poruba diktovala tempo hry a my jsme se zlepšili až ve třetí třetině po výrazných změnách v sestavě. Tlak byl ale spíše platonický. Nezbývá nám nic jiného než se z tohoto zápasu vyspat a zapomenout na něj.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnešní utkání se nám vydařilo, čemuž odpovídá i výsledek. Hodně nám pomohl rychlý gól, po němž jsme se mohli soustředit na trpělivou hru. V dalším průběhu utkání jsme přidali další góly a měli jsme hru pod kontrolou. Odvedli jsme dnes kvalitní práci a zaslouženě zvítězili.