„Snad to bude v dalších zápasech ještě lepší,“ pravil pětibodový Radovan Vajda

Adam Bagar, 12.03.2009
Další důležitý krok udělala juniorka VOKD Poruby k záchraně, když porazila poslední Hvězdu Praha na jejím ledě 7:4. Už výsledek utkání napovídá, že útoky jednoznačně převyšovaly obrany. Právě obranné hry obou celků prakticky neexistovaly. Přesto byla Poruba téměř po celý zápas lepším týmem, o čemž svědčí v její prospěch také poměr střel na branku 34:71. Útok ve složení Jelšík - Řezáč - Vajda se postaral hned o šest branek. Především Radovan Vajda se blýskl dvěma góly a třemi přihrávkami. K utkání se vyjádřili kouč Poruby Petr Trojan a pětibodový útočník Radovan Vajda.

Před utkáním byla Poruba v roli favorita, což nakonec potvrdila, ale také dle slov porubského kouče Petra Trojana se nejednalo o žádnou jasnou záležitost. „Myslím si, že to byla dřina. Pražané sice nebyli tak hokejoví, ale byli velice snaživí a urputní.“ Přestože Poruba vstoupila do utkání aktivně, jako první skórovala Hvězda. Hosté svůj tlak vystupňovali a skóre čtyřmi brankami otočili. Přesto si průběh utkání značně zkomplikovali. „Za stavu 1:4, kdy jsme měli mít utkání pod kontrolou, jsme začali hrát zbytečně bezstarostně, přestali jsme absolutně bránit a soupeři jsme tak dovolili dostat se zpět do hry,“ zlobil se Trojan na své svěřence.

Nakonec přece jen byly tři body v moci VOKD Poruby. „Poté jsme opět začali hrát svou hru a uskočili soupeři o pár branek. Závěr už jsme nějak dohráli, i když ne zcela v pohodě. Kubáň tam musel za stavu 4:6 vytáhnout jeden ohromný zákrok,“ pochválil teprve sedmnáctiletého juniorského gólmana, který letos plní roli jedničky, a pokračoval „Kdybychom inkasovali na pátý gól, v závěru bychom se ještě třepali o výsledek.“ Juniorka sice vyhrála, ale až příliš se soustředila na útok a v obranné fázi tak bylo k vidění až příliš mezer a chyb. „Bylo tam opravdu množství hrubek v obranné činnosti a také jsem viděl nezájem bránit. V pátek nás čeká Hradec Králové. Na něj by takový výkon rozhodně nestačil, budeme muset přidat, hlavně v té obranné činnosti,“ řekl.

A co vymyslet na pátečního soupeře VOKD, aby tři body zůstaly doma v Porubě? „To si s panem Vlkem dnes sedneme před tréninkem a něco na ně vymyslíme, ať už to s námi vypadá dobře před zápasem v Šumperku,“ zakončil své povídání trenér Petr Trojan, jenž letos měl tu čest trénovat, jak muže, tak i juniorku a dorost.

Kvalita byla určitě na straně Poruby, která svého soupeře přestřílela sedmi brankami. Spokojen tak mohl být po utkání také útočník Radovan Vajda. „Myslím si, že jsme hráli lépe než Hvězda. Asi jsme k utkání sice nepřistoupili moc dobře, ale vyhráli jsme, a to je hlavní,“ pravil s úsměvem na tváři, a dodal „Jim vlastně o nic nešlo, i proto jsme byli lepším týmem.“ Také útočník s jednasedmdesátkou na zádech však viděl chyby v obranné činnosti. „Určitě těch chyb tam bylo hodně. Máme teď čas zapracovat na tom a snad k tomu přistoupíme v příštím zápase lépe,“ pravil.

Vajda odehrál velký zápas. Kromě dvou branek asistoval také u dalších tří gólů Poruby a velkou měrou tak přispěl k její výhře. „Určitě jsem moc spokojený. Snad to bude v dalších zápasech ještě lepší,“ poznamenal sebevědomě. A jak viděl samotný střelec oba gólové momenty? „První gól jsem dával na druhou dorážku. Byla přede mnou prázdná branka, takže to nebylo až tak těžké. Při druhé brance jsem věděl, že proti mě gólman vyjede, protože už v minulém utkání mi to udělal, tak jsem to čekal a udělal kličku,“ zářil radostí jednoznačně nejlepší hráč středečního duelu. A co udělat pro úspěch v utkání s Hradcem Králové, které bude klíčové? „Musíme určitě na ně vlétnout a hlavně nedostat v první třetině gól. Snad dáme nějaké branky a vyhrajeme“ zakončil své povídání devatenáctiletý juniorský útočník.