„Obrovskou vůlí jsme si vynutili prodloužení,“ pravil po vítězném utkání trenér Kamil Kašťák

Gabriela Juříková, 22.02.2009
Celých čtyřicet tři minut čistého času se nic podstatného na ledě nedělo. Kdo však odešel z hlediště, prohloupil. Teprve pak se začaly dít věci. Jako první se do střelecké tabulky zapsali hosté. Domácí následně vyrovnali. Čas se přehoupl přes devatenáctou, respektive devětapadesátou, minutu a hosté šli do vedení. Jenže domácí nic nevzdali, šli do hry bez brankáře a vyplatilo se. Jan Kolařík překvapil Altrichtera pohotovým nahozením z brankové čáry. Oba týmy získaly po bodu a v nastaveném čase bojovali o bod navíc. Zápas ukončil Ondrej Mikula, když protečoval střelu Ovšáka od modré. Pozápasové rozhovory poskytli: trenér Berounu Karel Najman, trenér Poruby Kamil Kašťák, a střelci Porubských gólů Vladimír Holík, Jan Kolařík a Ondrej Mikula.

Trenér Berounských Medvědů Karel Najman nebyl evidentně nadšen z výkonu svých svěřenců. V zápase dvakrát vedli a odváží si jen bod. „Opakuje se to každý zápas. Chabá koncovka, vedeme a pak předvedeme nekoncentrovaný výkon. Najednou jsou tam hrubé chyby, vyloučení. Nerozumím tomu, že závěry utkání nedokážeme zvládnout, jsou špatné. Opravdu tomu nerozumím.“ V berounském brankovišti vládne extraligou a reprezentací ostřílený Martin Altrichter a na ledě jej bylo při zápase dost slyšet. „Martin je opora mužstva, jako každý gólman v každém týmu, kluky si sám diriguje, ale sám na všechno nestačí. Mužstvo mu taky musí pomoct, kolikrát tomu tak není,“ vyzdvihl práci gólmana trenér. Zdá se, že tým nelze za nic pochválit. „Hráče pořád nabádáme k aktivitě, jenže je to pořád málo, málo bruslení, málo kombinace. Tréninky máme dobré, ale v zápase jsou kluci nervózní a nedají ze sebe to co v nich je,“ povzdechl si trenér Najman.

Prodloužení po třetí na domácím ledě a po třetí vítězství. Dirigent domácí střídačky Kamil Kašťák na rozdíl od hostí byl evidentně nadšen. „První dvě třetiny to byl opatrný hokej z obou stran, poslední třetinu se to rozjelo a nebylo na co čekat. Trošku jsme zariskovali, zahráli jsme power-play a vyplatilo se. Potvrdili jsme, že bojujeme do poslední sekundy zápasu. Obrovskou vůlí jsme si vynutili prodloužení, při kterém jsme využili přesilovku. Se ctí jsme dneska vyhráli.“ Kdyby dnes Poruba nebodovala, měla by jistý sestup. Za tohoto stavu naděje ještě žije. „Jdeme zápas od zápasu, kluci dneska bojovali. Měli jsme tři pětky, ale měli jsme desetiminutové tresty, takže jsme hráli na dvanáct třináct lidí a kluci zaslouží obdiv, že to tak zvládli,“ vyslovil poklonu svěřencům trenér Kašťák.

Třetí třetina, 43. minuta, Beroun překonal Štefla. 53. minuta, Poruba smazala čisté konto Altrichtrovi. Autorem trefy se stal šťastný a sváteční střelec Vladimír Holík. Jaké to bylo vyrovnat a jaké měl pocity, jako obránce, který víc gólům zabraňuje, než je střílí, tak na to jsem se zeptala. „Pocit to byl nádherný, protože takovou branku opravdu málo kdy střílím. Jsem za ni strašně rád,“ řekl s klukovským úsměvem. A jaký byl zápas z pohledu hráče? „Zápas byl vyrovnaný, bez gólu, takže se hrálo špatně. Pak jsme dostali gól v oslabení, ale vyrovnali jsme. Ke konci jsme nešťastně prohrávali a my šťastně vyrovnali a prodloužení, to je loterie a jsme rádi, že jsme získali dva body.“

Když Poruba podruhé prohrávala, odpověď přišla velmi brzy. Po dvaceti sekundách se o to postaral Jan Kolařík. Puk se do branky dostal tak rychle, že málo kdo postřehl, jak se ocitl za zády brankáře. Poprosila jsem proto Honzu, aby nám ji popsal. „Braňo Rehuš nahodil puk do pásma. Miki (Ondrej Mikula - pozn. red.) mi ho posunul z rohu za branku, já s pukem vybruslil a z rohu nahodil na branku a šlo to přímo do rohu. Šťastná trefa, protože Braňo dobře stínil a brankář nic neviděl, chytit to nemohl,“ popsal vítěznou střelu šťastný střelec.

Každý říká, že prodloužení potažmo i nájezdy jsou už jen loterie. Dnes měli opět štěstěnu nakloněnou na svou stranu domácí. Po třetí. Gól, kterým si připsali dva body, zařídil Ondrej Mikula, když byl ve správný čas na správném místě. „Byla to dobře rozehraná přesilovka, střela od modré, já tečoval ve vzduchu a se štěstím to tam spadlo.“ Nachlazený Ondrej chtěl pomoct týmu, a tak nastoupil. V zápase si připsal dva body za gól a asistenci. Jak vypadal zápas jeho očima? „Zápas byl otevřený, čekalo se na první gól. Bohužel jsme ten první dostali my. Nakonec jsme vyrovnali i po jejich druhém gólu a v prodloužení jsme přidali třetí. Jsem za to rád.“ Někdo by si mohl myslet, že domácí mají rádi, když musí soupeře nahánět a odpovídat na jejich góly. „Těžko se hraje, když prohráváme a pak musíme dotahovat. Ale my jsme si už zvykli po těch všech zápasech. Musíme však i my začít zápasy vyhrávat od začátku a pak nebudou takové dramatické,“ vyslovil přání mladý talentovaný útočník.