„Kluci dneska nezklamali, šli na doraz,“ pochválil výkon týmu Kamil Kašťák

Gabriela Juříková, 17.01.2009
Jeden v předešlých zápasech třikrát prohrál, druhý třikrát vyhrál. Slezské derby tak v sobotu večer dostalo náboj velkého souboje. Statisticky Havířov nad Porubou v této sezóně vždy vyhrál, jenže nyní se mu nedaří a nebezpečně se blíží k sestupovým příčkám. Poruba se naopak produktivně zvedá a smazává bodové manko v tabulce. Dvakrát v tomto zápase vedla, Havířov dvakrát vyrovnal. Ve třetí třetině hosté poprvé vedli a Poruba rychle odpověděla gólem. Po šedesáti minutách světelná tabule nad ledem ukazovala stav utkání 3:3 a prodlužovalo se. V nastavení měli více štěstí hosté a odvezli si dva body. Své k zápasu řekli trenéři Petr Kaňkovský (Havířov), Kamil Kašťák (Poruba) a z hráčů Zdeněk Pavelek (Havířov) a Jiří Zdeněk (Poruba).

„Utkání bylo vyrovnané, odpovídalo to průběhu. Bylo to určitě těžké pro obě strany“ stručně zhodnotil havířovský kouč Petr Kaňkovský. Hráči obou stran drželi diváky v napětí, zvedali je ze sedadel. V jednu chvíli domácí vedli, za chvíli se začínalo od znovu. Jen jedinkrát vedli v utkání hosté, ale ne na dlouho. „Jedna nebo druhá strana vedla v zápase o gól a to svědčí o vyrovnanosti zápasu. Průběhu odpovídá i výsledek“ stručně, jasně, výstižně z úst havířovského kouče, který ještě dodal, že hráčům k dobrému výkonu pomáhají i fanoušci, kteří s nimi jezdí na venkovní zápasy.

Je kmenovým hráčem Třince, který jej posílá na hostování po okolních týmech. Minulý týden oblékal dres VOKD a dnes se postavil na opačnou stranu barikády. „To je to nejhorší co může být. Po týdnu se nemá člověk ani čas rozkoukat a hraje proti vlastním klukům. Nevíte co od toho očekávat, je to nepříjemné, takové zápasy nesnáším,“ jedním dechem a rozpolceně do mikrofonu pronesl Zdeněk Pavelek. „Samozřejmě při hře to člověk přestane vnímat, je tam červený dres a vše jde stranou. Kluci hráli ohromně, něco už vyhráli, výkonnost šla nahoru a byli v psychické výhodě,“ složil poklonu bývalým spoluhráčům Pavelek

Spokojený s výkonem svěřenců mohl být i domácí trenér Kamil Kašťák potvrdili to i jeho slova po zápase. „Dneska vyhrál šťastnější, kluci si nezasloužili prohrát, bojovali, hráli dobře. Soupeř využil přesilovky a to rozhodlo. Kluci dneska nezklamali, šli na doraz a chtěli vyhrát.“ Výkonnost respektive produktivita mužstva jde viditelně nahoru. „Jdeme zápas od zápasu a dneska rozhodlo, že jsme udělali fauly a soupeř toho využil. Vyhrál šťastnější, my dostali trochu smolný druhý gól od plexiskla, prostě trochu smůla,“ zakončil trošku smutně rozhovor Porubský trenér.

Na střeleckém vzestupu Poruby se v předešlých zápasech podílela útočná řada Červenka - Najdek - Jiří Zdeněk, která i dnes zařídila dva ze tří Porubských gólů. „Letos se nám daří. Chytli jsme se na Vrchlabí, kde jsme uhráli bod, to byl hodně těžký soupeř, je to druhý mančaft tabulky. Pak jsme uhráli tři další vítězství a dneska jsme hráli myslím si dobře. Bohužel udělali jsme dva útočné fauly, zbytečné fauly, z kterých jsme dostali branky, i když ta druhá byla smolná. Šla od plexi do prázdné brány. Myslím si ale, že dneska jsme hráli docela slušně. Prostě štěstí dnes stálo na druhé straně a myslím si, že druhý bod jsme si zasloužili my než Havířov.“ Jak to vypadá v hlavách hráčů, když se začalo střelecky dařit? Už jde psychika nahoru? „No určitě, to je každý hráč rád, když uhraje nějaké body (góly, nahrávky), zvedne ho to psychicky a od toho se zvedají i další a celý mančaft. Naší lajně to skvěle klape, vyhovíme si, padá nám to tam a to je dobře.“